Diskusija „Kokios bibliotekos reikia Visagino bendruomenei?“

2017 m. balandžio mėnesio paskutinę savaitę Lietuvoje vyko 17-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema „Tu esi biblioteka. Kurkime biblioteką kartu!“. Sulig kiekvienais metais modernių bibliotekų Lietuvoje atsiranda vis daugiau, o Visagino viešojoje bibliotekoje nuo pastato pastatymo ir įsikūrimo (1990 m.) jame nė karto nedarytas remontas, trūksta erdvių vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

2017 m. balandžio 24 d. viešosios bibliotekos darbuotojai pakvietė miesto bendruomenę ir Visagino savivaldybės tarybos narius pasidalinti nuomonėmis, kokios bibliotekos šiandien reikia mūsų miestui, kokia ji galėtų būti ateityje. Visagino strateginiame plane parašyta – „perkelti Visagino viešąją biblioteką su filialu į kitas patalpas, pritaikyti jas bibliotekos veiklai, sukurti modernias ir patrauklias erdves lankytojams“. Norėtųsi, kad biblioteka tikrai būtų jauki ir patogi visiems besilankantiems joje. Kad kiltų įvairesnių minčių, bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė parengė pateiktį „Modernizuotos viešosios bibliotekos Lietuvoje“, o bibliotekininkė Valė Bartninkienė perskaitė tarptautinius IFLA standartus bibliotekų pastatams ir patalpoms, nes LR Kultūros ministerija iki šiol neturi patvirtinusi bibliotekų strategijos, kurioje būtų numatyti pagrindiniai reikalavimai šiuolaikinėms bibliotekoms, jų patalpoms. Artimiausiu metu šiuo klausimu Kultūros ministerija turėtų parengti rekomendacijas. Vėliau direktorė pristatė esamo viešosios bibliotekos pastato vizualizaciją, parengtą praeitais metais kartu su EHU studentų ir dėstytojų komanda, ir pakvietė susirinkusiuosius diskusijai, kokią bibliotekos ateitį matome ir norime sukurti, nes būtina žinoti kryptį, kad galėtume numatyti bibliotekos ateities plėtros alternatyvas. Išsakytos įvairios idėjos: rekonstruoti esamus mieste nenaudojamus pastatus („Atgimimo“ gimnazijos baseino pastatą, lopšelį-darželį, poliklinikos). Tarybos nario Vitalijaus Besagirsko nuomone, mieste geriausia statyti naują biblioteką. Po diskusijos tarybos nariai apžiūrėjo esamas bibliotekos patalpas. Bibliotekos darbuotojai, projektuojant bibliotekos viziją, organizuos miesto gyventojų apklausą, nes norima išgirsti didesnės bendruomenės dalies nuomonę, kokios bibliotekos reikia skirtingiems į ją ateinantiems žmonėms.

Dėkojame savivaldybės tarybos nariams V. Besagirskui ir A. Kločan atvežusiems ir padovanojusiems Visagino viešajai bibliotekai, švietimo įstaigoms ir ligoninei labdaros fondo „Švieskime vaikus“ knygų.

Daugiau informacijos rusų kalba skaitykite ČIA: