Informavimo kampanija „Žinoti sveika“

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) tęsia savo (nuo 2018 metų rugpjūčio 20 d.) neribotą laiką truksiantį visuomenės informavimo kampaniją „Žinoti sveika“. Šiuo projektu siekiama informuoti visuomenę apie: ligonių kasų veiklą, šviesti ją aktualiomis sveikatos apsaugos, privalomojo sveikatos draudimo sistemos, šeimos medicinos, racionalaus vaistų vartojimo, prevencinių programų, sveikatos priežiūros paslaugų, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, ir kitomis svarbiomis temomis.

Skaityti daugiau...

Nuotraukų paroda „Daugėliškio krašto kaimų tradicijos“

Spalio 11-30 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) eksponuojama nuotraukų paroda „Daugėliškio krašto kaimų tradicijos“, skirta Vietovardžių metams paminėti. Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, 2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Vietovardžių metais.

Papasakokime savo vaikams, anūkams, kaip vadinosi kraštas, kuriame gimė mūsų tėvai, seneliai, gali būti, jog tų pavadinimų jau nėra, bet tai mūsų tautos atmintis!

Maloniai kviečiame lankyti parodą!

Apie Žemaitiją Visagine

Visaginas pasaulyje garsus kaip daugiatautis miestas, bet niekas nekalba apie tai, kad jaunieji specialistai buvo siunčiami ir jo statyti važiavo atstovai iš visų Lietuvos etninių regionų. Kitataučiui neregimi etninių regionų žmonių charakterių, rūbų, tarmės skirtumai, bet mes puikiai žinome, kad jie tikrai yra. Kitų tautų margumyne jie paskęsta ir tampa lyg ir vienodai lietuviški. Gal kartais stebina, kad Visagine nesusiformavo vienalytė lietuviškos kultūros diaspora, kuri pajėgtų kitų tautų žmonėms pademonstruoti kultūros senumą ir unikalumą. Labiau stilizuotai jį pristato stipraus politiko S.Kotovo reguliuojamas šokių kolektyvas „Gervelė“, visokius subtilumus išmananti šokių vadovė G.Chutorskich, kitų tautų žmonių buvimas Respublikinėse dainų šventėse, kitų rajonų renginiuose, bet Lietuvos regionų esmingumas neatsiskleidžia. Tiesiog nėra laiko ramesnei tarties analizei, šiuolaikinei jos plėtotei apžvelgti. Šiemet LR Seimas metus dedikavo Žemaitijai (tai puiku, nes tikėtina, kad bus ir Aukštaitijos jei to sieksime). Ta proga:

Skaityti daugiau...

„Senjorų dienos internete“

„Senjorų dienos internete“ grįžta

Sėkmingai startavusi teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta š. m. spalio 21–25 d. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose. 

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Skaityti daugiau...

Dalyvauk „Įjunk Kalėdas“ konkurse

Įsibėgėjus šalčiams, kviečiame į kalėdinį konkursą! Ieškome aktyvaus jaunimo, kuris domisi skaitmeniniu pasauliu ir drąsiai išbando savo jėgas šioje srityje! Burkitės į komandą ir registruokitės dalyvauti „Įjunk Kalėdas!“ konkurse: www.ijunk-kaledas.lt
Nugalėtojų laukia tokie prizai kaip: grafinės planšetės, vaizdo kamera, virtualios realybės akiniai ir planšetės bei daug kitų prizų.

Skaityti daugiau...

Plakatų konkursas „Europos kalbų mozaika“

Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atidaryta vaikų kūrybinė paroda „Europos kalbų mozaika“, skirta Europos kalbų dienai paminėti. Parodos autoriai yra Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 5-7 kl. ir Visagino „Atgimimo“ gimnazijos 1-2 kl. mokiniai. Mokytoja Svetlana Bendelston.

Kviečiame ateiti ir pasigrožėti kūrybiškų mokinių darbais.

