Marytė Marcinkevičiūtė „Valtys mažos, greičiai dideli“

Marytė Marcinkevičiūtė „Valtys mažos, greičiai dideli“

Valtys mažos, greičiai dideli : Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo istorija / Marytė Marcinkevičiūtė. - Vilnius : Homo liber, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 351, [1] p.

Knygoje „Valtys mažos, greičiai dideli“ pateikiama ne tik baidarių ir kanojų irklavimo istorija, statistiniai duomenys iš pasaulio ir Europos čempionatų, bet ir apybraižos apie mūsų irklavimo legendas: Mykolą Rudzinską, Vladą Česiūną, Vitalijų Trukšiną, Nataliją Kalašnikovą, Petrą Šiurską, Anatolijų Korolkovą, Joną Zautrą, Artūrą Vietą, Egidijų Balčiūną, Alvydą Duonėlą, Raimondą Labucką, Tomą Gadeikį, Jevgenijų Šukliną, Aurimą Lanką, Edviną Ramanauską, Henriką Žustautą, kitus garsius irkluotojus.

Knygoje nemažai vietos skirta ir treneriams: Juozui Gedminui, Egidijui Gustui, Romualdui Petrukanecui, Kazimierui Rėksniui, kitiems talentų kalviams, taip pat varžybų teisėjams, sporto organizatoriams.

Supažindinama ir su irkluotojais senjorais, kurie yra itin aktyvūs ir dalyvauja įvairiuose veteranų čempionatuose.

Knygoje pristatomas ir baidarių polas, dar vadinamas kanupolu. Jis Lietuvoje ypač populiarėja, o jo entuziastai kuria šios sporto šakos istoriją.