Megztų kojinių paroda „100 porų kojinių Lietuvai“

2018 m. vasario 2–20 dienomis Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje–skaitykloje veikė megztų kojinių paroda „100 porų kojinių Lietuvai“, skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti.

Visoje Lietuvoje prasideda įvairūs renginiai, akcijos ir projektai, kviečiantys mūsų šalies gyventojus ir viso pasaulio lietuvių bendruomenes minėti solidų valstybės atkūrimo šimtmetį. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje veikiančio mezgimo klubo „Nuo siūlo iki meno“ dalyvės nuo 2017 m. spalio iki 2018 m. sausio mėn. pačios mezgė bei kvietė visus mokančius megzti kojines prisijungti prie gražios iniciatyvos ir numegzti 100 porų kojinių atkurtos Lietuvos šimtmečiui.

Kojinių mezgimo tradicijos Lietuvoje yra labai gilios. Keičiantis šimtmečiams, keitėsi ir mezgimo raštai. Greta senųjų tradicinių raštų bei spalvų dabar Lietuvoje jau yra ir kitokių formų, spalvos derinių. Ryškiuose kojinių raštuose atsispindi ir Visagino miesto daugiatautiškumas.

2018 m. vasario 2 d. vyko originalios megztų kojinių parodos „100 porų kojinių Lietuvai“ pristatymas, į kurį susirinko besidomintys mezgimu ir tautos etnine kultūra.

Raštu, spalvomis, mezgimo preciziškumu ir kojinių skaičiumi išsiskiria Ritos Kuprinskaitės ir Lidijos Jevsejevos darbai. Grožiu ir meistriškumu neatsilieka ir kitos parodos dalyvės. Visagino kojinių mezgėjos žinomos ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Ne kartą jos buvo nominuotos kasmetiniame Tarptautiniame kojinių mezgimo čempionate Radviliškyje.

Renginio metu susirinkusieji grožėjosi paroda, puikiu „Šilagėlės“ dainavimu ir šokiu, kurį atliko VTAU šokio teatro „Rūta“ dekanė ir bibliotekos savanorė Nijolė Kliučinskienė, kuri buvo pasipuošusi mezgėjos Ritos Kuprinskaitės megztais drabužiais.

Labai ačiū prisidėjusiems prie akcijos ir renginio organizavimo.

Daugiau informacijos rusų kalba skaitykite ČIA:

«К особенной дате – особенные дары» (NTTS.LT)

Organizatorius:

Mezgimo klubas