Metų knygos rinkimai

Nuo 2005 m. vykstanti akcija „Metų knygos rinkimai“ kasmet pristato geriausius šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius. Kviečiame ir šiais metais prisidėti prie rinkimų ir atiduoti savo balsą už geriausią 2018 metų knygą!

Šį rudenį, kaip ir kasmet, Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija rengia akciją „Metų knygos rinkimai“ ir kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius.

„Metų knygą“ skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų renkasi penkiuose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų, poezijos ir, nuo šių metų prisidėjo dar viena kategorija - publicistika ir dokumentika (knygų aprašymai po nuorodomis).

I. Publicistikos ir dokumentikos knygų penketukas:
1. Rūta Oginskaitė „Gib a kuk: Žvilgtelėk“
2. Sigitas Parulskis „Amžinybė manęs nejaudina“
3. Giedra Radvilavičiūtė „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“
4. Aurimas Švedas „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“
5. Tomas Venclova „Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey“

II. Knygų suaugusiesiems penketukas:
1. Laura Sintija Černiauskaitė „Šulinys“
2. Gabija Grušaitė „Stasys Šaltoka: vieneri metai“
3. Leonardas Gutauskas „Pravardės“
4. Herkus Kunčius „Lietuviškos apybraižos“
5. Antanas Šileika „Basakojis bingo pranešėjas“

III. Poezijos knygų penketukas:
1. Greta Ambrazaitė „Trapūs daiktai“
2. Gintaras Bleizgys „Xeranthemum“
3. Marius Burokas „Švaraus buvimo“
4. Tomas Petrulis „Triukšmo gyvatė“
5. Kornelijus Platelis „Įtrūkusios mėnesienos“

IV. Knygų vaikams penketukas:
1. Daiva Čepauskaitė „Baisiai gražūs eilėraščiai“
2. Marius Marcinkevičius „Draugystė ant straublio galo“
3. Violeta Palčinskaitė „Eilėraščiai iš namų“
4. Neringa Vaitkutė „Klampynių kronikos“
5. Jurga Vilė „Sibiro haiku“

V. Knygų paaugliams trejetukas:
1. Ilona Ežerinytė „Verksnių klubas“
2. Aidas Jurašius „Pypas ir jo nutikimai“
3. Justinas Žilinskas „Kaukas Gugis ir kerų karas“

Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose galima balsuoti iki 2019 m. vasario 17 d. interneto svetainėse http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-428503826 ir www.lrt.lt, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba paštu, adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01504 Vilnius. Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2019 metų vasario mėnesį.

Informacijos šaltinis: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt

Pasidalinkite savo įspūdžiais ir balsuodami pareikškite savo nuomonę apie perskaitytas knygas!

Kviečiame dalyvauti ir balsuoti!