• Startuoja „Knygų Kalėdos“!

  Jau dešimtą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo džiaugsmu ir dovanokime knygas bibliotekoms bei vaikų dienos centrams.

  Pasitinkant ir palydint gražiausias metų šventes kartu skaitykime knygas, dalinkimės įspūdžiais ir mintimis prie arbatos puodelio ir nepamirškime tų, kuriems šiuo metu knygų labiausiai trūksta. Paskirkime šį laikotarpį geriems darbams – padovanokite ir pakvieskite savo draugus bei artimuosius padovanoti skaitymo džiaugsmą, naujus atradimus ir turtingą žinių pasaulį Lietuvos vaikams.

  Skaityti daugiau...

 • Tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS 2020 gruodžio 1–5 dienomis kviečia pažinti pasakojimo meną

  Tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS 2020 gruodžio 1–5 dienomis kviečia pažinti pasakojimo meną

  Pasakojimo menas (angl. storytelling) kaip žaižaruojantis kristalas, kiekvienam pažeriantis vis kitus potyrius. Pasakotojas išlaisvina savo kūrybines galias, fantaziją, savo gebėjimus, kurių galbūt nė neįtarė turėjęs. Klausytojas pasineria į magišką pasakojimo pasaulį, į kitą realybę, susižavi herojais, patiria visą spektrą jausmų, o kartu įgyja ir naujų žinių. Tokie potyriai laukia tarptautiniame pasakojimo festivalyje SEKAS 2020, kurį gruodžio 1–5 dienomis rengia Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

  Skaityti daugiau...

 • Eseistikos konkursas „Laisvės vaikai apie laisvę“

  2021 metų sausio 13-ąją minėsime jau 30-ąjį apgintos Lietuvos laisvės jubiliejų. Per kelis dešimtmečius Lietuvoje užaugo nauja laisvės karta.

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu „Bernardinai.lt“ ir leidykla „Vaga“ kviečia moksleivius į eseistikos konkursą „Laisvės vaikai apie laisvę“.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūrinių imitacijų konkursas „Pasimatuok klasiko akinius!“

  Kviesdami paminėti rašytojų sukaktis, skelbiame pirmąjį literatūrinių imitacijų (pastišo) konkursą. Šiuo konkursu siekiama atkreipti dėmesį į iškiliausių mūsų literatūros talentų kalbą, jų stilistinę meistrystę, taip pat paskatinti įamžinti dalyvių individualias patirtis.

  Mieli lietuvių literatūros klasikos mylėtojai, jūsų objektas yra šių metų sukaktuvininkų – Žemaitės (175 m. sukaktis), Jurgio Savickio (130 m. sukaktis) ir Henriko Radausko (110 m. sukaktis) – tekstai. Pasirinkite vieną kurio nors iš šių rašytojų kūrinį ir jį perrašykite, siekdami perteikti savo pačių šiandienio gyvenimo atspindžius: savo išgyventas patirtis, pasikeitusios kasdienybės ženklus, įdomiausius nutikimus, išgyvenimus.

  Skaityti daugiau...

 • ZOOM susitikimai su mylimais knygų autoriais

  Virtualus festivalis "Vaikų knygų sala" kviečia į nuotolinius susitikimus su žinomais vaikų knygų kūrėjais - rašytojais ir iliustruotojais.
   
  Gruodžio 5 d., šeštadienis, 11.00 val. – festivalio atidarymas! Susitikimas su Kęstučiu Kasparavičiumi. Kalbėsimės apie šventes, kūrybą ir naujausią autoriaus knygą „Kalėdos! Kalėdos!
   
  Gruodžio 6 d., sekmadienis, 11.00 val. – Lina Žutautė pakvies į savo darbo kambarį ir papasakos apie naujausius Kakės Makės nuotykius.
 • Gera žinia tėveliams ir pedagogams – knygelė vaikams apie koronavirusą

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skiria dėmesio vaikų žinioms apie koronavirusą (COVID-19) plėsti ir pristato į lietuvių kalbą išverstą knygelę bei animacinį filmuką „Mano herojus – tai tu“

  Knygelę „Mano herojus – tai tu“ rasite ČIA.

  Knygelė „Mano herojus – tai tu“ skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Susipažindami su pagrindinio knygelės istorijos herojaus Arijaus nuotykiais, vaikai plečia savo žinias ir suvokimą apie koronavirusą.

  Skaityti daugiau...

 • Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2020 m. 3-iojo numerio tekstai

  „Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.
  2020 Nr. 3 (95)

  Skaityti daugiau...

 • Dovanok žinias, ne daiktus!

  Šventės pamažu artėja! Ar žinote, kokia dovana šv. Kalėdoms yra geriausia?
  Dėmesys ir rūpestis kitu! Todėl šiemet švenčių proga sau ir savo artimiesiems dovanokite kvietimą į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus ir pasirūpinkite jų ateitimi. Galite rinktis iš daugiau nei 11-os skirtingų programų. Šiuo metu mokymai vyksta nuotoliniu būdu.
  Šioms šv. Kalėdoms #DovanokŽiniasNeDaiktus! Registruokitės: 8 620 20961, Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba www.prisijungusi.lt. Nusiųskite savo draugams ir artimiesiems Kalėdinį kvietimą!

 • Švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2020“ – virtuali!

  2020 m. lapkričio 20–21 dienomis vyks didžiausias švietimo bendruomenės metų renginys – svarbių švietimo diskusijų ir inovatyvių mokymo priemonių paroda „Mokykla 2020“. 10-oji paroda dėl epidemiologinės situacijos šiemet vyks virtualioje erdvėje, o visi renginiai nemokami. Šių metų parodos tema „Skaitmeninė mokykla: ateitis vyksta dabar“.

  Maloniai kviečiame bibliotekininkus į lapkričio 21 d. parodos „Mokykla 2020” metu vyksiantį  projekto „Prisijungusi Lietuva" renginį internete! 

  Skaityti daugiau...

 • „Biblioteka visiems“

  Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

  Skaityti daugiau...

 • Mokslinė konferencija „Trys laisvės dešimtmečiai: literatūra, kritika, skaitytojas“ (nuotoliniu būdu)

  Lapkričio 19–20 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) VU Lietuvių literatūros katedra kviečia į mokslinę konferenciją ir diskusijų forumą „Trys laisvės dešimtmečiai: literatūra, kritika, skaitytojas“, kuriame bus aptariama atkurtosios Nepriklausomybės metų lietuvių literatūros, mokslo, kritikos, vertimų ir leidybos situacija, tendencijos, problemos, perspektyvos.

  Skaityti daugiau...

 • Lietuvių raštijos pradininkui Martynui Mažvydui – 500

  1520 m. lapkričio 17 d. Laukstėnuose (netoli Gardamo, dabartiniame Šilutės r.) gimė Martynas Mažvydas, evangelikų liuteronų kunigas, vienas lietuvių raštijos pradininkų, pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmo prasti žodžiai“ (1547 m.) ir kitų leidinių parengėjas.

  Plačiau skaityti ČIA.

  Dokumentinis filmas „Po 450 metų. Mažvydas“.

 • Poezija, kuri kalba apie universalias žmonijos problemas

  Šiemet Nobelio literatūros premijos laureate tapo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) poetė Louise Glück už savo „neabejotiną poetinį balsą, kuris su griežtu grožiu paverčia individualų egzistavimą universaliu“. Pokalbį apie L. Glück kūrybą su VU Filologijos fakulteto dėstytoju, Amerikos lietuviu, vertėju ir poetu dr. Rimu E. Užgiriu skaityti ČIA.

 • Virtualus pokalbių ciklas su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančiais rašytojais

  Pokalbių ciklas su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančiais rašytojais yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių. Kviečiame mokytojus ir bibliotekininkus vaizdo įrašus kūrybingai panaudoti pamokose ir edukacijose. Įrašo pabaigoje rasite užduočių, skirtų vaikų žinioms praplėsti, pastabumui patikrinti ir idėjų dirbtuvėlėms pagal konkrečią knygą.

  Nepamirškite balsuoti už jums labiausiai patikusias akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas!

  Skaityti daugiau...

 • Prasideda akcija „Metų knygos rinkimai 2020“. Ką skaitysime šiemet?

  Prasideda akcija „Metų knygos rinkimai 2020“. Ką skaitysime šiemet?

  Šešioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus ir suaugusiuosius skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams.

