Visagino viešoji biblioteka

2014-12-22, Pirmadienis

DARBO LAIKAS:

Taikos pr. 52  
I–IV  10.00–18.00
V 10.00–17.00
Klausk bibliotekininko

NAUJOS KNYGOS

 • Jamie McGuire ,,Aš+JI Vaikščiojanti katastrofa"
 • Anne Gesthuysen ,,Seserys"
 • Sandra Brown ,,Žemas slėgis"
 • Andrius Tapinas ,,Vilko valanda"
 • Algimantas Vingras ,,Pirmieji penkeri gyvenimo metai"
 • George R. R. Martin ,,Kardų audra"
 • Violeta Vasilevičiūtė - Pocienė ,,Papuošalai iš audinio"
 • Audronė Urbonaitė ,,Žydiškų daiktų kambarys"
 • Sigutis Obelevičius ,,Gėlių kalbos paslaptys"
 • Santa Montefiore ,,Nepažįstamoji iš Paryžiaus"
 • Santa Montefiore ,,Namas prie jūros"
 • Jodi Picoult ,,Vienišas vilkas"
 • Liz Balfour ,,Septynerius metus rašiau tau..."
 • Jane Lovering ,,Širdies muzika"
 • Gisela Pou ,,Vynuogynų tyla"
 • Sara Lark ,,Baltojo debesies šalyje"
 • N. Kliučinskienės fotografijų paroda „Šokėjų pasivaikščiojimai...“

  Gruodžio pirmą šeštadienį Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) įvyko bibliotekos savanorės Nijolės Kliučinskienės fotografijų parodos „Šokėjų pasivaikščiojimai...“ pristatymas. Nuotraukose užfiksuotos III-ojo amžiaus universiteto Šokių teatro fakulteto šokėjos, pasipuošusios lietuviškais kostiumais, sceninėmis suknelėmis, kurias siuvosi pačios. Visus norinčius pamatyti šias energingas, entuziazmu trykštančias moteris kitame amplua, kviečiame apsilankyti bibliotekos filiale. Paroda veiks iki gruodžio 30 d.

 • Kūrybingų vaikų, mokytojų ir tėvelių dėmesiui!

  Paskelbtos 2015 m. mažųjų rašytojų konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ sąlygos. Jas rasite ČIA.

  Iki 2014 m. gruodžio 31 d. 1–5 kl. mokiniai kviečiami kurti ir siųsti savo parašytas pasakėles el. adresu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , o 2015 m. gegužę visi konkurso dalyviai bus pakviesti į baigiamąją šventę, kurioje iškilmingai bus pristatyta iš gautų pasakų sudaryta knyga „Lietuvos vaikų pasakos“. Visi jaunieji kūrėjai, kurių rašiniai pateks į knygą, gaus ją dovanų. Kviečiame dalyvauti šiame konkurse.

 • Bibliotekoms paskirti knygų komplektai

  Šiais metais akcijos „Metų knygos rinkimai 2014“ organizatoriai Visagino viešajai bibliotekai ir jos filialui, pateikusiems reikalavimus atitinkančias paraiškas, už Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos centralizuotai vykdomų Skaitymo skatinimo priemonių lėšas skyrė Vaikų ir poezijos knygų penketukus. Kviečiame skaitytojus iki 2015 m. sausio mėn. pabaigos susipažinti su Metų knygų rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis, kurių pristatymai bibliotekoje vyks vasario mėnesio pradžioje (tikslus laikas bus skelbiamas bibliotekos svetainės skyrelyje „Naujienos“).

 • Dovanokime lietuvių autorių knygas šalies bibliotekoms!

  Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą ir kviečia padovanoti naujų knygų šalies bibliotekoms.

  Skaityti informaciją lbd.lt

 • Internetinių nuorodų medis

  Norime pasidžiaugti nauju, specialiai vyresnio amžiaus lankytojams sukurtu moduliu – „Internetinių nuorodų medžiu“. Modulis, pasiekiamas adresu http://nuorodumedis.lnb.lt/, sudarytas iš kruopščiai atrinktų ir vienoje vietoje pateiktų internetinių adresų.

  Kviečiame Jus išbandyti naująjį „Internetinių nuorodų medį“.

 • 2016-uosius siūloma skelbti Bibliotekų metais

  Seimo narė Dalia Teišerskytė siūlo 2016-uosius skelbti Bibliotekų metais (daugiau informacijos žr. ČIA).

 • Biblioteka vėl kviečia į mokymus

  Šį rudenį Visagino savivaldybės viešoji biblioteka pradeda organizuoti nemokamus informacinio raštingumo mokymus įvairioms gyventojų grupėms. Pirmieji mokymai suaugusiems „Technologijos komandiniam darbui (Debesų kompiuterija)“ viešosios bibliotekos interneto skaitykloje (Taikos pr. 52) vyko spalio 27 dieną. Į kitus mokymus galite registruotis el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  Skaityti daugiau...

 • Viskas apie EURĄ Visagino viešojoje bibliotekoje!

  Dalyvaukite Visagino viešojoje bibliotekoje (Taikos pr. 52) vykstančiame interneto transliacijų cikle „Euro panorama“, užduokite klausimus ir išgirskite atsakymus! Kaip keisis gyvenimas įvedus eurą? Kokia užsienio šalių patirtis? Kur ir kada geriausia iškeisti litus į eurus?

