Eseistikos konkursas „Laisvės vaikai apie laisvę“

2021 metų sausio 13-ąją minėsime jau 30-ąjį apgintos Lietuvos laisvės jubiliejų. Per kelis dešimtmečius Lietuvoje užaugo nauja laisvės karta.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu „Bernardinai.lt“ ir leidykla „Vaga“ kviečia moksleivius į eseistikos konkursą „Laisvės vaikai apie laisvę“.

Skaityti daugiau...

Literatūrinių imitacijų konkursas „Pasimatuok klasiko akinius!“

Kviesdami paminėti rašytojų sukaktis, skelbiame pirmąjį literatūrinių imitacijų (pastišo) konkursą. Šiuo konkursu siekiama atkreipti dėmesį į iškiliausių mūsų literatūros talentų kalbą, jų stilistinę meistrystę, taip pat paskatinti įamžinti dalyvių individualias patirtis.

Mieli lietuvių literatūros klasikos mylėtojai, jūsų objektas yra šių metų sukaktuvininkų – Žemaitės (175 m. sukaktis), Jurgio Savickio (130 m. sukaktis) ir Henriko Radausko (110 m. sukaktis) – tekstai. Pasirinkite vieną kurio nors iš šių rašytojų kūrinį ir jį perrašykite, siekdami perteikti savo pačių šiandienio gyvenimo atspindžius: savo išgyventas patirtis, pasikeitusios kasdienybės ženklus, įdomiausius nutikimus, išgyvenimus.

Skaityti daugiau...

ZOOM susitikimai su mylimais knygų autoriais

Virtualus festivalis "Vaikų knygų sala" kviečia į nuotolinius susitikimus su žinomais vaikų knygų kūrėjais - rašytojais ir iliustruotojais.
 
Gruodžio 5 d., šeštadienis, 11.00 val. – festivalio atidarymas! Susitikimas su Kęstučiu Kasparavičiumi. Kalbėsimės apie šventes, kūrybą ir naujausią autoriaus knygą „Kalėdos! Kalėdos!
 
Gruodžio 6 d., sekmadienis, 11.00 val. – Lina Žutautė pakvies į savo darbo kambarį ir papasakos apie naujausius Kakės Makės nuotykius.

Gera žinia tėveliams ir pedagogams – knygelė vaikams apie koronavirusą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skiria dėmesio vaikų žinioms apie koronavirusą (COVID-19) plėsti ir pristato į lietuvių kalbą išverstą knygelę bei animacinį filmuką „Mano herojus – tai tu“

Knygelę „Mano herojus – tai tu“ rasite ČIA.

Knygelė „Mano herojus – tai tu“ skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Susipažindami su pagrindinio knygelės istorijos herojaus Arijaus nuotykiais, vaikai plečia savo žinias ir suvokimą apie koronavirusą.

Skaityti daugiau...

Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2020 m. 3-iojo numerio tekstai

„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.
2020 Nr. 3 (95)

Skaityti daugiau...

Dovanok žinias, ne daiktus!

Šventės pamažu artėja! Ar žinote, kokia dovana šv. Kalėdoms yra geriausia?
Dėmesys ir rūpestis kitu! Todėl šiemet švenčių proga sau ir savo artimiesiems dovanokite kvietimą į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus ir pasirūpinkite jų ateitimi. Galite rinktis iš daugiau nei 11-os skirtingų programų. Šiuo metu mokymai vyksta nuotoliniu būdu.
Šioms šv. Kalėdoms #DovanokŽiniasNeDaiktus! Registruokitės: 8 620 20961, Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba www.prisijungusi.lt. Nusiųskite savo draugams ir artimiesiems Kalėdinį kvietimą!

Švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2020“ – virtuali!

2020 m. lapkričio 20–21 dienomis vyks didžiausias švietimo bendruomenės metų renginys – svarbių švietimo diskusijų ir inovatyvių mokymo priemonių paroda „Mokykla 2020“. 10-oji paroda dėl epidemiologinės situacijos šiemet vyks virtualioje erdvėje, o visi renginiai nemokami. Šių metų parodos tema „Skaitmeninė mokykla: ateitis vyksta dabar“.

Maloniai kviečiame bibliotekininkus į lapkričio 21 d. parodos „Mokykla 2020” metu vyksiantį  projekto „Prisijungusi Lietuva" renginį internete! 

Skaityti daugiau...

„Biblioteka visiems“

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Skaityti daugiau...

