Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson „Smegenys, tariančios TAIP“

Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson „Smegenys, tariančios TAIP“

Smegenys, tariančios TAIP : kaip stiprinti savo vaiko drąsą, smalsumą ir ištvermę / Daniel J. Siegel ir Tina Payne Bryson ; iš anglų kalbos vertė Ieva Šimkuvienė. - Vilnius : Vaga, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 238, [1] p.

Ar kas vakarą klausimas apie paruoštas pamokas ir reikalavimas eiti miegoti neišvengiamai baigiasi barniu, o prašymai išjungti elektroninius prietaisus atsimuša į tylos sieną? Tokią vaiko elgseną lemia negatyvaus proto suformuotas požiūris į aplinką, teigia Daniel J. Siegel ir Tina Payne Bryson. Jų knyga „Smegenys, tariančios TAIP“ – pamokos kaip ugdyti pozityvųjį vaiko protą, kad jis užaugtų mokančiu priimti teisingus sprendimus ir pasitikinčiu savimi žmogumi.

Knygoje „Smegenys, sakančios TAIP“ tėvai ras keturių žingsnių metodą, kuris padės užauginti stabilius, rūpestingus ir ištvermingus vaikus, savimi pasitikinčią ir drąsią asmenybę. Šio metodo sudedamosios dalys yra pusiausvyra, atsparumas, įžvalgumas ir empatija. Daniel J. Siegel ir Tina Payne Bryson praktiškai aiškina kaip ugdyti kiekvieną iš šių savybių. Pirmiausia autoriai siūlo išmokti „skaityti“ vaikų siunčiamus signalus. Juk vaikai būna nesukalbami ir užsispyrę ne todėl, kad nori tėvams apsunkinti gyvenimą. Vaikai savaip bando pranešti apie savo baimes, lūkesčius, sunkumus. Juos tinkamai supratę tėvai mokės užauginti tvirtus, savarankiškus ir sugebančius pakovoti už save vaikus.

Knygoje daug praktinių patarimų, kaip elgtis vienose ar kitose situacijose.