  Tradiciniais tapę knygų rinkimai skatina skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir siekia populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai praturtinančią ir patrauklią veiklą.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame į virtualų susitikimą su UAB „Ignitis“ energetikos ekspertais

  Kviečiame į virtualų susitikimą su UAB „Ignitis“ energetikos ekspertais

  Kviečiame į dar vieną E. Ignitis transliaciją, kuri vyks 2020 m. lapkričio 17 d. 11.00 val.

  E. Ignitis svetainė atsinaujino. Transliacijos metu bus pristatyta kaip deklaruoti elektros, dujų ir šildymo rodmenis, atlikti mokėjimus, sudaryti sutartis (pasirinkti Elektros tiekėją).

  Susitikimo metu taip pat bus papasakota apie saulės tiekiamą naudą ir būdus ją įdarbinti.

  Youtube transliacijos nuoroda: https://youtu.be/Pd83RtwlcRQ

 • Literatūros paroda „Šiaurės šalys ir pasaulis“

  Lapkričio 9–13 d. Šiaurės šalių literatūros savaitė vyks nuotoliniu būdu

  Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome visi drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šių metų skaitymų tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitome ir piešiame Jujos ir Tomo Vislanderių pasakojimų herojus

  Skaitome ir piešiame Jujos ir Tomo Vislanderių pasakojimų herojus

  Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikia vaikų piešinių paroda pagal švedų rašytojų Jujos ir Tomo Vislanderių „Mamulė MŪ“ knygas. Jas visas iliustravo dailininkas Svenas Nordqvistas.

  Kadangi šiuo metu paskelbtas karantinas ir bibliotekoje nevyksta renginiai, tai bibliotekininkai kviečia su ŠIA PARODA susipažinti virtualiai. Piešinių autoriai – „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1A klasės mokiniai (mokytoja Loreta Čižienė).

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekoje nauji leidiniai

  Visagino viešoji biblioteka gavo naujų knygų (2020 m. spalio mėnesį). Sąrašas ČIA.

 • Zoran Dordevič fotografijų paroda

  2020 m. lapkričio 3 – 21 dienomis Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) veiks Zoran Dordevič (Serbija) fotografijų paroda.

  Kviečiame apsilankyti!

  Skaityti daugiau...

 • Nemokami mokymai internetu!

  Nemokami mokymai internetu!

  Pasak Jungtinių tyrimo centro tyrėjų, skaitmeniniai įgūdžiai įgyja vis didesnę svarbą. Tikėtina, jog visos darbo vietos taps vis labiau paremtos technologijomis. Skaitmeniniai įgūdžiai ateityje bus būtina sąlyga sėkmei darbo rinkoje pasiekti.

  Stiprink savo skaitmeninius įgūdžius ir būk vienas iš 30 000 lietuvių dalyvausiančių NEMOKAMUOSE NUOTOLINIUOSE skaitmeninio raštingumo mokymuose iki Naujų metų!

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos ir muzikos popietė „Paskutinis lapų kritimas“

  Spalio 24 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijos prieigose vyko poezijos ir muzikos popietė „Paskutinis lapų kritimas“. Programoje skambėjo autorinės Chanos Vinokur poezijos eilės ir dainos, kurias pristatė Visagino viešosios bibliotekos filialo vedėja Oksana Belskaja. Dainuojamojo ir poetinio žodžio skambėjime lietuvių ir rusų kalbomis atsispindėjo nuoširdus autorės santykis su gamta, jos asmeniniai išgyvenimai, taip pat neblėstantis noras iš naujo stebėtis supančiu pasauliu, sugebėjimas matyti ir pajausti rudenišką grožį gyvenime, –  visa tai buvo galima išgirsti šio nuostabaus vakaro metu.

  Skaityti daugiau...

 • Ekskursija „Kelionė į žinių pasaulį“

  Spalio 20 dieną Viešosios  bibliotekos vaikų literatūros sektoriuje linksmai klegėjo vaikai. „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai ir mokytoja susipažino su knygų namais – biblioteka.

  Skaityti daugiau...

 • Tapybos darbų parodos „Vaivorykštės svajonė...“ atidarymas

  Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje spalio 7 d. vyko Svetlanos Zambžickajos tapybos darbų parodos „Vaivorykštės svajonė“ atidarymas.

 • Kokiame mieste, pagal jus, folkloras yra rokas?

  Tai atskira tema, kuria rugsėjo 29-ą, prieš pat Muzikos dieną aptarė Visagino viešosios bibliotekos komunikacijų salėje susirikusieji. Susipažinę su puikia leidinių apie roką paroda, kaukėmis  „pasipuošę“ klausytojai rinkosi į komunikacijų salę. Nėra gyvenime srities apie kurią nebūtų straipsnių ar knygų. Įžangoje kalbėjome apie tai, kad jaunus atominės ir miesto statytojus į Lietuvą vykstančiuose vagonuose, o vėliau barakuose juos besiglaudžiančius, lydėjo aktyvumui nuteikianti roko muzika akomponuojant gitaroms. Kareivių – statytojų būstinėse rokas jau skambėjo grojant elektriniais muzikos instrumentais. Apie tai pasakojo ten (Ignalinos r. Kaniukai) tuo metu tarnavęs ir ansambliui bei visokioms diskotekoms vadovavęs ignalinietis Gintautas Juodagalvis.

  Skaityti daugiau...

 • Ekskursija „Knyga - mus jungiantis tiltas“

  Rugsėjo 25 dieną Vaikų literatūros skyrių aplankė „Verdenės“ gimnazijos 1 b klasės mokiniai su mokytoja. Vaikams buvo pristatyta „Išmintingosios gervės sala“: gervės paveiksluose, nuotraukose, jų atvaizdai miesto heraldikoje.

  Skaityti daugiau...

 • Mano gyvenimas – teatras

  Nuo rugsėjo 2 iki 30 dienos Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje veikė originali ir spalvinga Nacionalinio operos ir baleto teatro afišų paroda.

  Afiša – istorija, afišos tikslas – sudominti žiūrovą. Puiki idėja supažindinti visaginiečius su teatro istorija ir afišomis kilo 30 metų dainavusiai LNOBT choro artistei Nijolei Kliučinskienei sutapo su menininkės jubiliejumi.

  Skaityti daugiau...

 • Paminėtos poeto Pauliaus Širvio 100-osios gimimo metinės

  2020-ieji – Pauliaus Širvio jubiliejiniai metai. Rugsėjo 6-ąją sukako 100 metų, kai Padustėlyje, vaizdingame Zarasų krašte, gimė poetas-legenda, kurio poezija deklamuojama ir nuolat prisimenama. Iki šiol per visą Lietuvą skamba pagal jo eiles sukurtos dainos.

  Rugsėjo 18 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje buvo surengtas poezijos ir muzikos vakaras, skirtas poeto Paulio Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Visą P. Širvio gyvenimą lydėjo neišdildomas beržų įvaizdis, tapęs poezijos dalimi, dažnai ramindavęs ir guosdavęs poetą, todėl šis vakaras buvo pavadintas „Aš beržas...“

  Skaityti daugiau...

 • Dalyvaukite Knygų pristatymo konkurse

  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (ŠAVB) kviečia dalyvati jau tradicija tapusiame Knygų pristatymo konkurse. Kasmet konkursas pritraukia vis daugiau dalyvių, plečiasi įsitraukiančių viešųjų bibliotekų ir mokymosi įstaigų tinklas, o 2019 metais konkurse savo mėgstamas knygas pristatė daugiau nei 300 dalyvių iš įvairiausių miestų.

  Skaityti daugiau...

 • Kelias po Rytų Aukštaitiją vėl atveda į Visaginą

  Sušvelninus dėl pandemijos paskelbtus apribojimus Lietuvos kultūros taryba paskelbė neeilinį kvietimą teikti projektus, nurodydama specifines sąlygas: rasti būdus netradiciškai (jei nebūtų leista lankytis kultūros įstaigose) pateikti kuriamus kūrinius, į veiklas įtraukti kuo daugiau profesionalių menininkų. Tuo tikslu Visagino viešoji biblioteka (toliau – VVB) teikė paraišką projektui „Knyga preliminariu pavadinimu „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji–2“ ateina pas jus“. Projektas buvo įvertintas teigiamai ir gavo 8 000 eurų paramą. Projektą finansiniu indėliu parėmė Visagino savivaldybė, lėšomis prisidėjo Stasė Goštautienė, Elena Čekienė, Mindaugas Survilas. Viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė, darbuotojai, maketuotoja ir redaktorė deklaravo indėlį darbu, knygos autorė – VVB direktoriaus pavaduotoja, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Dalia Savickaitė – autoriniu užmokesčiu ir darbu. Tai rimtas, atsakingas projektas.