Mokslinė konferencija „Trys laisvės dešimtmečiai: literatūra, kritika, skaitytojas“ (nuotoliniu būdu)

Lapkričio 19–20 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) VU Lietuvių literatūros katedra kviečia į mokslinę konferenciją ir diskusijų forumą „Trys laisvės dešimtmečiai: literatūra, kritika, skaitytojas“, kuriame bus aptariama atkurtosios Nepriklausomybės metų lietuvių literatūros, mokslo, kritikos, vertimų ir leidybos situacija, tendencijos, problemos, perspektyvos.

Skaityti daugiau...

Lietuvių raštijos pradininkui Martynui Mažvydui – 500

1520 m. lapkričio 17 d. Laukstėnuose (netoli Gardamo, dabartiniame Šilutės r.) gimė Martynas Mažvydas, evangelikų liuteronų kunigas, vienas lietuvių raštijos pradininkų, pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmo prasti žodžiai“ (1547 m.) ir kitų leidinių parengėjas.

Plačiau skaityti ČIA.

Dokumentinis filmas „Po 450 metų. Mažvydas“.

Poezija, kuri kalba apie universalias žmonijos problemas

Šiemet Nobelio literatūros premijos laureate tapo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) poetė Louise Glück už savo „neabejotiną poetinį balsą, kuris su griežtu grožiu paverčia individualų egzistavimą universaliu“. Pokalbį apie L. Glück kūrybą su VU Filologijos fakulteto dėstytoju, Amerikos lietuviu, vertėju ir poetu dr. Rimu E. Užgiriu skaityti ČIA.

Virtualus pokalbių ciklas su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančiais rašytojais

Pokalbių ciklas su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančiais rašytojais yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių. Kviečiame mokytojus ir bibliotekininkus vaizdo įrašus kūrybingai panaudoti pamokose ir edukacijose. Įrašo pabaigoje rasite užduočių, skirtų vaikų žinioms praplėsti, pastabumui patikrinti ir idėjų dirbtuvėlėms pagal konkrečią knygą.

Nepamirškite balsuoti už jums labiausiai patikusias akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas!

Skaityti daugiau...

Prasideda akcija „Metų knygos rinkimai 2020“. Ką skaitysime šiemet?

Prasideda akcija „Metų knygos rinkimai 2020“. Ką skaitysime šiemet?

Šešioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus ir suaugusiuosius skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams.

Tradiciniais tapę knygų rinkimai skatina skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir siekia populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai praturtinančią ir patrauklią veiklą.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į virtualų susitikimą su UAB „Ignitis“ energetikos ekspertais

Kviečiame į virtualų susitikimą su UAB „Ignitis“ energetikos ekspertais

Kviečiame į dar vieną E. Ignitis transliaciją, kuri vyks 2020 m. lapkričio 17 d. 11.00 val.

E. Ignitis svetainė atsinaujino. Transliacijos metu bus pristatyta kaip deklaruoti elektros, dujų ir šildymo rodmenis, atlikti mokėjimus, sudaryti sutartis (pasirinkti Elektros tiekėją).

Susitikimo metu taip pat bus papasakota apie saulės tiekiamą naudą ir būdus ją įdarbinti.

Youtube transliacijos nuoroda: https://youtu.be/Pd83RtwlcRQ

Lapkričio 9–13 d. Šiaurės šalių literatūros savaitė vyks nuotoliniu būdu

Literatūros paroda „Šiaurės šalys ir pasaulis“

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome visi drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šių metų skaitymų tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“.

Skaityti daugiau...

Skaitome ir piešiame Jujos ir Tomo Vislanderių pasakojimų herojus

Skaitome ir piešiame Jujos ir Tomo Vislanderių pasakojimų herojus

Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikia vaikų piešinių paroda pagal švedų rašytojų Jujos ir Tomo Vislanderių „Mamulė MŪ“ knygas. Jas visas iliustravo dailininkas Svenas Nordqvistas.

Kadangi šiuo metu paskelbtas karantinas ir bibliotekoje nevyksta renginiai, tai bibliotekininkai kviečia su ŠIA PARODA susipažinti virtualiai. Piešinių autoriai – „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1A klasės mokiniai (mokytoja Loreta Čižienė).

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje nauji leidiniai

Visagino viešoji biblioteka gavo naujų knygų (2020 m. spalio mėnesį). Sąrašas ČIA.

Zoran Dordevič fotografijų paroda

2020 m. lapkričio 3 – 21 dienomis Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) veiks Zoran Dordevič (Serbija) fotografijų paroda.

Kviečiame apsilankyti!

Skaityti daugiau...

Nemokami mokymai internetu!

Nemokami mokymai internetu!

