Parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ atidarymas

Rugsėjo 21 d., šeštadienį, 12.00 val., Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) vyks parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ atidarymas. Parodos atidarymo metu bus pristatyta pasaulio kurčiųjų dailininkų istorija, parodoje dalyvaujantys dailininkai papasakos apie save, bus galima užduoti klausimų, pabendrauti. Renginyje dalyvaus gestų kalbos vertėjas. Paroda veiks iki spalio 3 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Kviečiame švęsti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

Visagino viešoji biblioteka kviečia švęsti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.

Rugsėjo 27 d., penktadienį, 15 val. Visagino viešosios bibliotekos Komunikacijų salėje (Taikos pr. 52) įvyks susitikimas su Galina Charbedija.

Skaityti daugiau...

Galina Charbedija kviečia

Nuo rugsėjo 12 d. Visagino viešosios bibliotekos komunikacijų salėje (Taikos g. 52) darbo laiku galima susipažinti su garbiosios Galinos Charbedijos kūrybos darbais VVB organizuojamoje jos personalinėje parodoje „Kūryboje atgyju“.

***

Koks stebuklingas savo originalumu Visagino miestas! Patys unikaliausi jame – žmonės. Jame gyvenančios trys kartos gali papasakoti, kaip gimė miestas, puikiai pažįsta vienas kitą, žino nuodėmes ir privalumus. Dabar, kuomet pagyvenusieji tampa bene didžiąja šalies gyventojų dalimi, labai svarbus ir senjorų požiūris į kūrybiškumą, jo vystymą ir raišką. Sugebėjimas nelikti nuošalyje – didžiausias kiekvieno privalumas ir indėlis kuriant socialiai atsakingą ekonomiką, pažangą šalyje. Minėdami Tarptautinę pagyvenusiųjų dieną, prisimename ir savo žmones, nes esame kūrybingos bendruomenės dalis.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje nauji leidiniai

Visagino viešoji biblioteka gavo naujų knygų (2019 m. rugpjūčio mėnesį). Sąrašas ČIA.

Kviečiame skaityti!

Naujovė Visagino viešojoje bibliotekoje – knygų grąžinimo dėžė

Visagino viešojoje bibliotekoje įvesta naujovė - nuo šiol knygas skaitytojai galės sugrąžinti net neužeidami į šios įstaigos pastatą. Prie bibliotekos patalpų kieme, šalia įėjimo į vaikų sektorių, Jūsų patogumui – arčiau pėsčiųjų tako, pastatyta speciali dėžė su užrašu „Knygų grąžinimas". Joje gali tilpti daugiau nei keturi šimtai leidinių – tai priklauso nuo jų dydžio.

Skaityti daugiau...

Erdvė „3 žingsniai“ (Taikos pr. 52)

PROJEKTO „ERDVĖ 3 ŽINGSNIAI“ RUGSĖJO MĖN. UŽSIĖMIMŲ GRAFIKAS

Rugsėjo 4 d., trečiadienis, 15–16.30 val. Sveikos mitybos mitų griovimas ir fiziniai pratimai kojų venoms stiprinti su Vytautu Šnejerovu. 

Rugsėjo 11 d., trečiadienis, 15–16.30 val. Sveikos mitybos mitų griovimas ir fiziniai pratimai dubens dugno raumenims stiprinti su Vytautu Šnejerovu. 

Erdvė „3 žingsniai“ veikia Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, Taikos pr. 52. Kviečiame registruotis el. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. . Visi užsiėmimai nemokami!

Nuo rugsėjo 11 d. iki spalio 7 d. visiems I grupės dalyviams bus duodamos individualios užduotys. Geriausiai jas atlikusiųjų laukia specialūs skatinamieji prizai.

Skaityti daugiau...

Vasara su knyga

Iššūkis baigtas! Tai buvo jau ketvirtoji mūsų vasara kartu, kuri sumušė visus iki šiol pasiektus rekordus: šiemet skaitymo iššūkyje dalyvavo virš 16 000 dalyvių - beveik dvigubai daugiau nei praėjusiais metais, o patį iššūkį įveikė ir visas užduotis įvykdė virš 10 000 dalyvių! Tai reiškia, kad šiemet buvo perskaityta beveik 3 kartus daugiau knygų nei 2018 metais!!! Ačiū Jums visiems! Ačiū, kad skaitote. Ačiū, kad dalyvaujate iššūkyje. Ačiū, kad esate knygų ambasadoriais ir mūsų ištikimais draugais! Apsilankykite puslapyje http://vasarasuknyga.lt

„Šviesos veiksmai ir kančios“ J. V. Gėtei - 270

Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atidaryta literatūrinė paroda „Šviesos veiksmai ir kančios“, skirta Johano Volfgango Gėtės 270 – osioms gimimo metinėms atminti.

Skaityti daugiau...

Fotografijų paroda „Nelauktas Visagino žavesys“

2019 m. rugsėjo 1 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atsidaro fotografijų paroda „Nelauktas Visagino žavesys“, skirta Visagino miestui ir visaginiečiams. Paroda veiks iki rugsėjo 28 d.

Maloniai kviečiame aplankyti!

„Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas“

Visagino viešosios bibliotekos filialo (Sedulinos al. 14/3) interneto skaitykloje atidaryta Aleksandro Laketčenko piešinių paroda „Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas“.

Skaityti daugiau...

Paroda "Lietuva - Tėvynė mūsų"

Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) veikia Visagino lopšelio-darželio "Auksinis gaidelis" vaikų, pedagogų ir tėvų kūrybinių darbų paroda "Lietuva - Tėvynė mūsų". Parodą parengė auklėtojos - Olga Trokš ir Natalja Solovjova.

Kultūros reikalų likimas – naujo ministro rankose

Kas jis? - iš Panevėžio kilęs anglų, rusų, lenkų, jidiš kalbas mokantis 42-iejų literatūrologas, poetas ir eseistas dešimtmetį (2008 – 2018 m.) vadovavęs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui. Literatūrologas humanitarinių mokslų daktaras M. Kvietkauskas yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete, o Oksfordo universiteto Orientalistikos institute įgijęs judaikos studijų diplomą. Jo moksliniai interesai –  daugiakalbė Lietuvos literatūra, šiuolaikinė lietuvių literatūra, sociokultūriniai literatūros tyrimai, judaika. M. Kvietkauskas taip pat yra dirbęs Lietuvos rašytojų sąjungos žurnalo „Metai“ kritikos skyriaus redaktoriumi, yra šios kūrybinės sąjungos narys, eseistikos ir poezijos knygų autorius.

Skaityti daugiau...

Tolygios galimybių naujienos kultūrai

Pirmą kartą Lietuvos kultūros administravimo istorijoje Lietuvos kultūros taryba (toliau LKT) projektinę veiklą regionuose finansavo remdamasi 2018 m. sukurtų Regionų kultūros tarybų (toliau RKT) patarimais. Regioninės kultūros tarybos – tai dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių pagrindu prie LR Kultūros ministerijos veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas kiekvienoje iš apskričių. Jų funkcija buvo atlikti pirminį vertinimą, išgryninti prioritetines veiklas ir atlikti kitus projektų vertinimo darbus, teikti juos tvirtinti LKT ir LR KM ministrui. LKT sprendimus priimti perskirstant „Tolygios kultūrinės raidos kultūros” programos finansinės kvotos dalį perdavė Regioninėms kultūros taryboms, o aptariamu atveju Utenos RKT.

Skaityti daugiau...