Advento metu – nemokamas spektaklis jaunimui ir visiems, ieškantiems gyvenimo prasmės

Renginys Vienatve

Tamsėjantis metų laikas, kuomet vis ilgėja sutemos, vadinamas Adventu. Senaisiais laikais tikintieji buvo raginami mąstyti apie savo gyvenimą, bandyti jį suprasti, atleisti, taikytis... Šiandieniniam jaunimui, pagal ES standartus suprantamam kaip žmogui nuo 16 iki 29 metų, tai taip pat gyvenimo tempą lėtinantis laikas, kviečiantis perkainoti vertybes. Nei jaunimas, nesuprantantis vyresniųjų, nei vyresnieji, nesuprantantys jaunimo negali kurti sėkmingo bendrabūvio, todėl visiems labai pravartu bus apsilankyti Vilniaus performanso teatro Hause of Puglu interaktyviame spektaklyje „Vienatvė. 1991”.

Spektaklis bus demonstruojamas Visagino viešosios bibliotekos filiale – Meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3) 2018 gruodžio 13 d. 17.30 val.

Šis vienos dalies interaktyvus teatrinis bandymas skirtas mąstyti apie save. Spektaklis sukurtas kartos, gimusios po 1991-ųjų metų, vadinamųjų „Laivės vaikų“ ir, tikėtina, taps iššūkiu žiūrovui, nes tai - interaktyvus spektaklis, kurio metu žiūrovas atlieka ne pasyvųjį stebėtojo vaidmenį, bet veikia kartu su aktoriais. Tai karta užaugusių su fraze „Tu gali viską“.

Ir.

Karta pasiklydusi galimybėse ir informacijos painiavoje, nerandanti savo identiteto. Karta nebežinanti kuo tikėti. Karta beviltiškai nespėjanti kartu su nuolat kintančiu pasauliu. Jie viskuo abejojantys, niekuo nepasitikintys. Daug klausimų ir mažai atsakymų.

Laisvė rinktis - mūsų amžiaus labirintas. Labirintas po kurį klaidžiojame.

Klaidžiojame vieni ir vis labiau jaučiamės vieniši.

Esame vienišų žmonių karta.

Todėl pats vienišumas, galėtų būti mus vienijanti grandis.

Pastaba!!!

Žiūrovai scenoje suvaidina didesnę pjesės dalį nei aktoriai, todėl šis spektaklis

nerekomenduojamas:
- tiems, kurie mėgsta patogiai tamsoje stebėti spektaklį lyg tai būtų kino filmas;
- tiems, kurie nenori netikėtai atsidurti scenoje;
- tiems, kurie nenori būti filmuojami;

rekomenduojamas:
- tiems, kurie mėgsta iššūkius;
- tiems, kuriems įdomios kitokios teatro formos bei teatriniai eksperimentai;
- tiems, kurie yra taip vadinamieji „laisvės vaikai“.

Autoriai reflektuoja laikotarpį, kuriame augome ir kuriame esame dabar. Ir tokiu būdu ieško kelio iš šio labirinto. Spektaklį kūrė plataus meninio profilio sindikatas „Bad Rabbits“.

Spektaklio dramaturgija kurta remiantis Lietuvos mokinių kūrybiniais darbais.

Pagarbiai,
BAD RABBITS ir Renginio organizatoriai Visagine – viešosios bibliotekos kolektyvas