Pasak Jungtinių tyrimo centro tyrėjų, skaitmeniniai įgūdžiai įgyja vis didesnę svarbą. Tikėtina, jog visos darbo vietos taps vis labiau paremtos technologijomis. Skaitmeniniai įgūdžiai ateityje bus būtina sąlyga sėkmei darbo rinkoje pasiekti.

Stiprink savo skaitmeninius įgūdžius ir būk vienas iš 30 000 lietuvių dalyvausiančių NEMOKAMUOSE NUOTOLINIUOSE skaitmeninio raštingumo mokymuose iki Naujų metų!

Skaityti daugiau...

Poezijos ir muzikos popietė „Paskutinis lapų kritimas“

Spalio 24 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijos prieigose vyko poezijos ir muzikos popietė „Paskutinis lapų kritimas“. Programoje skambėjo autorinės Chanos Vinokur poezijos eilės ir dainos, kurias pristatė Visagino viešosios bibliotekos filialo vedėja Oksana Belskaja. Dainuojamojo ir poetinio žodžio skambėjime lietuvių ir rusų kalbomis atsispindėjo nuoširdus autorės santykis su gamta, jos asmeniniai išgyvenimai, taip pat neblėstantis noras iš naujo stebėtis supančiu pasauliu, sugebėjimas matyti ir pajausti rudenišką grožį gyvenime, –  visa tai buvo galima išgirsti šio nuostabaus vakaro metu.

Skaityti daugiau...

Ekskursija „Kelionė į žinių pasaulį“

Spalio 20 dieną Viešosios  bibliotekos vaikų literatūros sektoriuje linksmai klegėjo vaikai. „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai ir mokytoja susipažino su knygų namais – biblioteka.

Skaityti daugiau...

Tapybos darbų parodos „Vaivorykštės svajonė...“ atidarymas

Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje spalio 7 d. vyko Svetlanos Zambžickajos tapybos darbų parodos „Vaivorykštės svajonė“ atidarymas.

Kokiame mieste, pagal jus, folkloras yra rokas?

Tai atskira tema, kuria rugsėjo 29-ą, prieš pat Muzikos dieną aptarė Visagino viešosios bibliotekos komunikacijų salėje susirikusieji. Susipažinę su puikia leidinių apie roką paroda, kaukėmis  „pasipuošę“ klausytojai rinkosi į komunikacijų salę. Nėra gyvenime srities apie kurią nebūtų straipsnių ar knygų. Įžangoje kalbėjome apie tai, kad jaunus atominės ir miesto statytojus į Lietuvą vykstančiuose vagonuose, o vėliau barakuose juos besiglaudžiančius, lydėjo aktyvumui nuteikianti roko muzika akomponuojant gitaroms. Kareivių – statytojų būstinėse rokas jau skambėjo grojant elektriniais muzikos instrumentais. Apie tai pasakojo ten (Ignalinos r. Kaniukai) tuo metu tarnavęs ir ansambliui bei visokioms diskotekoms vadovavęs ignalinietis Gintautas Juodagalvis.

Skaityti daugiau...

Ekskursija „Knyga - mus jungiantis tiltas“

Rugsėjo 25 dieną Vaikų literatūros skyrių aplankė „Verdenės“ gimnazijos 1 b klasės mokiniai su mokytoja. Vaikams buvo pristatyta „Išmintingosios gervės sala“: gervės paveiksluose, nuotraukose, jų atvaizdai miesto heraldikoje.

Skaityti daugiau...

Mano gyvenimas – teatras

Nuo rugsėjo 2 iki 30 dienos Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje veikė originali ir spalvinga Nacionalinio operos ir baleto teatro afišų paroda.

Afiša – istorija, afišos tikslas – sudominti žiūrovą. Puiki idėja supažindinti visaginiečius su teatro istorija ir afišomis kilo 30 metų dainavusiai LNOBT choro artistei Nijolei Kliučinskienei sutapo su menininkės jubiliejumi.

Skaityti daugiau...

Paminėtos poeto Pauliaus Širvio 100-osios gimimo metinės

2020-ieji – Pauliaus Širvio jubiliejiniai metai. Rugsėjo 6-ąją sukako 100 metų, kai Padustėlyje, vaizdingame Zarasų krašte, gimė poetas-legenda, kurio poezija deklamuojama ir nuolat prisimenama. Iki šiol per visą Lietuvą skamba pagal jo eiles sukurtos dainos.

Rugsėjo 18 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje buvo surengtas poezijos ir muzikos vakaras, skirtas poeto Paulio Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Visą P. Širvio gyvenimą lydėjo neišdildomas beržų įvaizdis, tapęs poezijos dalimi, dažnai ramindavęs ir guosdavęs poetą, todėl šis vakaras buvo pavadintas „Aš beržas...“

Skaityti daugiau...

