Vydūnas. Asmenybė ir sveikata

Vydūnas. Asmenybė ir sveikata

Asmenybė ir sveikataVydūnas. Asmenybė ir sveikata : [dvasinio augimo pamokos pagal visų laikų iškiliausią Lietuvos mąstytoją] / Vydūnas ; [sudarė ir parengė Rima Palijanskaitė]. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2018]. - 252, [2] p.

„Vydūnas. Asmenybė ir sveikata“ žymaus lietuvių mąstytojo ir filosofo, laikomo pirmuoju šalies feministu, vegetaru ir teosofijos pradininku, knyga, kuri pelnytai gali būti laikoma pirmąja lietuviška savipagalbos ir populiariosios psichologijos knyga.

Knyga „Vydūnas. Asmenybė ir sveikata“ – filosofo 1903–1952 m. rašyti publicistiniai straipsniai, kurioje akcentuojamas žmogaus sąmonės ir sąmoningumo santykis su gera savijauta. Mąstytojas teigia, kad abu juos sieja tvirtas ryšys. Didelį dėmesį Vydūnas skiria asmenybei – jos laisvės ir vidinės darnos klausimams. Dėl šių gvildenamų temų jis dažnai vadinamas dvasiniu guru ir net tautos sąmoningumo puoselėtoju. Straipsnius papildanti Vydūno laiškų publikacija išplečia jo filosofinį požiūrį, kuriuo mąstytojas vadovavosi pats ir žavėjo aplinkinius. Kartais manoma, kad jo mintys pralenkė laiką, tačiau tai puiki žinia mums – jos kaip niekad aktualios XXI a., ir gali tapti dvasinės stiprybės šaltiniu. Jo nagrinėjamos asmenybės tobulėjimo problemos visiškai naujai suskamba šiais nerimastingais vartotojiškumo laikais. „Vydūnas. Asmenybė ir sveikata“ – jo atskirų straipsnių ir laiškų rinkinys, kviečiantis susipažinti su svarbiausiomis lietuvių filosofo mintimis.