  Skaityti daugiau...

 • Naujos elektroninės knygos portale ibiblioteka.lt

  I-biblioteka – daugiau nei 70 Lietuvos bibliotekų vienijantis portalas, virtuali biblioteka, kuri suteikia galimybę patogiai ir greitai rasti norimus leidinius. Elektronines knygas galite pasiskolinti, jei turite LIBIS skaitytojo pažymėjimą. Tereikia per išmanųjį įrenginį prisijungti prie portalo ir skaityti knygas bet kur, kur yra interneto ryšys.

  Visos knygos yra nemokamos! Visą elektroninių knygų sąrašą rasite čia.

  Skaityti daugiau...

 • Savamokslis fantastikos karalius

  2020 metų rugpjūčio 22-ąją didžiajam amerikiečių rašytojui fantastui Rėjui Bredberiui (Ray Bradbury) būtų sukakę 100 metų. Tai jo nuopelnas, kad fantastika užėmė deramą vietą literatūros pasaulyje. Daugiau kaip 800 romanų, apysakų, apsakymų ir pjesių autorius iki šiol yra vienas populiariausių rašytojų fantastų. O garsiausi jo kūriniai - aišku, „Pienių vynas“ ir „451O Farenheito“. Rašytojo 100-ojo gimtadienio proga pateikiame jums įdomiausių rašytojo gyvenimo faktų rinkinuką.

  Daugiau skaityti ČIA

 • Atsisveikinimas su vasara

  Rugpjūčio 14 d. Visagino viešosios bibliotekos filialo kiemelyje vyko renginys, skirtas Žolinių šventei.

  Žolinės – tai vasaros ir rudens sandūros metas. Tai laikas, kai gamta pasiekusi savo didžiausią vešėjimo brandą, džiugina savo vaisių gausa. Švęsdami šią dieną mūsų protėviai rinkdavo gražiausias lauko gėles ir dėkodavo Žemei už derlių. Tikėta, kad per šią šventę būtina susitikti su draugais ir giminėmis. Anot lietuvių liaudies patarlės, kas neateina susitikti per Žolinę, tas gali likti vienas nelaimėje. Būtent šios šventės proga svarbu pabūti visiems kartu. Pabūti, pabendrauti, prisiminti lietuvių papročius ir tradicijas.

  Skaityti daugiau...

 • Džiaugiamės Dalios Savickaitės straipsniu apie mūsų kolegę Audronę Berezauskienę

  Galime pasigirti, kad apie anykštėnus bibliotekininkus rašo kolegė Dalia Savickaitė – Visagino viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja. Skaityti straipsnį „Ištirpusi bibliotekinio darbo mene“.

  Žurnalistė ir kultūrologė D. Savickaitė daug rašo įvairiausiuose šalies leidiniuose. Jos rašinių viena pagrindinių temų yra žmogus su savo problemomis, su savo rūpesčiais šiame sparčiai besikeičiančiame gyvenime.

  Skaityti daugiau...

 • Visagino miestui biblioteka dovanojo unikalią dovaną – 1000 vaizdų

  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regioninis skaitmeninimo skyrius  nuo 2016 metų vykdo dokumentinio kultūros paveldo skaitmeninimo ir viešinimo veiklas, bendradarbiaudamas su Panevėžio regiono bibliotekomis.

  Skaityti daugiau...

 • Dokumentų paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto...“

  Rugpjūčio 7 d. Visagino kultūros centre vyko Visagino viešosios bibliotekos ir VKC parengtos istorinės dokumentikos parodos „Nuo kertinio akmens iki miesto...“, skirtos miesto 45-mečiui paminėti, pristatymas. Aplankę šią parodą visaginiečiai ir svečiai turėjo galimybę nukeliauti visą kelią nuo miesto įkūrimo iki šių dienų. Paroda veiks visą rugpjūčio mėnesį, kviečiame apsilankyti.

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis

  Rugpjūčio 6 dieną visaginiečiai ir miesto svečiai galėjo pasigėrėti poezijos ir muzikos improvizacijų spektakliu „Tylos sodai“, sukurtu pagal aktorės ir scenarijaus autorės Birutės Marcinkevičiūtės-Mar mylimų lietuvių poetų – Donaldo Kajoko, Jono Strielkūno, Reginos Katinaitės-Lumpeckienės, Marcelijaus Martinaičio, Justino Marcinkevičiaus ir pačios Birutės Mar eiles. Puikūs B. Mar skaitovės įgūdžiai ir birbynininko Egidijaus Ališausko muzikinės improvizacijos, jų profesionalumas ir nuoširdumas sužavėjo žiūrovus. Daugelis dalyvių po spektaklio dalijosi su atlikėjais savo įspūdžiais.

  Skaityti daugiau...

 • Kelionė po apskrities regiono bibliotekas

  Visagino viešosios bibliotekos ir Europos informacijos centro bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį, kuomet biblioteka, pirmoji teikusi projektą centrinei Europos informacijos būstinei, siekė savo patalpose įkurdinti Centro reklaminę literatūrą, atributiką ir dalyvauti jo veikloje. Atlikus remontą tai ir vyko, bet ilgainiui bibliotekai buvo iškelti nauji kompiuterizacijos uždaviniai ir šį projektą perėmė tuometiniame Visagino kultūros centre dirbusi Indrė Gruodienė.

  Skaityti daugiau...

 • Galerijoje kvepėjo vasara

  Birželio 27 dienos pavakarę Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje - skaitykloje kvepėjo vasara. Visagino grupinio gyvenimo namų gyventojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Namų kvapukų gamyba“. Renginio metu kūrėme kvapus iš eterinių aliejų, natūralių augalų ir ekologiško, vasariškai kvepiančio, bičių vaško. Tai padėjo sukurti jaukią namų atmosferą. Dalyviai išsirinko sau patinkančių kvapų paletę, sumaišė skirtingus eterinius ir kvapniuosius aliejus ir sukūrė unikalius kvėpiklius, galinčius užpilyti namus natūraliais kvapais - mūsų pievų gėlių žiedlapių aromatais!

  Skaityti daugiau...

 • Paminėta pasaulinė mezgimo viešumoje diena

  Birželio mėnesį daugiau nei 50 šalių švenčia Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną. Jau mezgantys ar norintys išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, parkus, kavines. Taip siekiama paskatinti žmones daugiau bendrauti gyvai ir leisti laiką prasmingai ir įdomiai.

  Skaityti daugiau...

 • „Gera nuotaka“ galerijoje

  Antrąjį vasaros penktadienį Visagino viešosios bibliotekos meno galerijoje – skaitykloje rinkosi meno mylėtojai. Čia po kelerių mėnesių pertraukos, sušvelnėjus karantino sąlygoms, įvyko Olgos Kalininos batikos darbų parodos „Gera nuotaika“ pristatymas. Žmonės išsiilgo renginių, šventiško, nuoširdaus, gyvo bendravimo...

  Skaityti daugiau...

 • Kūrybinė komiksų laboratorija su Greta Alice

  2020 m. liepos 7 d. 13 val. Visagino viešosios bibliotekos (Taikos pr. 52) Vaikų literatūros skyriuje vyks edukacinis užsiėmimas su dailininke, iliustratore Greta Alice.

  Su Gretos Alice virtualia edukacija plačiau susipažinti galite ČIA.

  Skaityti daugiau...

 • „Apie bibliotekininko profesiją ir lietuvių rašytojų literatūrą paaugliams“

  Birželio 15 dieną bibliotekininkė Rima Sorokina „Zoom“ platformoje „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 5-7 klasių mokiniams papasakojo apie bibliotekininko profesiją. Mokiniai sužinojo, kad bibliotekininkas ne tik išduoda knygas skaitytojams, bet taip pat atlieka labai didelį, skaitytojams „nematomą“ darbą – užsako, kataloguoja, paskirsto knygas, renka kraštotyrinę medžiagą. Šiandien bibliotekininkas yra daugiafunkcinis darbuotojas. Jis yra ir mokytojas, ir psichologas.

  Skaityti daugiau...

 • „Vasaros knygų fiesta" tiesia virtualų tiltą per Lietuvą

  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kasmet vasarą pradeda kviesdama į „Vasaros knygų fiestą“. Šiemet biblioteka siūlo susitikimus su leidyklų atstovais,  žymiais knygų autoriais ir literatūrinį alkį žadinančiais pokalbiais apie knygas bei jų kūrimo subtilybes.

