Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - 2012 m.

Plakatas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse bus rengiama penkioliktą kartą, o Šiaurės šalyse bus jau šešioliktoji. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progą vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

Visagino viešoji biblioteka jau keturioliktą kartą dalyvauja šiame prasmingame projekte, kurio renginiai jau tapo tradiciniais. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės temos kasmet keitėsi: „Mitologija“ (1999), „Vaikas“ (2000), „Žodis ir gaida“ (2001), „Šiaurės tarybos premijos laureatai“ (2002), „Jūra“ (2003), „Seku seku pasaką“ (skirta H. K. Andersenui) (2004), „Keliaujant po Šiaurės šalis“ (2005), „Kvapą gniaužiančios Šiaurės šalių istorijos“ (2006), „Moterys Šiaurės šalyse“ (2007), „Meilė Šiaurės šalims“ (2008), „Karas ir taika Šiaurės šalyse“ (2009), „Magiška Šiaurė“ (2010), „Humoras Šiaurėje“ (2011).

Šių metų tema – „Įvairialypė Šiaurė”. Renginio metu bus pristatomas suomių rašytojo Miika Nousiainen romanas, kuriame pasakojama apie knygos herojaus Miko Virtaneno problemą. Jis nebenori būti suomis. Nebenori būti tylus ir susimąstęs tipas, kenčiantis nuo visokių baimių ir nepasitikėjimo savimi. Vietoje to jis trokšta būti švedas! Iš pradžių kyla tam tikrų sunkumų, bet po to reikalai pajuda. Miko tampa Mikaeliu Andersonu, tikru turtingos iškalbos vyru ir šeimos galva iš Geteborgo. Tai atsieina nepigiai, bet ko tik nepadarysi, kad galėtumei apsigyventi geriausioje visame pasaulyje šalyje? Miika Nousiainen „Avietinių laivelių kapitonai“ yra humoru alsuojantis romanas, kuriame labai vykusiai bei iškalbingai atsispindi ir šių metų tema – "Įvairialypė Šiaurė".

Knygoje nušviečiamos problemos, galinčios iškilti į kitą šalį gyventi išvykusiam žmogus bei tam, kurio identitetas blaškosi tarp dviejų tautybių. Čia taip pat pašiepiami tiek suomiai, tiek ir švedai, tačiau visai ne piktai, o nuotaikingai ir švelniai.

Tikimės, kad pristatydami šį kūrinį, skatinsime visus pamąstyti apie šalių skirtumus bei panašumus.

Biblioteka kviečia savo skaitytojus dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei skirtuose renginiuose.

Programa:

VVB meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3):

Lapkričio 12 d. 1800 val. Šviesos ir žodžio šventė „Įvairialypė šiaurė“:

• ištraukos iš suomių rašytojo Miika Nousiainen romano „Avietinių laivelių kapitonai“ garsinis skaitymas;
  • kūrybinis užsiėmimas „Skandinavų mitologinių būtybių trolių lipdymas iš polimerinio molio“, kurį ves profesionali keramikė N. Šašilova;
  • Šiaurės šalių poezijos ir gyvos muzikos klausymas (kūrinius atlieka Visagino Č. Sasnausko meno mokyklos pedagogai);
  • Renginio aptarimas vaišinantis skanėstais, pagamintais pagal suomių rašytojos Sami Malila knygą „Muminuko mamos receptai“.

Lapkričio 12-30 d.

Vaikų literatūros skyriuje (Taikos pr. 52):

Lapkričio 12-30 d.

• Vaikų piešinių paroda „Iš Trolių Mumių gyvenimo“;
  • Literatūros paroda „Išradingoji Tuvė Janson“.

Lapkričio 15 d. 1200 val. literatūros popietė vaikams „Kartą Muminukų slėnyje“:

• T. Janson kūrinių garsinis skaitymas;
  • Animacinis filmas „Burtininko skrybėlė“;
  • Kūrybinis užsiėmimas „Draugaukime su muminukais“.