Dalyvaukite Knygų pristatymo konkurse

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (ŠAVB) kviečia dalyvati jau tradicija tapusiame Knygų pristatymo konkurse. Kasmet konkursas pritraukia vis daugiau dalyvių, plečiasi įsitraukiančių viešųjų bibliotekų ir mokymosi įstaigų tinklas, o 2019 metais konkurse savo mėgstamas knygas pristatė daugiau nei 300 dalyvių iš įvairiausių miestų.

Skaityti daugiau...

Kelias po Rytų Aukštaitiją vėl atveda į Visaginą

Sušvelninus dėl pandemijos paskelbtus apribojimus Lietuvos kultūros taryba paskelbė neeilinį kvietimą teikti projektus, nurodydama specifines sąlygas: rasti būdus netradiciškai (jei nebūtų leista lankytis kultūros įstaigose) pateikti kuriamus kūrinius, į veiklas įtraukti kuo daugiau profesionalių menininkų. Tuo tikslu Visagino viešoji biblioteka (toliau – VVB) teikė paraišką projektui „Knyga preliminariu pavadinimu „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji–2“ ateina pas jus“. Projektas buvo įvertintas teigiamai ir gavo 8 000 eurų paramą. Projektą finansiniu indėliu parėmė Visagino savivaldybė, lėšomis prisidėjo Stasė Goštautienė, Elena Čekienė, Mindaugas Survilas. Viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė, darbuotojai, maketuotoja ir redaktorė deklaravo indėlį darbu, knygos autorė – VVB direktoriaus pavaduotoja, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Dalia Savickaitė – autoriniu užmokesčiu ir darbu. Tai rimtas, atsakingas projektas.

Skaityti daugiau...

Naujos elektroninės knygos portale ibiblioteka.lt

I-biblioteka – daugiau nei 70 Lietuvos bibliotekų vienijantis portalas, virtuali biblioteka, kuri suteikia galimybę patogiai ir greitai rasti norimus leidinius. Elektronines knygas galite pasiskolinti, jei turite LIBIS skaitytojo pažymėjimą. Tereikia per išmanųjį įrenginį prisijungti prie portalo ir skaityti knygas bet kur, kur yra interneto ryšys.

Visos knygos yra nemokamos! Visą elektroninių knygų sąrašą rasite čia.

Skaityti daugiau...

Savamokslis fantastikos karalius

2020 metų rugpjūčio 22-ąją didžiajam amerikiečių rašytojui fantastui Rėjui Bredberiui (Ray Bradbury) būtų sukakę 100 metų. Tai jo nuopelnas, kad fantastika užėmė deramą vietą literatūros pasaulyje. Daugiau kaip 800 romanų, apysakų, apsakymų ir pjesių autorius iki šiol yra vienas populiariausių rašytojų fantastų. O garsiausi jo kūriniai - aišku, „Pienių vynas“ ir „451O Farenheito“. Rašytojo 100-ojo gimtadienio proga pateikiame jums įdomiausių rašytojo gyvenimo faktų rinkinuką.

Daugiau skaityti ČIA

Atsisveikinimas su vasara

Rugpjūčio 14 d. Visagino viešosios bibliotekos filialo kiemelyje vyko renginys, skirtas Žolinių šventei.

Žolinės – tai vasaros ir rudens sandūros metas. Tai laikas, kai gamta pasiekusi savo didžiausią vešėjimo brandą, džiugina savo vaisių gausa. Švęsdami šią dieną mūsų protėviai rinkdavo gražiausias lauko gėles ir dėkodavo Žemei už derlių. Tikėta, kad per šią šventę būtina susitikti su draugais ir giminėmis. Anot lietuvių liaudies patarlės, kas neateina susitikti per Žolinę, tas gali likti vienas nelaimėje. Būtent šios šventės proga svarbu pabūti visiems kartu. Pabūti, pabendrauti, prisiminti lietuvių papročius ir tradicijas.

Skaityti daugiau...

Džiaugiamės Dalios Savickaitės straipsniu apie mūsų kolegę Audronę Berezauskienę

Galime pasigirti, kad apie anykštėnus bibliotekininkus rašo kolegė Dalia Savickaitė – Visagino viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja. Skaityti straipsnį „Ištirpusi bibliotekinio darbo mene“.