  Susitikimus ir pokalbius su autoriais bei leidyklų atstovais galėsite stebėti kiekvieną vasaros antradienį 14 val. bibliotekos „Youtube“ kanale. Tiesioginių transliacijų metu turėsite galimybę užduoti klausimus, į kuriuos pašnekovai atsakys pokalbio pabaigoje.

  Skaityti daugiau...

 • Ant „Mezgimo suolelio“ kviečiame mezgimo entuziastus

  Birželio trečiąją savaitę minima Pasaulinė mezgimo viešumoje diena (www.wwkipday.com). Įvairiuose Europos, Amerikos kraštuose, net Australijoje, ji vyksta jau ne pirmus metus ir sulaukia vis didesnio pasisekimo ir susidomėjimo. Kitose šalyse gan įprasta matyti mezgančius žmones įvairiose viešose vietose, tačiau Lietuvoje tai gan retas reiškinys.

  Skaityti daugiau...

 • Olgos Kalininos batikos darbų paroda „Gera nuotaika“

  Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) nuo birželio 12 d. iki liepos 11 d. veiks Olgos Kalininos batikos darbų paroda „Gera nuotaika“.

  Atidarymas – birželio 12 d. 17.00 val.

  Maloniai kviečiame ateiti!

 • Fotografijų paroda „Arbatos ceremonija: meilė ir arbata“

  Birželio 9 – 30 d. Visagino viešosios bibliotekos foje veiks visaginiečių Jelenos ir Edvardo Piščikų fotografijos darbų paroda „Arbatos ceremonija: meilė ir arbata“.

  Skaityti daugiau...

 • Ko pasigedo skaitytojai per karantiną

  Nors prasidėjus pandemijai bibliotekininkai ėmėsi padėti medikams gamindami apsauginius skydus ir ieškojo nenuobodžių formų užimti savo skaitytojus nuotoliniu būdu, visgi svarbiausias dalykas bibliotekose yra knygos. Prasidėjus vasarai, bibliotekininkai kviečia visaginiečius dalyvauti penktajame „Skaitymo iššūkyje“, kurį pernai priėmė kelios dešimtys skaitytojų.

  Skaityti daugiau...

 • Ekskursija „Biblioteka - knygų namai“

  Birželio 4 dieną Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sektoriuje apsilankė „Ąžuoliuko“ lopšelio – darželio šešiamečiai ugdytiniai. Biblioteka - pasaulis, kuris pasiekiamas ranka. Vaikai gilino savo žinias apie knygas, susipažino su knygų  įvairove. Sužinojo, kad bibliotekoje gyvena ne tik knygos, bet ir žurnalai, garsiniai, regimieji ir kiti dokumentai. Pamatė įvairių dydžių  ir formų knygas. Šešiamečiai domėjosi spausdintais tekstais ir puikiomis vaikiškų knygų iliustracijomis. Bevartant knygeles netrūko gerų emocijų ir džiaugsmo. Vaikai minė mįsles ir klausėsi patarlių apie knygutes.

  Skaityti daugiau...

 • Susipažinkite su rašytojos Eglės Gudonytės knyga „Karta nuo Sibiro“

  Artėjant birželio 14-ajai – Gedulo ir vilties dienai, skaitytojams siūlome prisiminti 79-ąsias pirmųjų sovietinių trėmimų metines ir nusikelti į tų laikų Altajaus kraštą. Kviečiame pasiklausyti autorės E. Gudonytės skaitomų ištraukų iš savo knygos „Karta nuo Sibiro“ (žr. ČIA).

  Skaityti daugiau...

 • 2020-ieji – žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės metai

  Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės metais. Šia proga siūlome susipažinti su virtualia paroda (žr. ČIA), kurioje pristatomi svarbiausi mokslininkės gyvenimo ir veiklos faktai, rašytinis palikimas, memorialiniame bute muziejuje saugomi eksponatai. Paroda iliustruota nuotraukomis iš Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo archyvo, Šiaulių „Aušros“ muziejaus.

  Skaityti daugiau...

 • Video konferencija „Knyga – geriausias draugas“ su „Žiburio“ 4a klasės mokiniais

  Visagino viešosios bibliotekos bibliotekininkė Rima Sorokina birželio 2 dieną kartu su „Žiburio“ 4a klasės mokiniais ir mokytoja Loreta Čižiene dalyvavo vaizdo valandėlėje „Knyga – geriausias draugas“.

  Dėkojome ketvirtokams, kad aktyviai dalyvavo bibliotekos renginiuose, piešė piešinius, deklamavo ir vaidino. Prisiminėme popietes, kuriose mokiniai skaitė ištraukas iš populiarų vaikiškų knygų, pasakojo apie knygų herojus ir jų poelgius, vaidino pristatomų knygelių ištraukas.

  Skaityti daugiau...

 • Knyga padės praskaidrinti kasdienybę!

  Jei sunku skaityti įprastą spausdintą knygą (gal skauda pirštus ir negalite laikyti knygos rankose? Gal skaitant labai vargsta akys, neįžiūrite teksto?), galite knygos… klausytis! Virtuali garsinių knygų biblioteka ELVIS sukurta Jums! Čia net 12 tūkst. pavadinimų knygų ir žurnalų – rasite ir Jodi Picoult, ir Ireną Buivydaitę. Jei kam nors artima rusų kalba – rasite leidinių ir rusų kalba.

  Skaityti daugiau...

 • Gegužės 31 d.: IBBY Lietuvos skyriaus apdovanojimai

  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje gegužės 31 d. 19 val. bus įteikti IBBY Lietuvos skyriaus Geriausių 2019 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimai. Dėl karantino apribojimų renginys bus uždaras, tad visi kviečiami žiūrėti apdovanojimų tiesioginę transliaciją portale „15min.lt“.

  Skaityti daugiau...

 • Prasideda vasaros su knyga „Skaitymo iššūkis“!

  Jei esi pasiryžęs perskaityti per vasarą penkias knygas nurodytomis temomis, dalyvauk skaitymo iššūkyje ir laimėk puikius prizus. Skaitymas mus jungia!

  Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys
  „Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų.

  Skaityti daugiau...

 • Pepei Ilgakojinei – 75-eri: kaip gimė viso pasaulio vaikų mylima keistuolė

  Kai švedų rašytoja Astrida Lindgren pirmą kartą nunešė rankraštį apie Pepę Ilgakojinę į leidyklą, šis buvo atmestas. Tik po kelių metų knyga buvo išleista, tačiau ir tada ji buvo sutikta priešiškai. Nepaisant to, šiandien 75-ąjį gimtadienį švenčianti Pepė Ilgakojinė – viena mylimiausių viso pasaulio vaikų herojų.

  Skaityti daugiau...

 • Tobulinkite skaitmeninius įgūdžius savarankiškai

  Kol gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymai Lietuvos viešosiose bibliotekose negali vykti, kviečiame nesustoti ir savo skaitmeninius įgūdžius tobulinti savarankiškai. Žr. ČIA

 • Virtualios pamokėlės „Iliustruotojai piešia vaikams!“

  Gegužė – šeimos mėnuo, tad didesnį dėmesį skiriame būtent mažiesiems bibliotekos bičiuliams. Siūlome pažinti knygų dailininkus! Kiekvieną antradienį ir penktadienį kviečiame apsilankyti Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanale, kur rasite naujausią įrašą – edukacinę pamokėlę. Kiekvieną sykį susipažinsite su vienu iš lietuvių knygų iliustruotojų, jo knygomis ir išmoksite drauge nupiešti knygos personažą.

  Skaityti daugiau...

 • Nuotolinė transliacija su VMI atstovais

  2020 m. gegužės mėn. 14 d. (ketvirtadienį), 11 val. Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai supažindins su naujovėmis deklaruojant pajamas e. būdu – pajamų deklaravimo vedliu.

  Skaityti daugiau...

 • Skirkite 1,2% gyventojų pajamų mokesčio bibliotekai

  Nuoširdžiai dėkojame visiems, 2019 metais skyrusiems dalį gyventojų pajamų mokesčio bibliotekai. Kviečiame padėti bibliotekai augti ir šiais metais – skirkite 1,2% gyventojų pajamų mokesčio.

  Primename, kad tai padaryti galite iki 2020 m. liepos 1 d. imtinai.

  Skaityti daugiau...