Skaityti daugiau...

Erdvė „3 žingsniai“ (Taikos pr. 52)

SPALIO MĖNESIO UŽSIĖMIMŲ GRAFIKAS
Kviečiame aktyviai registruotis į II projekto grupę, kurios užsiėmimai vyks nuo spalio 7 d. iki gruodžio 10 d.
Spalio 7 d., pirmadienis, 16.30–18 val. Emocijų valdymas su jogos praktike Snieguole Cironkaite.
Spalio 25 d., penktadienis, 15.30-17 val. Mitybos mitų griovimas su pesketaru Vytautu Šnejerovu.
Spalio 28 d., pirmadienis, 16.30-18 val. Emocijų valdymas su jogos praktike Snieguole Cironkaite.
Spalio 30 d., trečiadienis, 16.30-18 val. Minibatutų treniruotė su Donata Raižyte.

Skaityti daugiau...

Galina Charbedija kviečia

Koks stebuklingas savo originalumu Visagino miestas! Patys unikaliausi jame – žmonės. Jame gyvenančios trys kartos gali papasakoti, kaip gimė miestas, puikiai pažįsta vienas kitą, žino nuodėmes ir privalumus. Dabar, kuomet pagyvenusieji tampa bene didžiąja šalies gyventojų dalimi, labai svarbus ir senjorų požiūris į kūrybiškumą, jo vystymą ir raišką. Sugebėjimas nelikti nuošalyje – didžiausias kiekvieno privalumas ir indėlis kuriant socialiai atsakingą ekonomiką, pažangą šalyje. Minėdami Tarptautinę pagyvenusiųjų dieną, prisimename ir savo žmones, nes esame kūrybingos bendruomenės dalis.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje nauji leidiniai

Visagino viešoji biblioteka gavo naujų knygų (2019 m. rugpjūčio mėnesį). Sąrašas ČIA.

Kviečiame skaityti!

Naujovė Visagino viešojoje bibliotekoje – knygų grąžinimo dėžė

Visagino viešojoje bibliotekoje įvesta naujovė - nuo šiol knygas skaitytojai galės sugrąžinti net neužeidami į šios įstaigos pastatą. Prie bibliotekos patalpų kieme, šalia įėjimo į vaikų sektorių, Jūsų patogumui – arčiau pėsčiųjų tako, pastatyta speciali dėžė su užrašu „Knygų grąžinimas". Joje gali tilpti daugiau nei keturi šimtai leidinių – tai priklauso nuo jų dydžio.

Skaityti daugiau...

Vasara su knyga

Iššūkis baigtas! Tai buvo jau ketvirtoji mūsų vasara kartu, kuri sumušė visus iki šiol pasiektus rekordus: šiemet skaitymo iššūkyje dalyvavo virš 16 000 dalyvių - beveik dvigubai daugiau nei praėjusiais metais, o patį iššūkį įveikė ir visas užduotis įvykdė virš 10 000 dalyvių! Tai reiškia, kad šiemet buvo perskaityta beveik 3 kartus daugiau knygų nei 2018 metais!!! Ačiū Jums visiems! Ačiū, kad skaitote. Ačiū, kad dalyvaujate iššūkyje. Ačiū, kad esate knygų ambasadoriais ir mūsų ištikimais draugais! Apsilankykite puslapyje http://vasarasuknyga.lt

„Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas“

Visagino viešosios bibliotekos filialo (Sedulinos al. 14/3) interneto skaitykloje atidaryta Aleksandro Laketčenko piešinių paroda „Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas“.

Skaityti daugiau...

Paroda "Lietuva - Tėvynė mūsų"

Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) veikia Visagino lopšelio-darželio "Auksinis gaidelis" vaikų, pedagogų ir tėvų kūrybinių darbų paroda "Lietuva - Tėvynė mūsų". Parodą parengė auklėtojos - Olga Trokš ir Natalja Solovjova.