Pokalbiai apie sportą

Marytė Marcinkevičiūtė

Visagino viešoji biblioteka pradeda susitikimų – pokalbių apie gyvenimo būdo pasirinkimą ciklą. Pirmasis susitikimas įvyks š.m. rugsėjo 25 d. 15 val. VVB filiale, Meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3) su Visagine gyvenančiu įžymiu kanojininku Jevgenijumi Šuklinu ir bus skiriamas Kūno kultūros ir sporto dienai.

Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu, ši diena į atmintinų datų sąrašą įtraukta 2008-aisiais. Pirmasis spalio šeštadienis pasirinktas todėl, kad 1934 metų spalio 1 d. Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji valstybinė sporto įstaiga – Kūno kultūros rūmai. Jų tikslas – ugdyti sveiką ir išauklėtą tautą.

Visi žinome, kad sportininkas, kurį kalbinsime pirmiausia, žinomas kaip Lietuvos kanojininkas, olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas. Už šių skambių sporto titulų, jis dar ir tiesiog žmogus su savo pomėgiais, privalumais ir trūkumais. Mūsų skubančiame pasaulyje nebespėjame pažinti greta esančių žmonių, net nesusimąstome, kiek „pustonių”, lemtingų smulkmenų teko pergyventi, kad taptum tuo, kas esi šiandien.

Jei mūsų svečias neprieštaraus, pabandysime sužinoti jo gyvenimo „prieskonius”: kaip tampama nugalėtoju, ar reikia sportuoti vaikams, kuo skiriasi vaikinų ir merginų sportas, kokią muziką ir literatūrą mėgsta, kokie patiekalai skaniausi, kurių metų mada gražiausia, kokios merginos patraukliausios… Tikimės, kad pats pokalbis padiktuos klausimus, o prelegentas sutiks atsakyti ir į dešimtį, kuriuos pateiks susirinkusieji.

Apie kitus žinomus Visagino sportininkus, aprašytus neseniai išleistoje M. Marcinkevičiūtės knygoje „Valtys mažos, greičiai dideli” papasakos Visagino savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Nekrošas.

Tikimės, kad šis susitikimas sudomins jaunuolius, kurie renkasi gyvenimo kelią, mokytojus ir trenerius bei kitus bendruomenės narius, kuriems įdomūs kitų žmonių pasirinkimai ar norisi įvairiau praleisti laiką.

Organizatorius: Visagino viešoji biblioteka