 • Virtualios parodos „Lietuvos Steigiamajam Seimui – 100 metų“

  Seimas 2020-uosius yra paskelbęs Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metais. Priimdamas tokį sprendimą Seimas pabrėžė, kad 1920 m. gegužės 15 d. susirinkęs Steigiamasis Seimas proklamavo Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir visų Lietuvos piliečių vardu aprobavo ir įtvirtino 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, paskelbdamas Lietuvą demokratine respublika.

  Skaityti daugiau...

 • Gegužės 13-oji – deivės Mildos šventė

  Kai vasario 14-ąją švenčiama meilės diena, niekas nesusimąsto, kad ir lietuviai turi gražią savo meilės šventę ir savo šv. Valentiną – dievaitę Mildą. Tai deivė, kurią turėjo kiekviena iškili senovės tauta: graikai – Afroditę, romėnai – Venerą, lietuviai – Mildą.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame dalyvauti viktorinoje „Literatūrinės meilės veikėjų poros“

  Meilę galima apibūdinti kaip patį tyriausią ir gražiausią jausmą pasaulyje, tačiau ne visada ji atneša vien tik laimę. Ne visi ir šių knygų herojai mylėdami susikūrė laimę.

  Skaityti daugiau...

 • Europos egzaminas 2020

  Kviečiame gegužės 8, Europos dieną, pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą – sudalyvauti „Europos egzamine“.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame Jus į „Digital Lunch & Learn“ virtualų susitikimą!

  Laikas: Gegužės 8 d. 11:00 - 12:30
  Vieta: Facebook Live transliacija (renginio nuoroda)

  "Digital is now!" - su tokiu šūkiu turime nuo šiol pasitikti kiekvieną dieną, nes skaitmeninė transformacija tapo ne ateities planais, bet kiekvieno iš mūsų kasdienio darbo dalimi. Karantinui pakeitus mūsų gyvenimo ir darbo būdus, kviečiame penktadienio pietų pertraukas praleisti naudingai ir drauge pasiruošti skaitmeninei dabarčiai ir ateičiai „Digital Lunch & Learn“ virtualiuose susitikimuose! Virtualūs susitikimai skirti viešojo sektoriaus atstovams, tačiau atviri visiems.

  Skaityti daugiau...

 • 2019 m. verstinių knygų klasikos sąrašas!

  Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos iniciatyva kasmet įvertinamas praėjusiais metais išleistas verstinės literatūros derlius – atrenkamos vertingiausios knygos. Gegužės 7-oji – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena – pati tinkamiausia proga pasidžiaugti nevienkartiniais, išliekamąją vertę turinčiais leidiniais.

  Skaityti daugiau...

 • Netradicinė knygos šventė „Laikas gyvena knygose"

  Gegužės 7 d., visoje Lietuvoje minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kviečiame  aplankyti XXVII  knygos mėgėjų draugijos svetainę  www.27knygosmegejai.lt

  Skaityti daugiau...

 • KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „LIETUVA SKAITO!"

  Jau šeštą kartą Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) šūkiu „Atrask klasikus!" kviečia dalyvauti akcijoje „Lietuva skaito!", skirtoje gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame pasižvalgyti po Lietuvių tautosakos rankraštyną

  Įgyvendinant projektą „Etninės kultūros sklaida: Lietuvių tautosakos rankraštyno internetinės svetainės kūrimas", buvo sukurtas naujas Lietuvių tautosakos rankraštyno interneto puslapis. Projekto vadovė – Etninės kultūros globos tarybos narė Rūta Žarskienė.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūrinis žaidimas

  Kviečiame pasitikrinti savo žinias žaidžiant literatūrinį interaktyvų žaidimą „Dar vieni metai, prabėgę kartu su knyga“. Sėkmės! Šį žaidimą rasite ČIA.

 • LRT kviečia gyventojus į diktanto iššūkį

  Nuo balandžio 29 d. kviečiame visus kasdien rašyti po diktantą, kurių tekstų autoriai – žinomi Lietuvos rašytojai, pastaraisiais metais įvertinti už kūrybiškumą. Prie pirmojo Lietuvoje tokio pobūdžio projekto prisijungė 16 rašytojų – specialiai projektui jie sukūrė po tekstą, kurį inspiravo „Diktanto“ tema. Diktantai, įgarsinti LRT laidų vedėjų, bus skelbiami kiekvieną darbo dienos rytą (nuo 8 val.) portale LRT.lt, o vakare (nuo 18 val.) bus publikuojami ir patys tekstai, tad diktantą rašiusieji galės pasitikrinti, kaip jiems pavyko.

  Daugiau informacijos apie LRT diktanto iššūkį rasite čia.

  Skaityti daugiau...

 • Lietuvos bibliotekos padeda išgyventi karantino sąlygomis

  Įpusėjusi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, šiais metais minima virtualiai, suteikia progą atidžiau pažvelgti, kaip šios kultūros įstaigos prisideda ugdant pažangią visuomenę ir mažinant skaitmeninę bei socialinę atskirtį. Jau daugiau nei 10 metų mokydamos gyventojus naudotis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis, bibliotekos parengė juos išgyventi nelengvomis karantino sąlygomis: apsipirkti internetu, naudotis el. paslaugomis, virtualiai bendrauti ir kt.

  Skaityti daugiau...

 • SKAITMENINIO RAŠTINGUMO PAMOKOS NAMUOSE

  Skaitmeninio raštingumo mokymai karantino laikotarpiu persikėlė į skaitmeninę erdvę. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda jums siūlo pamokėles ir kitą medžiagą, kuri padės susipažinti su paslaugomis internete, išmaniojo telefono programėlėmis, skaitmeninių darbų galimybėmis, kaip saugiau elgtis socialiniuose tinkluose. Tikrai aktualūs ir jums praversiantys dalykai!

  Kviečiame naudotis laisva mokymų prieiga internete:

  „PRISIJUNGUSI LIETUVA“ SAVARANKIŠKO MOKYMOSI PLATFORMA

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyks virtualiai. Kviečiame į svečius!

  Žiūrėkite vaizdo įrašą: https://bit.ly/2ziStaQ

  Šių metų balandžio 23-29 dienomis vyksianti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė ypatinga – vyks jau 20-ąjį kartą. Šventinės savaitės šūkis „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“ kviečia atsigręžti į praeitį ir pasižiūrėti, kaip augome ir tobulėjome. Visagino viešoji biblioteka šią savaitę kvies į virtualius renginius ir akcijas bei dalinsis prisiminimais iš bibliotekos gyvenimo.

  Skaityti daugiau...

 • Konkursas „Koduota knygos žinutė“

  Parodykite, kokią mintį jūsų namuose siunčia knygų lentynos!
  Kviečiame dalyvauti akcijoje ir sukurti smagų, mįslingą ar kokį neįprastą sakinį iš namuose esančių knygų nugarėlių.

  Skaityti daugiau...

 • Žaidimas-dėlionė „Sudėk knygų pavadinimus“

  Knygos pavadinimas susideda iš trijų žodžių. Surask juos. Atsakymus siųsti el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

  Atidaryti platesnį paveikslėlį arba jį atsisiųsti galima paspaudus šią nuorodą: https://bit.ly/3aBh9bs

 • Žaidimas „Išspręsk kryžiažodį“

  Atsakykite į klausimus ir parašykite gautą žodį. Atsakymus siųskite el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

  Klausimai:
  1. Rašytojo J. Lindė – Dobilo romano pavadinimas.
  2. Romano „Altorių šešėly“ pagrindinio veikėjo vardas.
  3. Edeno sodo „uždraustas vaisius“ ir Lietuvos leidyklos pavadinimas.

  Skaityti daugiau...

 • Grožinė literatūra iliustracijose

  Kviečiame Jus pavartyti virtualų literatūros iliustracijų rinkinį. Kiekvienas puslapis atspindi vieną pasaulyje žinomą knygą. Pamatę pažįstamą iliustraciją, pabandykite atspėti knygos autorių ir pavadinimą. 

  Spausti ant nuorodos: https://bit.ly/3bEIPO8

 • Knygų horoskopas: balandžio mėn.

  Pavasaris su kiekviena diena tampa vis šiltesnis ir saulė skuba mus džiuginti savo šviesa. Ji kviečia visus pasivaikščioti, tačiau karantinas skatina likti namuose. Kažkas žiūri televizijos laidas, kažkas klausosi transliacijų, kažkas semiasi žinių, o knygų mėgėjai džiaugiasi galimybe praleisti laiką mėgstamų knygų pasaulyje. Jei nenusprendėte, kuo papuošti netikėtas „atostogas“, štai balandžio mėnesio rekomenduojamų knygų pasirinkimas.

  Skaityti daugiau...

 • Balandžio 24-oji - pasaulinė šuns diena

  Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, nuo 2016 metų balandžio 24-ąją Lietuvoje minima Šuns diena. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šunis, akcentuojant, kad meilė, visų pirma, reiškia atsakomybę. Minint šią dieną Visagino viešoji biblioteka sukūrė virtualią knygų parodą „Knygos apie šunis“ lietuvių ir rusų kalbomis. Norėdami peržiūrėti parodą spauskite čia.

 • Skaitančių mamų ir vaikų klubo susitikimai jau virtualioje erdvėje!

  Skaitančių mamų ir vaikų klubas savo susitikimus karantino metu perkėlė į virtualiąją erdvę (užsiėmimai vyksta naudojant programą „ZOOM“). Norinčius prisijungti prie klubo veiklos, kviečiame sekti naujienas VVB vaikų literatūros skyriaus „Facebook“ paskyroje.

  Skaityti daugiau...

 • Skaityti galima ir ausimis. LRT rekomenduojamų radijo įrašų 20-ukas

  LRT nori atkreipti dėmesį į tekstus, istorijas, knygas, pasakojimus, kuriuos galima perskaityti ausimis. Siūlome pasiklausyti 20 nepaprastų radijo įrašų ir atrasti radijo serialo, radijo teatro, radijo dokumentikos, vakaro su knyga žanrus, kuriuos LRT puoselėja daugybę dešimtmečių, taip pat koja kojon žengia su inovatyviausiomis pasaulinėmis radijo pasakojimo tendencijomis.

  Skaityti daugiau...

 • Didžiausia Lietuvoje garsinių knygų biblioteka ELVIS atveria duris platesniam vartotojų ratui

  Virtuali biblioteka ELVIS – internete nemokamai prieinama garsinių knygų platforma, skirta tiems, kurie dėl įvairių priežasčių negali skaityti įprasto spausdinto teksto, karantino metu supaprastinta registravimosi ELVIS tvarka, neprašoma pateikti skaitymo sunkumus įrodančias medicinines pažymas, tačiau registruojantis būtina užpildyti sąžiningumo deklaraciją. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

  Skaityti daugiau...

 • Knygos, kurios augina

  Net 400 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui. Atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes.

   

  Skaitmeninės knygos čia:
  https://vyturys.lt/kodas/corona

  Garso knygos čia:
  http://bit.ly/vyturioknygos

 • Apsilankykite ibbylietuva.lt svetainėje

  Mokytojus, bibliotekininkus, tėvus kviečiame skaityti ibbylietuva.lt svetainėje (https://www.ibbylietuva.lt/naujienos) skelbiamus įrašus apie įvairius rašytojus, žurnalo „Rubinaitis“ archyvą ir žiūrėti projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ bei kitus svetainėje skelbtus vaizdo įrašus.

  Linkime, kad vaikų, jų tėvų bei mokytojų priverstinis laikas namuose būtų kiek galima sklandesnis!

 • A. ČEKUOLIS: KNYGA TURI TAPTI ARTIMESNĖ ŠIUOLAIKINIAM SKAITYTOJUI

  Atsiradus šiek tiek daugiau laisvo laiko, pats metas suplanuoti, kaip jį turiningai išnaudoti. Čia gali pagelbėti ne vienus metus perkamiausių ir skaitomiausių sąrašuose dominavusios Algimanto Čekuolio knygos. Su niekuo kitu nesupainiojamas, įtraukiantis ir šmaikštus rašytojo stilius ir sodrus, rinktinis, akiratį praplečiantis turinys – visiems www.ibiblioteka.lt skaitytojams.

  Skaityti daugiau...

 • KVIEČIAME NAUDOTIS ELEKTRONINIO MOKYMOSI PLATFORMA - SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI INFORMACINE SISTEMA (SMIS)

  Kviečiame naudotis elektroninio mokymosi platforma - suaugusiųjų mokymosi informacine sistema (SMIS), kuri skirta plėtoti suaugusiųjų neformalųjį švietimą ir yra naudinga tobulinant bendrąsias kompetencijas.

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekos 3D spausdintuvu gaminami rėmeliai medikų apsauginiams skydams

  Visagino viešosios bibliotekos lankytojai jau kurį laiką naudojasi naujausiomis technologijomis, IT kūrybiniu paketu,  tarp jų ir 3D spausdintuvu, tačiau karantino laikotarpiu, kol neaptarnaujami lankytojai, turime galimybę spausdintuvą panaudoti kilniam tikslui – spausdinti apsaugines priemones gydytojams.

  Skaityti daugiau...

 • Ką skaityti, kai nedirba biblioteka?

  Visagino viešoji biblioteka nenustoja veikti nuotoliniu būdu. Svarstantiems, ką daryti, kai bibliotekoje nėra galimybės pasiskolinti knygų, primename, kad galima skaityti virtualiai.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame vaikus į virtualias veiklas!

  Būnant namie su vaikais, kad laikas neprailgtų, siūlome smagių virtualių veiklų, susitikimų su vaikų rašytojais, žaidimų, dainelių, filmukų.

  Skaityti daugiau...

 • Aktualios internetinės nuorodos liekantiems namuose

  Lietuvoje ir pasaulyje esant ekstremaliai situacijai dėl siaučiančio viruso, įvairios kultūros įstaigos karantino sąlygomis kuria ir skleidžia įvairų turinį visuomenei. Skaitantiems, besimokantiems, pramogaujantiems ir besidomintiems įvairiomis sritimis žmonėms Visagino viešoji biblioteka parengė sąrašą įdomių ir naudingų nuorodų.

  Skaityti daugiau...

 • Šalies kultūros įstaigos kviečia į virtualius turus

  Dėl paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos ir karantino šalies kultūros įstaigos turėjo užverti duris. Tačiau daugelyje jų galima lankytis virtualiai, neišėjus iš namų.

  Pateikiame susistemintą informaciją apie Kultūros ministerijai pavaldžius (ir ne tik) muziejus, bibliotekas, teatrus, koncertines įstaigas ir kitas institucijas, kurios siūlo virtualius turus.

  Skaityti daugiau...

 • Prof. dr. S. Čaplinsko paskaita „Naujasis koronavirusas: kaip jo išvengti?“

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje įrašyta Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko antroji paskaita apie koronavirusą ir jo keliamą grėsmę „Naujasis koronavirusas: kaip jo išvengti?“

  Nuoroda:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&;;v=OiD9yeC7CH0&feature=emb_logo

  Skaityti daugiau...

 • Vaikų žemė kartu su IBBY Lietuvos skyriumi kviečia švęsti vaikų literatūros savaitę!

  Švęskime Tarptautinę vaikų knygos dieną (o tuo pačiu ir Hanso Christiano Anderseno gimtadienį) visą savaitę – nuo balandžio 2 iki 9 dienos! Drauge su vaikų knygų kūrėjais keliaukime į fantazijos šalį patirti įstabių nuotykių!

  Skaityti daugiau...

 • Kūrybiškiausios knygų anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“!

  Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau daugybę įdomių dalykų galima atrasti net ir neišėjus iš jaukių namų. Nuo senų laikų knyga buvo pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas. Knygose rasime turų po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų. O kas slypi Jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas – tiek naujausias, tiek seniai skaitytas – vertinate ir branginate Jūs? Kokia knyga paliko neišdildomą žymę Jūsų gyvenime?

  Skaityti daugiau...

 • Švęskime Tarptautinę vaikų knygos dieną kartu su „Labaiteatro“ aktoriais

  Tiesioginė transliacija 2020-04-02 15 val.

  Balandžio 2-ąją minime Tarptautinę vaikų knygos dieną. Kviečiame balandžio 2 d. 15.00 val. tiesioginės transliacijos metu drauge su „Labaiteatru" švęsti šią knygos šventę – pasiklausyti teatralizuotai skaitomos Hanso Kristiano Anderseno pasakos ir laimėti „Labaiteatro" muzikinį albumą „Nevaikiškai vaikiškos dainos".

  Transliaciją galite stebėti paspaudus ant šios nuorodos:
  https://www.facebook.com/events/1453292381516382

  Skaityti daugiau...

