Pokalbiai apie sportą

Visagino viešoji biblioteka pradeda susitikimų – pokalbių apie gyvenimo būdo pasirinkimą ciklą. Pirmasis susitikimas įvyko rugsėjo 25 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale - Meno galerijoje su Visagine gyvenančiu įžymiu kanojininku Jevgenijumi Šuklinu.

Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu, ši diena į atmintinų datų sąrašą įtraukta 2008-aisiais. Pirmasis spalio šeštadienis pasirinktas todėl, kad 1934 metų spalio 1 d. Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji valstybinė sporto įstaiga – Kūno kultūros rūmai. Jų tikslas – ugdyti sveiką ir išauklėtą tautą.

Visi žinome, kad sportininkas, kurį kalbinome, yra žinomas kaip Lietuvos kanojininkas, olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas. Už šių skambių sporto titulų, jis dar ir tiesiog žmogus su savo pomėgiais, privalumais ir trūkumais. Mūsų skubančiame pasaulyje nebespėjame pažinti greta esančių žmonių, net nesusimąstome, kiek „pustonių”, lemtingų smulkmenų teko pergyventi, kad taptum tuo, kas esi šiandien.

Susitikimo metu mūsų gerbiamas svečias papasakojo kaip tampama nugalėtoju, ar reikia sportuoti vaikams, kuo skiriasi vaikinų ir merginų sportas, kokią muziką ir literatūrą mėgsta...

Apie kitus žinomus Visagino sportininkus, aprašytus neseniai išleistoje M. Marcinkevičiūtės knygoje „Valtys mažos, greičiai dideli” papasakojo Visagino savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Nekrošas.

Tikimės, kad šis susitikimas sudomino tuos, kurie renkasi gyvenimo kelią, kuriems įdomūs sportas ir kitų žmonių pasirinkimai.

Organizatoriai