Skaityti galima ir ausimis. LRT rekomenduojamų radijo įrašų 20-ukas

LRT nori atkreipti dėmesį į tekstus, istorijas, knygas, pasakojimus, kuriuos galima perskaityti ausimis. Siūlome pasiklausyti 20 nepaprastų radijo įrašų ir atrasti radijo serialo, radijo teatro, radijo dokumentikos, vakaro su knyga žanrus, kuriuos LRT puoselėja daugybę dešimtmečių, taip pat koja kojon žengia su inovatyviausiomis pasaulinėmis radijo pasakojimo tendencijomis.

LRT kviečia skaityti ausimis, nes tai geriausias būdas atpalaiduoti akis, rankas, kojas ir tiesiog ilsėtis, keliauti traukiniu, vaikščioti po miestą, vedžioti šunį miške, plauti indus, dirbti sode, kas rytą keliauti į mokslus ar darbą autobusu.

LRT kruopščiai atrinktame radijo įrašų 20-uke klausytojai ras Rimanto Kmitos bestselerį „Pietinia kronikas“, atgaivintą aktoriaus Roko Petrausko balso.

Taip pat Venecijos Auksinio liūto laimėtojos Vaivos Grainytės pjesę, legendinių aktorių Leonardo Zelčiaus ir Danutės Juronytės balsus.

Tado Zaikausko pjesėje į mūsų laikus įžengia vadovėliuose minimos įžymybės. Dvidešimtuke – ir du pasaulio literatūros klasikai: Nikolajaus Gogolio „Pamišėlio užrašai“, suvaidinti Valentino Masalskio, ir visada aktuali Eugene`o Ionesco „Pamoka“.

Tarptautiniuose radijo dokumentikos festivaliuose prisistatanti LRT radijo dokumentikos kūrėjų komanda kviečia pasiklausyti keturių pasakojimų. Kūrėjai nagrinėja 30-mečio sulaukusio Ričardo Gavelio romano „Vilniaus pokeris“ aktualumą, gilinasi į Maironio eilėraščio „Lietuva brangi“ magišką jėgą, leidžiasi į kelionę paskui Petro Vileišio atvirukus ir vaikštinėja po Šv. Jurgio bažnyčią, sovietmečiu vadintą Knygų rūmais.

Dar viena LRT radijo įrašų 20-uko grupė – „Vakaro su knyga“ įrašai. Įrašuose atrasite pačių autorių – Jurgos Ivanauskaitės, Vandos Juknaitės – įgarsintas knygas.

Taip pat išgirskite ir geriausių Lietuvos aktorių balsais įskaitytas lietuvių literatūros klasikų Romualdo Granausko, Antano Škėmos, Alvydo Šlepiko knygas, ir pasaulio literatūros kolekciją: Virginijos Woolf „Savą kambarį“, Svetlanos Aleksijevič „Černobylio maldą“ ir Michailo Šiškino „Laiškų knygą“.

LRT radijo rekomenduojamų įrašų 20-ukas (spausti ant nuorodos)
https://bit.ly/3eJpP39