Visaginiečiai mokėsi naudotis planšetiniu kompiuteriu

Vasario 17–20 d. Visagino viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Vidutinio, vyresnio ir pagyvenusio amžiaus žmonių informacinių, socialinių ir sveikatingumo įgūdžių ugdymas naudojant naujausias kompiuterines technologijas Ignalinos rajono ir Visagino miesto bibliotekose“ kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems, kuriuos vedė bibliotekininkės Edita Sargūnaitė ir Nadežda Kapusta.

Mokymų dalyviai žingsnelis po žingsnelio stropiai mokėsi valdyti planšetinį kompiuterį. Susipažinę su darbalaukiu, piktogramomis, pamažu išmoko naudotis klaviatūra, susipažino su interneto naršyklėmis, „Skype“ programa, socialiniais tinklais, žemėlapiais, išmoko naudotis elektroniniu paštu, „Google Play“ programomis. Džiugu, kad net ir tie, kurie planšetinį kompiuterį savo rankose laikė pirmą kartą, kursų pabaigoje drąsiai juo naudojosi. Paskutinę mokymosi dieną išbandytos elektroninių knygų skaitymo galimybės. Atlikus praktines užduotis, dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Dalyviai padėkojo lektoriams už profesionalų žinių perdavimą, kantrybę juos mokant. Pildant mokymų vertinimo anketas, visi dalyviai tvirtino, kad planšetinis kompiuteris jiems tapo nebe svetimas ir išreiškė norą mokytis ateityje.

Projekto mokymai suteikė daugiau galimybių gyventojams: išmokė juos valdyti planšetinius kompiuterius, susirasti informaciją internete, pagilino kompiuterinio raštingumo žinias, o svarbiausia – leido nugalėti naujovių baimę.

bp2 partneriai