Artūro Morozovo fotografijų paroda „Kikimoros gimimas“

Artūro Morozovo fotografijų paroda „Kikimoros gimimas“

Nuo 2017 m. rugpjūčio 11 d. iki rugsėjo 9 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje–skaitykloje veikė fotožurnalisto Artūro Morozovo fotografijų paroda „Kikimoros gimimas“, skirta Pasaulinei fotografijos dienai paminėti.

Kikimora – tai slavų mitinė būtybė, pelkių deivė, gebanti įvilioti į klaidžius liūno akivarus. Šiuo žodžiu vadinama ir snaiperio uniforma, padedanti jam išlikti nepastebėtam aplinkoje.

Kikimoros gimimas – tai pasakojimas apie vietos moteris, siuvančias aprangą Ukrainos kariams, kovojantiems šalies rytuose. Sudaryta iš daugybės audinio skiautelių, natūralaus pluošto atraižų, kikimora paverčia snaiperį nepastebima karo būtybe.

Šios ukrainietės nėra tik savanorės: daugumos jų artimieji kariauja, todėl šie susirinkimai ir minčių sutelkimas į maskuojančio kostiumo rišimą yra savotiška terapija, padedanti išgyventi nerimą dėl kovojančių vyrų ar vaikų.

„Tai ne tik kamufliažinis kostiumas. Šios moterys, mamos gamindamos jį įpina ir savo mintis, užkalbėjimus. Tai yra stipri apsauga, talismanas“, – rišdama kikimorą sako viena iš moterų Liuda Posnik.

Artūras Morozovas yra jaunosios kartos Lietuvos fotožurnalistas, aktyviai kuriantis nuo 2007 metų. Jo nuotraukos publikuotos žinomiausiuose pasaulio leidiniuose TheGuardian, Der Spiegel, The New York Times, Newsweek, Aljazeera ir kt.

Paroda „Kikimoros gimimas“ yra sukurta tarptautinės Kauno bienalės užsakymu.

Parodos atidarymas įvyko rugpjūčio 17 d.