• „Senjorų dienos internete“

  „Senjorų dienos internete“ grįžta

  Sėkmingai startavusi teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta š. m. spalio 21–25 d. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose. 

  Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

  Skaityti daugiau...

 • Apie Žemaitiją Visagine

  Renginys: 2019 m. spalio 25 d., 16 val. (Taikos pr. 52, Komunikacijų salė)


  Visaginas pasaulyje garsus kaip daugiatautis miestas, bet niekas nekalba apie tai, kad jaunieji specialistai buvo siunčiami ir jo statyti važiavo atstovai iš visų Lietuvos etninių regionų. Kitataučiui neregimi etninių regionų žmonių charakterių, rūbų, tarmės skirtumai, bet mes puikiai žinome, kad jie tikrai yra. Kitų tautų margumyne jie paskęsta ir tampa lyg ir vienodai lietuviški. Gal kartais stebina, kad Visagine nesusiformavo vienalytė lietuviškos kultūros diaspora, kuri pajėgtų kitų tautų žmonėms pademonstruoti kultūros senumą ir unikalumą. Labiau stilizuotai jį pristato stipraus politiko S.Kotovo reguliuojamas šokių kolektyvas „Gervelė“, visokius subtilumus išmananti šokių vadovė G.Chutorskich, kitų tautų žmonių buvimas Respublikinėse dainų šventėse, kitų rajonų renginiuose, bet Lietuvos regionų esmingumas neatsiskleidžia. Tiesiog nėra laiko ramesnei tarties analizei, šiuolaikinei jos plėtotei apžvelgti. Šiemet LR Seimas metus dedikavo Žemaitijai (tai puiku, nes tikėtina, kad bus ir Aukštaitijos jei to sieksime). Ta proga:

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekoje nauji leidiniai

  Visagino viešoji biblioteka gavo naujų knygų (2019 m. rugsėjo mėnesį). Sąrašas ČIA.

  Kviečiame skaityti!

 • Gervė Lietuvoje S.Paltanavičiaus lūpomis

  Renginys: 2019 m. spalio 30 d., 15 val. (Taikos pr. 52, Vaikų sektorius)


  Pirmą kartą Lietuvos kultūros administravimo istorijoje Lietuvos kultūros taryba (toliau LKT), pernai vertindama projektinę veiklą regionuose, ją finansavo remdamasi 2018 m. sukurtų Regionų kultūros tarybų (toliau RKT) patarimais. Tai 10 Lietuvos apskričių pagrindu prie LR KM veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas. Aptariamu atveju - Utenos RKT. Jų funkcija - atlikti pirminį vertinimą, išgryninti prioritetines veiklas ir atlikti kitus vertinimo darbus „Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose” programoje, teikti juos tvirtinti.

  Skaityti daugiau...

 • 33 Lietuvos menininkų portretai vienoje knygoje

  Renginys: 2019 m. lapkričio 5 d. 16 val. (Sedulinos al. 14/3, Meno galerija)


  Lapkričio 5 d. 16 val. Visagino viešosios bibliotekos filiale – meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3) vyks susitikimas su Gediminu Kajėnu. Autorius su leidėja žodžiu ir vaizdų pagalba pristatys savo kūrinį „33 portretai: pokalbiai su menininkais“.

  Skaityti daugiau...

 • Informavimo kampanija „Žinoti sveika“

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) tęsia savo (nuo 2018 metų rugpjūčio 20 d.) neribotą laiką truksiantį visuomenės informavimo kampaniją „Žinoti sveika“. Šiuo projektu siekiama informuoti visuomenę apie: ligonių kasų veiklą, šviesti ją aktualiomis sveikatos apsaugos, privalomojo sveikatos draudimo sistemos, šeimos medicinos, racionalaus vaistų vartojimo, prevencinių programų, sveikatos priežiūros paslaugų, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, ir kitomis svarbiomis temomis.

  Skaityti daugiau...

 • Nuotraukų paroda „Daugėliškio krašto kaimų tradicijos“

  Spalio 11-30 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) eksponuojama nuotraukų paroda „Daugėliškio krašto kaimų tradicijos“, skirta Vietovardžių metams paminėti. Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, 2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Vietovardžių metais.

  Papasakokime savo vaikams, anūkams, kaip vadinosi kraštas, kuriame gimė mūsų tėvai, seneliai, gali būti, jog tų pavadinimų jau nėra, bet tai mūsų tautos atmintis!

  Maloniai kviečiame lankyti parodą!

 • Dalyvauk „Įjunk Kalėdas“ konkurse

  Įsibėgėjus šalčiams, kviečiame į kalėdinį konkursą! Ieškome aktyvaus jaunimo, kuris domisi skaitmeniniu pasauliu ir drąsiai išbando savo jėgas šioje srityje! Burkitės į komandą ir registruokitės dalyvauti „Įjunk Kalėdas!“ konkurse: www.ijunk-kaledas.lt
  Nugalėtojų laukia tokie prizai kaip: grafinės planšetės, vaizdo kamera, virtualios realybės akiniai ir planšetės bei daug kitų prizų.

  Skaityti daugiau...

 • Plakatų konkursas „Europos kalbų mozaika“

  Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) atidaryta vaikų kūrybinė paroda „Europos kalbų mozaika“, skirta Europos kalbų dienai paminėti. Parodos autoriai yra Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 5-7 kl. ir Visagino „Atgimimo“ gimnazijos 1-2 kl. mokiniai. Mokytoja Svetlana Bendelston.

  Kviečiame ateiti ir pasigrožėti kūrybiškų mokinių darbais.

  Skaityti daugiau...

 • Erdvė „3 žingsniai“ (Taikos pr. 52)

  SPALIO MĖNESIO UŽSIĖMIMŲ GRAFIKAS
  Kviečiame aktyviai registruotis į II projekto grupę, kurios užsiėmimai vyks nuo spalio 7 d. iki gruodžio 10 d.
  Spalio 7 d., pirmadienis, 16.30–18 val. Emocijų valdymas su jogos praktike Snieguole Cironkaite.
  Spalio 25 d., penktadienis, 15.30-17 val. Mitybos mitų griovimas su pesketaru Vytautu Šnejerovu.
  Spalio 28 d., pirmadienis, 16.30-18 val. Emocijų valdymas su jogos praktike Snieguole Cironkaite.
  Spalio 30 d., trečiadienis, 16.30-18 val. Minibatutų treniruotė su Donata Raižyte.

  Skaityti daugiau...