Džiaugiamės puikia, mus tobulinančia dovana

Pastarosiomis dienomis Visagino viešąją biblioteką pasiekė itin maloni ką tik nuaidėjusio bibliotekos 40-io Europos informacijos centro Visagine, vadovaujamo Indrės Gruodienės, dovana: projektas „Modernizuotos Lietuvos rytų Lietuvos bibliotekos tarnauja bendruomenei“. VVB direktorė Dalia Sargūnienė maloniai priėmė sveikinimus ir nuoširdžiai džiaugėsi atsiradusia galimybe šviesti bendruomenę, kurioje ir III-ojo amžiaus universiteto, ir seniūnaitijų, ir kitų visuomeninių organizacijų, ir vadovų bei kitos personalijos, bibliotekoje dirbantys asmenys.

Projekto idėja gimė jau prieš pora metų ilgose diskusijose su VVB direktoriaus pavaduotoja D.Savickaite aptariant įstaigoje kylančias problemas. Aktualiausia jų – kaip modernizuoti biblioteką Visagine, kaip darbuotojams, bendruomenės nariams pademonstruoti ES globoje modernintas nors Utenos apskrities regiono bibliotekas, šiuolaikinėms bibliotekoms keliamus uždavinius ir jau vykdomas modernias veiklas. Bibliotekos darbuotojai nuolat susiduria su skirtumais, kuriuos miesto strategai išgyvena savo darbuose ir vizija, kuri keliama šalies kultūros strategijose. Dirbantiesiems tai – puiki galimybė pasisemti pažangios edukacinės, renginių vedimo, fondo komplektavimo patirties, nors Visagino daugiatautiškumas kelia ir daug papildomų uždavinių, kuris gali tapti naudingas darbo jėgą kviečiančiai Lietuvai integruojant kitataučius į šalies kultūrinį lauką.

Projekto uždaviniuose numatyta, kad aplankytos Utenos apskrities regiono bibliotekos, kurių pertvarka buvo vykdoma ES lėšų pagalba, įgalins ieškoti sėkmingiausio sprendimo ruošiant biblioteką moderniai veiklai, nes ji yra viena iš nedaugelio šalyje, kuri dar nemodernizuota; leis artinti dalykinius ryšius ruošiantis naujam veiksmų etapui teikti projektus respublikoje vienintelei Kultūros tarybai, kuri skatina tolygiai plėtoti kultūrą.

Dėkojame Visagino Europos informacijos centrui ir jo vadovei Indrei Gruodienei už tokią brangią ir turiningą dovaną, laukiame gegužės mėnesį vyksiančių jo veiklų ir jas nušviečiančių straipsnių.

VVB inf.