Žurnalistė ir kultūrologė D. Savickaitė daug rašo įvairiausiuose šalies leidiniuose. Jos rašinių viena pagrindinių temų yra žmogus su savo problemomis, su savo rūpesčiais šiame sparčiai besikeičiančiame gyvenime.

Skaityti daugiau...

Visagino miestui biblioteka dovanojo unikalią dovaną – 1000 vaizdų

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regioninis skaitmeninimo skyrius  nuo 2016 metų vykdo dokumentinio kultūros paveldo skaitmeninimo ir viešinimo veiklas, bendradarbiaudamas su Panevėžio regiono bibliotekomis.

Skaityti daugiau...

Dokumentų paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto...“

Rugpjūčio 7 d. Visagino kultūros centre vyko Visagino viešosios bibliotekos ir VKC parengtos istorinės dokumentikos parodos „Nuo kertinio akmens iki miesto...“, skirtos miesto 45-mečiui paminėti, pristatymas. Aplankę šią parodą visaginiečiai ir svečiai turėjo galimybę nukeliauti visą kelią nuo miesto įkūrimo iki šių dienų. Paroda veiks visą rugpjūčio mėnesį, kviečiame apsilankyti.

Skaityti daugiau...

Poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis

Rugpjūčio 6 dieną visaginiečiai ir miesto svečiai galėjo pasigėrėti poezijos ir muzikos improvizacijų spektakliu „Tylos sodai“, sukurtu pagal aktorės ir scenarijaus autorės Birutės Marcinkevičiūtės-Mar mylimų lietuvių poetų – Donaldo Kajoko, Jono Strielkūno, Reginos Katinaitės-Lumpeckienės, Marcelijaus Martinaičio, Justino Marcinkevičiaus ir pačios Birutės Mar eiles. Puikūs B. Mar skaitovės įgūdžiai ir birbynininko Egidijaus Ališausko muzikinės improvizacijos, jų profesionalumas ir nuoširdumas sužavėjo žiūrovus. Daugelis dalyvių po spektaklio dalijosi su atlikėjais savo įspūdžiais.

Skaityti daugiau...

Kelionė po apskrities regiono bibliotekas

Visagino viešosios bibliotekos ir Europos informacijos centro bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį, kuomet biblioteka, pirmoji teikusi projektą centrinei Europos informacijos būstinei, siekė savo patalpose įkurdinti Centro reklaminę literatūrą, atributiką ir dalyvauti jo veikloje. Atlikus remontą tai ir vyko, bet ilgainiui bibliotekai buvo iškelti nauji kompiuterizacijos uždaviniai ir šį projektą perėmė tuometiniame Visagino kultūros centre dirbusi Indrė Gruodienė.

Skaityti daugiau...

Galerijoje kvepėjo vasara

Birželio 27 dienos pavakarę Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje - skaitykloje kvepėjo vasara. Visagino grupinio gyvenimo namų gyventojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Namų kvapukų gamyba“. Renginio metu kūrėme kvapus iš eterinių aliejų, natūralių augalų ir ekologiško, vasariškai kvepiančio, bičių vaško. Tai padėjo sukurti jaukią namų atmosferą. Dalyviai išsirinko sau patinkančių kvapų paletę, sumaišė skirtingus eterinius ir kvapniuosius aliejus ir sukūrė unikalius kvėpiklius, galinčius užpilyti namus natūraliais kvapais - mūsų pievų gėlių žiedlapių aromatais!

Skaityti daugiau...

Paminėta pasaulinė mezgimo viešumoje diena

Birželio mėnesį daugiau nei 50 šalių švenčia Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną. Jau mezgantys ar norintys išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, parkus, kavines. Taip siekiama paskatinti žmones daugiau bendrauti gyvai ir leisti laiką prasmingai ir įdomiai.

Skaityti daugiau...

„Gera nuotaka“ galerijoje

Antrąjį vasaros penktadienį Visagino viešosios bibliotekos meno galerijoje – skaitykloje rinkosi meno mylėtojai. Čia po kelerių mėnesių pertraukos, sušvelnėjus karantino sąlygoms, įvyko Olgos Kalininos batikos darbų parodos „Gera nuotaika“ pristatymas. Žmonės išsiilgo renginių, šventiško, nuoširdaus, gyvo bendravimo...

Skaityti daugiau...

Kūrybinė komiksų laboratorija su Greta Alice

2020 m. liepos 7 d. 13 val. Visagino viešosios bibliotekos (Taikos pr. 52) Vaikų literatūros skyriuje vyks edukacinis užsiėmimas su dailininke, iliustratore Greta Alice.

Su Gretos Alice virtualia edukacija plačiau susipažinti galite ČIA.

Skaityti daugiau...