Renginys „Išliki Lietuva, kaip gervių skambesys, kaip lašas gintaro, anūkų kraitis“

Vasario 14 d. Visagino viešosios bibliotekos vaikų literatūros sektoriuje susirinko puikiai nusiteikę Draugystės progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai su savo mokytojomis. Sveikinimo žodžius, eiles „Mano Lietuva“, „Mano gimtinė“ ir kt. skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Kiekvienas žmogus turi savo gimtąjį kraštą, kuriame jis gimė ir augo.

Žmonių kraujyje – meilė savo gimtinei. Vaikai – mūsų atspindys. Jie sakė, kad myli savo vaikystės miestą, nes jis nedidelis, ramus ir širdžiai labai brangus. Žmonės čia gyvena nuoširdūs ir draugiški. Pradinukai atidžiai žiūrėjo filmą „Mūsų Visaginas“ apie miesto sukūrimo istoriją, gamtą, įmones, mokyklas.

Renginyje „Išliki Lietuva, kaip gervių skambesys, kaip lašas gintaro, anūkų kraitis“, bibliotekos savanorė Nijolė Kliučinskienė pasakojo Visagino miesto legendą. Ji pristatė miesto heraldinėje atributikoje atsispindintį didžiausią Lietuvos paukštį – išmintingąją gervę, jos gyvenimo būdą, kartu su vaikais dainavo lietuvių liaudies dainą „Lėk, gervele...“. Ketvirtokai apžiūrėjo vaikams naujai įruoštoje erdvėje „Išmintingosios gervės sala“ eksponuojamas gerves tapybos darbuose, gervių gyvenimo nuotrupas, įamžintas nuotraukose, jų atvaizdus miesto heraldikoje. Paslaptingame stende pamatė tikras gervių plunksnas. Vaikai noriai matavosi pasiūtus gervių kostiumus ir spėliojo, kodėl ji su raudona karūnėle.

Pakvietėme  mokinius dar ne kartą apsilankyti mūsų bibliotekoje ir jau kitoje savo amžiaus grupėje išklausyti detalesnę, moksliškesnę informaciją, tinkančią ir skubančių suaugusiųjų pasauliui.

Organizatoriai