 • Džiaugiamės puikia, mus tobulinančia dovana

  Pastarosiomis dienomis Visagino viešąją biblioteką pasiekė itin maloni ką tik nuaidėjusio bibliotekos 40-io Europos informacijos centro Visagine, vadovaujamo Indrės Gruodienės, dovana: projektas „Modernizuotos Lietuvos rytų Lietuvos bibliotekos tarnauja bendruomenei“. VVB direktorė Dalia Sargūnienė maloniai priėmė sveikinimus ir nuoširdžiai džiaugėsi atsiradusia galimybe šviesti bendruomenę, kurioje ir III-ojo amžiaus universiteto, ir seniūnaitijų, ir kitų visuomeninių organizacijų, ir vadovų bei kitos personalijos, bibliotekoje dirbantys asmenys.

  Skaityti daugiau...

 • Tik laisvi užaugam dideli!

  2020 m. kovo 11-ąją sukanka lygiai 30 metų, kai Atkuriamasis Seimas paskelbė apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

  Minint pirmąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos metines, susirinkusiųjų rankose sukosi vėjo malūnėliai, simboliškai skleisdami žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Vėjo, kaip ir mūsų laisvės, taip lengvai nenuslopinsi ir neužgniauši.

  Šiandien mes irgi sakome – esame ir norime visada būti laisvi. Kad galėtume keliauti ten, kur šaukia svajonės. Ir kad vėjas nuolat suktų mūsų laisvės malūnėlio sparnus.

 • „Laisvės vėjas Visagine“

  Šiais metais pasitinkame 30-ąjį Laisvės pavasarį. 1990 m. kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai „Lietuva bus laisva!“ virto tikrove.

  Kovo 9 d. Visagino lopšelio darželio „Auksinis raktelis“ priešmokyklinio ugdymo „Smalsučiai“ (pedagogė Rasa Juršytė) ir „Obuoliukų“ (pedagogė Valentina Trubickaja) grupių vaikai gamino vėjo malūnėlius - atkurtos nepriklausomybės šventės simbolį.

  Skaityti daugiau...

 • Batikos darbų paroda „Pavasario nuotaikos“

  Kovo 6 - 28 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje - skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) veiks Olgos Kalininos batikos darbų paroda „Pavasario nuotaikos“. Kviečiame aplankyti!

 • Knygų paroda "Gamtos vaistinė"

  Visagino viešosios bibliotekos filiale kovo mėn. atidaryta knygų paroda „Gamtos vaistinė“, skirta žolininkės, etnografės Eugenijos Šimkūnaitės 100-sioms gimimo metinėms paminėti.

  Skaityti daugiau...

 • Rankų darbo knygelių paroda „Iš mūsų knygelių – daug gražių žodelių“

  Iki kovo  28 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale vyksta Visagino lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ ugdytinių rankų darbo knygelių paroda „Iš mūsų knygelių – daug gražių žodelių“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Vaikų sukurtos knygelės stebina ne tik idėjomis, bet ir atlikimo technika. Parodos dalyviai – išradingi ir kūrybingi. Vaikams sudalyvauti parodoje padėjo šeimos nariai ir pedagogai.

  Nuoširdžiai dėkojame darželio bendruomenei (tėveliams, vaikučiams ir pedagogams) už gražų bendradarbiavimą.

  Skaityti daugiau...

 • Vaikų kūrybos darbų paroda „Aš myliu Lietuvą“

  Visagino viešosios bibliotekos filiale eksponuojama lopšelio-darželio „Auksinis gaidelis“ auklėtinių grupės „Nykštukai“ kūrybos darbų paroda „Aš myliu Lietuvą“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 – mečiui paminėti. Vaikai savo kūrybos darbais išreiškė savo meilę Tėvynei. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasidžiaugti vaikų darbais.

  Skaityti daugiau...

 • IŠVYKA Į KNYGŲ MUGĘ

  2020 m. vasario 20-23 d. sostinėje LITEXPO vyko didžiausias literatūros renginys Baltijos šalyse – dvidešimt pirmoji Vilniaus knygų mugė.

  Šių metų mugės šūkis „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ kvietė prisiminti ir simboliškai pagerbti pernai metais mirusį vieną žinomiausių pasaulio lietuvių – filmų kūrėją ir menininką Joną Meką.

  Skaityti daugiau...

 • Klubas "Šachmatų stebuklas" - finalinis šachmatų turnyras

  2020 m. vasario 21 d. Visagino viešojoje bibliotekoje pasibaigė šachmatų turnyras.

  Sveikiname nugalėtojus!

 • Renginys „Išliki Lietuva, kaip gervių skambesys, kaip lašas gintaro, anūkų kraitis“

  Vasario 14 d. Visagino viešosios bibliotekos vaikų literatūros sektoriuje susirinko puikiai nusiteikę Draugystės progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai su savo mokytojomis. Sveikinimo žodžius, eiles „Mano Lietuva“, „Mano gimtinė“ ir kt. skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Kiekvienas žmogus turi savo gimtąjį kraštą, kuriame jis gimė ir augo.

  Skaityti daugiau...

 • Šv. Valentino dienos atvirukai

  Vasario 14 d. Visagino grupinio gyvenimo namuose vyko  edukacinis užsiėmimas „Šv. Valentino dienos atvirukai“, kurį vedė Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijos – skaityklos bibliotekininkė Violeta Šeršniovienė.

  Šventojo Valentino diena neatsiejama nuo širdelių, meilės prisipažinimų ir širdžiai mielų suvenyrų. Pati geriausia dovana – ta, kurią pagaminome savo rankomis ir įdėjome dalelę širdies!

  Skaityti daugiau...

 • Visagino bibliotekoje rinkome Metų knygą

  Vasario 13 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale susirinko skaitytojai, kurie liko ištikimi lietuvių literatūrai bei gražiam lietuviškam žodžiui. Biblioteka jau kelinti metai aktyviai dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“, kurios pagrindinė mintis ir tikslas yra skaitymo skatinimas ir geriausių praeitais metais išleistų lietuviškų knygų pristatymas.

  Skaityti daugiau...

 • Edukacinis užsiėmimas „Širdelė prie širdelės“

  Vasario 12 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Širdelė prie širdelės“, skirtas Šv.Valentino dienai ir vaikų emocinės gerovės metams paminėti. Jame dalyvavo VKN (Visagino kūrybos namų) animacijos kūrybinės laboratorijos ugdytiniai ir jų mokytoja K.Ahryzka.

  Renginio metu vaikai su gera nuotaika ir didžiuliu entuziazmu karpė, gamino širdeles – puošmenas, kalbėjo apie knygas ir meilę joms. Buvo pristatytos naujos knygelės, perskaitytos  dvi pasirinktos pasakos B.Bėranto „Baubaimė“ ir D.Gliori „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“.

 • Literatūros renginys-diskusija „Laisvos Lietuvos samprata šiandieninėse knygose“

  Vasario 13 d. 17 val. kviečiame Jus į literatūros renginį-diskusiją „Laisvos Lietuvos samprata šiandieninėse knygose“, skirta akcijai „Metų knygos rinkimai 2019“. Renginys vyks Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3).

  Skaityti daugiau...

 • Fotografų klubo „Pozityvas“ paroda „Fotorapsodija“

  Vasario  7 d. Visagino viešosios bibliotekos meno galerijoje – skaitykloje  vyko neformalaus Visagino fotografų mėgėjų klubo „Pozityvas“ parodos „Fotorapsodija“ pristatymas. Renginio metu į parodą atvyko klubo nariai su draugais ir  pažįstamais, kurie neabejingi fotografijos menui. Parodoje matoma kūrybos įvairovė: čia ir vaikų, ir suaugusiųjų visaginiečių portretai, ir kelionių po Maroką įspūdžiai. Malonūs akiai gamtos vaizdai, juodai balta Baltijos jūros pakrantė... Subtiliu grožiu ir romantika dvelkiantis gulbių šokis įkvėpė  Nijolę Kliučinskienę užburiančiam valsui. Tą vakarą skambėjo puikiai atliekami Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos auklėtinio Aleksejaus Budajevo (vad. Tomas Kochanka) du kūriniai.

  Skaityti daugiau...