  Skaityti daugiau...

 • Prasideda jubiliejinė akcija „Metų knygos rinkimai“

  Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų. Skaitykite ir rinkite!

  Plačiau apie Metų knygos rinkimus (žr. ČIA).

 • Visaginas turės naują lankymo objektą

  3D piešiniai ant grindinio jau seniai užsienyje yra sulaukę didelio populiarumo, o Lietuvoje dar naujiena. „Idėja suteikti galimybę ir visaginiečiams bei miesto svečiams  pamatyti tokio tipo piešinį kilo netikėtai“ – sumanymą pristatė Visagino viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė. – „Internete atsitiktinai perskaičiau straipsnį apie šilutiškio Sauliaus Gudelevičiaus Juodkrantės prieplaukoje nupieštą 3D piešinį „Gintaro lobis“, kuris man paliko neišdildomą įspūdį. Apie tai susirinkimo metu papasakojau 2-ojo mikrorajono vietos bendruomenės tarybos nariams, parodžiau kitus Sauliaus trimačius piešinius. Visi nedvejodami pripažino, kad tai iš tiesų įdomi meno rūšis ir palaikė šią idėją – papuošti miestą tokiu piešiniu, kuris pagyvintų aplinką ir sukeltų teigiamų emocijų“.

  Skaityti daugiau...

 • Prisijunk prie projekto „Augu skaitydamas“

  Projekto „Augu skaitydamas“ tikslas – siekti, kad knyga vaikams taptų geru laisvalaikio draugu ir partneriu, nes skaitantis vaikas – tai išmintingas suaugęs.

  Kartu su projekto pradžia startuoja ir www.auguskaitydamas.lt  interneto svetainė, kur vaikai ras rekomenduojamas knygas skirtingoms amžiaus grupėms, galės apie perskaitytas knygas diskutuoti su bendraamžiais, o svarbiausia – augins savo knygų medį, galės stebėti, kaip auga draugų knygų medžiai.

  Skaityti daugiau...

 • Internete elkis saugiai

  Vis daugiau vaikų ir paauglių kasdien naudojasi informacinėmis technologijomis. Internetas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Nauja informacija, nauji draugai, galimybė bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, siųsti ir gauti elektroninius laiškus, žaisti žaidimus, tyrinėti kelionių maršrutus, kurti.. ir visa tai – tik dalis to, ką dar galima nuveikti internete.

  Skaityti daugiau...

 • Užimtumo problemą padės spręsti projektas „Pasitikėk savimi“

  Daugelis Lietuvos regionų susiduria su didesnėmis ar mažesnėmis jaunimo bedarbystės problemomis. Nors nedarbo lygis mūsų šalyje mažėja, tačiau vis dar išlieka svarbiu klausimu, kurį būtina spręsti pasitelkiant visas įmanomas priemones.

  Skaityti daugiau...

 • Kultūros ministerija ir ateityje užtikrins projekto „Bibliotekos pažangai“ tęstinumą

  2014 m. vasario 25 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje surengtoje projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pradžios konferencijoje, skirtoje bibliotekoms ir partneriams, savivaldybių ir centrinės valdžios atstovams bei kitiems kviestiniams svečiams, dalyvavo Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aleksandra Čižikaitė ir Visagino viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė.

  Skaityti daugiau...

 • 2014 m. – K. Donelaičio metai!

  Kristijono Donelaičio metams paminėti, Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) parengta iliustracijų paroda „Teskamba K. Donelaičio žodis kitomis kalbomis“. Minint 300-ąsias lietuvių grožinės literatūros pradininko K. Donelaičio gimimo metines, taip pat pristatoma ir literatūros paroda „Jau saulelė vėl...“.

 • Startuoja projektas „Bibliotekos pažangai II“

  Šių metų lapkričio mėn. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Bilo ir Melindos Geitsų fondu (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl naujo projekto „Bibliotekos pažangai II“ įgyvendinimo Lietuvoje. Šiemet gruodį startuojantį projektą, kuris truks iki 2016 m. gruodžio mėnesio, įgyvendins Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

  Skaityti daugiau...

 • Facebook puslapio „Knygų kojos“ pristatymas

  Vaikų literatūros centras kviečia tiek skaitančius, tiek neskaitančius paauglius (ir suaugusiuosius) prisijungti prie Facebook puslapio „Knygų kojos“: www.facebook.com/knygukojos. Knygose slepiasi skirtingi pasauliai, į kuriuos galima nukeliauti tik skaitant. Tokiai kelionei nereikia nei milžiniškos kuprinės, nei traukinio ar autobuso bilietų, nei išskirtinio pasirengimo. Tereikia atsiversti knygą. „Knygų kojos“ kviečia ne tik atrasti naujus pasaulius, bet ir dalintis jais su bendraminčiais.

  Skaityti daugiau...

 • Anglų kalbos mokymasis Jūsų bibliotekoje!

  Kviečiame įvairaus amžiaus žmones mokytis anglų kalbos artimiausioje bibliotekoje! Ši mokymo programa tinka tiek pradedantiesiems, tiek norintiems gilinti anglų kalbos įgūdžius. Kursų dalyviai turi turėti minimalias darbo kompiuteriu žinias.

  Skaityti daugiau...