 • Knygų Kalėdos 2019

  Dar neprasidėjus akcijai labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ bibliotekai paramos būdu perdavė 72 fiz. vnt. žymių rašytojų (B. Sruogos, P. Mašioto) ir jaunų lietuvių autorių (R. Savickaitės, P. Norvilo, I. Zarambaitės, D. Zavedskaitės, L. Bitvinsko) knygelių, išleistų serijoje „Vaikų bibliotekėlė“.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūros popietė „Pasibelsk į knygos širdį”

  Jau kelinti metai Visagino viešoji biblioteka dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Penkioliktą kartą vyksiantys knygų rinkimai skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir populiarinti skaitymą. Šią akciją rengia Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūros paroda „Šalis šita, mums kaip daina“

  Vasario 1 - 15 d.

  Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atidaryta literatūros paroda „Šalis šita, mums kaip daina“ Antano Miškinio 115-osioms gimimo metinėms paminėti.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūros paroda „Iš tylinčios žemės“

  Vasario 1 - 15 d.

  Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atidaryta literatūros paroda „Iš tylinčios žemės“, skirta Vytauto Bložės 85-osioms gimimo metinėms paminėti.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūros paroda „Vasario audrose pražydo laisvės žiedas“

  Vasario 1 - 20 d.

  Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atidaryta literatūros paroda „Mes niekada neklausėm, ar mums kas nors leis mylėti Tėvynę...“ Kviečiame ateiti ir prisiminti valstybės atkūrimo istoriją.

  Skaityti daugiau...

 • Fotografijų paroda „Vilniaus žydų skaitymo kultūra“

  Visagino viešosios bibliotekos filiale atidaryta fotografijų paroda „Vilniaus žydų skaitymo kultūra“, skirta pasaulinei akcijai „Mes prisimename“.

  Skaityti daugiau...

 • Visagino miesto heraldika

  Kviečiame visus į Visagino viešosios bibliotekos filialą (Sedulinos al. 14/3) susipažinti su Visagino miesto heraldika.

  Heraldika (vok. Heraldik, lot. heraldus – Heroldas) – herbų kūrimas ir su jais susijusių teisinių santykių aiškinimas. Lietuvos heraldika, kaip praktinių taisyklių sistema, ėmė klostytis 14–15 a. sandūroje.

  Skaityti daugiau...

 • Naujausias tyrimas rodo – viešosios bibliotekos gerina lankytojų gyvenimo kokybę

  Tarptautinė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanija „Kantar“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, atliko Lietuvos bibliotekų tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip bibliotekų lankytojai vertina šios institucijos teikiamų paslaugų kokybę, ką jie mano apie bibliotekų interneto paslaugas, kokie yra viešojo interneto prieigos vartojimo įpročiai, motyvai ir nauda vartotojams.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitome religinę lyriką...

  Sausio 18 d. šiai žiemai būdingą pavasariu dvelkiantį šeštadienį  į Meno galeriją – skaityklą gausiai rinkosi poezijos ir muzikos mylėtojai. Tą dieną čia vyko ypatingas renginys - „Skaitome religinę lyriką ...“. 

  Religinė lyrika  yra tokia lyrika, kurioje jaučiamas regimas ar neregimas Dievo buvimas. Čia kalbama apie likimą, kančią, meilę  ir viltį...

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekininkams skirti žurnalai „Šiandien aktualu“

  Kviečiame šviestis!

  „Šiandien aktualu“ - tai tęstinis straipsnių rinkinys, skirtas bibliotekų darbuotojams. Jo tikslas – bibliotekų darbuotojų profesionalumo ugdymas: bibliotekininkystės aktualijų, Lietuvos ir užsienio šalių bibliotekų patirties sklaida, pagalba organizuojant profesinės kvalifikacijos tobulinimą, sprendžiant praktines bibliotekų veiklos problemas, bibliotekų darbuotojų konsultavimas, informavimas apie profesinės spaudos aktualijas ir pan.

  Skaityti daugiau...

 • Nuotraukų konkursas „Rinkimų istorija įamžinta akimirkoje“

  Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, skatindama Lietuvos Respublikos piliečių domėjimąsi rinkimais ir platesnį jų pažinimą bei pilietinį aktyvumą, organizuoja istorinių nuotraukų konkursą „Rinkimų istorija įamžinta akimirkoje“ ir kviečia jame aktyviai dalyvauti.

  Skaityti daugiau...

 • Metų knygos rinkimai 2019

  „Metų knygos rinkimai“ kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Penkioliktą kartą vyksiantys knygų rinkimai skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir siekia populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai praturtinančią ir patrauklią veiklą.

  Skaityti daugiau...

 • 15min - Metų knygos rinkimuose paaiškėjo nugalėtojai

  Baigėsi trečią kartą rengiami 15min metų knygos rinkimai, ir paaiškėjo nugalėtojai visose keturiose kategorijose.

  Ekspertų komisijos ir skaitytojų sprendimu nugalėtojais tapo:

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame naudotis Universiteto leidiniais nemokamai

  Kviečiame naudotis laisvai prieinamais Mykolo Romerio universiteto elektroniniais mokslinės informacijos ištekliais: MRU eBooks elektroninių knygų duomenų baze ir MRU leidžiamais mokslo žurnalais. Juose rasite daugiau nei 230 e. knygų ir 11-oje mokslo žurnalų publikuojamus straipsnius įvairiomis temomis.
 • Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugos asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto

  Kas yra Lietuvos aklųjų biblioteka
  • Biblioteka, aprūpinanti literatūra ir informacija žmones, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto
  • Didžiausia leidinių specialiais formatais leidykla Lietuvoje
  • Visą Lietuvą apimantis paslaugų tinklas

  Skaityti daugiau...

 • Informavimo kampanija „Žinoti sveika“

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) tęsia savo (nuo 2018 metų rugpjūčio 20 d.) neribotą laiką truksiantį visuomenės informavimo kampaniją „Žinoti sveika“. Šiuo projektu siekiama informuoti visuomenę apie: ligonių kasų veiklą, šviesti ją aktualiomis sveikatos apsaugos, privalomojo sveikatos draudimo sistemos, šeimos medicinos, racionalaus vaistų vartojimo, prevencinių programų, sveikatos priežiūros paslaugų, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, ir kitomis svarbiomis temomis.

  Skaityti daugiau...

 • Naujovė Visagino viešojoje bibliotekoje – knygų grąžinimo dėžė

  Visagino viešojoje bibliotekoje įvesta naujovė - nuo šiol knygas skaitytojai galės sugrąžinti net neužeidami į šios įstaigos pastatą. Prie bibliotekos patalpų kieme, šalia įėjimo į vaikų sektorių, Jūsų patogumui – arčiau pėsčiųjų tako, pastatyta speciali dėžė su užrašu „Knygų grąžinimas". Joje gali tilpti daugiau nei keturi šimtai leidinių – tai priklauso nuo jų dydžio.

  Skaityti daugiau...

 • Kultūros reikalų likimas – naujo ministro rankose

  Kas jis? - iš Panevėžio kilęs anglų, rusų, lenkų, jidiš kalbas mokantis 42-iejų literatūrologas, poetas ir eseistas dešimtmetį (2008 – 2018 m.) vadovavęs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui. Literatūrologas humanitarinių mokslų daktaras M. Kvietkauskas yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete, o Oksfordo universiteto Orientalistikos institute įgijęs judaikos studijų diplomą. Jo moksliniai interesai –  daugiakalbė Lietuvos literatūra, šiuolaikinė lietuvių literatūra, sociokultūriniai literatūros tyrimai, judaika. M. Kvietkauskas taip pat yra dirbęs Lietuvos rašytojų sąjungos žurnalo „Metai“ kritikos skyriaus redaktoriumi, yra šios kūrybinės sąjungos narys, eseistikos ir poezijos knygų autorius.

  Skaityti daugiau...

 • Tolygios galimybių naujienos kultūrai

  Pirmą kartą Lietuvos kultūros administravimo istorijoje Lietuvos kultūros taryba (toliau LKT) projektinę veiklą regionuose finansavo remdamasi 2018 m. sukurtų Regionų kultūros tarybų (toliau RKT) patarimais. Regioninės kultūros tarybos – tai dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių pagrindu prie LR Kultūros ministerijos veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas kiekvienoje iš apskričių. Jų funkcija buvo atlikti pirminį vertinimą, išgryninti prioritetines veiklas ir atlikti kitus projektų vertinimo darbus, teikti juos tvirtinti LKT ir LR KM ministrui. LKT sprendimus priimti perskirstant „Tolygios kultūrinės raidos kultūros” programos finansinės kvotos dalį perdavė Regioninėms kultūros taryboms, o aptariamu atveju Utenos RKT.

  Skaityti daugiau...