Tėviškės grožis per žmogų ateina

Algio Jakšto eilėraštis ir nuotrauka

Laukiame Jūsų nuotraukų parodoje „Žalias skėtis” (01.15 - 02.19 d. bibliotekos darbo laiku) ir renginyje „Tėviškės grožis per žmogų ateina” (02.15 d. 16 val.) Visagino viešosios bibliotekos - meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3).

Vasario 16-oji Valstybės atkūrimo diena. Valstybės, kuri visus joje apsilankiusius pakeri savo gamtos grožybėmis, stebina savo gyventojų kūrybiškumu. Valstybė – tai jos žmonės, ją kuriantys, ją saugantys, ja besididžiuojantys, ją garsinantys savo veikla.

Kažkodėl įpratome jos šventes minėti atsietai nuo jos pačios, t.y. nuo jos prigimtinio grožio. Šiemet vasario 15 d. 16 val. Visagino viešosios bibliotekos filialas – meno galerija kviečia visus, kurių kojos liečia Lietuvos valstybės žemę, kurių akis džiugina jos grožis ir savitumas, kurių ausis malonina lietuviškas žodis, virtęs eilėmis, apsilankyti renginyje „Tėviškės grožis per žmogų ateina”.

Jau nuo sausio vidurio galerijoje veikia Utenos apskrities fotografų klubo „Žalias skėtis” nuotraukų paroda, pasakojanti apie sielą gaivinantį gamtos grožį. Renginio dieną į Visaginą atvažiuos šio klubo prezidentas Rimantas Udras, klubo nariai ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir mūsiškiai – visaginiečiai. Antroje renginio dalyje savo jubiliejinių metų eiles iš naujausios – dešimtosios - savo knygos skaitys poetas, fotografas, „Švenčionių krašto” laikraščio redaktorius Algis Jakštas. Jo eiles lydės ausiai malonus saksofonisto Stasio Montrimo muzikavimas.

Gamta – mūsų mokytoja, vienas didžiausių šalies pažinimo šaltinių, iš kurio visos žmonių kartos, stebėdamos, tyrinėdamos, taikė ir tebetaiko jos ištobulintas savybes savo praktiniame gyvenime. Gamtos formos, jų deriniai visais amžiais žavėjo, įkvėpdavo žmogų kurti savas to jausmo interpretacijas tiek garsų, tiek vaizdinių, tiek formų pasaulyje. Sausio 15 - vasario 19 d. Visagine vyksta gamtos fotografijos klubo „Žalias skėtis“ paroda. Klubas jau ne pirmą kartą lankosi mūsų mieste, 2018 m. paruoštoji paroda mūsuose užbaigs savo eksponavimo kelią.

Gamtos fotografų klubas įsteigtas 2009 m. sausio mėnesį, yra oficialiai įregistruotas ir apimantis visą rytų Lietuvos regioną. Šio klubo steigėjai yra fotografai iš Ignalinos, Kupiškio, Švenčionių, Zarasų, Utenos bei Vilniaus. Tai seniausias – šių metų sausio 7 dieną prisiminęs kaip savo dešimtmetį - gyvuojantis gamtos fotografų klubas Lietuvoje. Mums ypatingai malonu, kad mes vieni pirmųjų galėsime klubą pasveikinti su jo švente. „Žalio skėčio“ klubo nariai jau išsiugdę savo mėgstamas temas: vienus traukia nuostabūs krašto peizažai, užfiksuoti šiuolaikinėmis technologijomis - dronais, kitus – biologinės įvairovės objektai, dar kiti laukia rytmečio miglų ar vakaro žarų. Po žaliu skėčiu susibūrę įvairiausių profesijų žmonės yra įsimylėję gamtos spalvas, formas, jų įvairovę, nepakartojamą momentinį žavesį. Juos įkvepia Aukštaitijos gamta, kurios įvairiausios spalvinės paletės, formų ir gyvų objektų įvairovės pasaulis pastoviai žavi ir pakeri savo besikeičiančiu atsinaujinimu.

Prezidentas Rimantas Udras ir kiti klubo nariai džiaugiasi savo kūrybinguoju kolega A. Jakštuː „Mane visada žavėjo Algio Jakšto užfiksuoti kadrai, ne tik Švenčionių, Ignalinos, bet tuo pačiu ir Utenos, ir Zarasų krašto peizažai, kurie įdomūs spalvomis, kompozicijomis. Ypatinga tai, kad po kurio laiko šie užfiksuoti kadrai bus kaip istorijos faktas“ – sako klubo prezidentas.

Algis Jakštas apie save pasakoja „Užaugau gražiame gamtos kampelyje prie Erzvėto ežero. Fotografija užsiimu nuo penkiolikos metų, poezija į gyvenimą atėjo prieš 22 metus. Esu gamtos vaikas, kiekviena paroda negailestingai daugelį dalykų keičia, tie kurie fotografuoja, jie žino, kad nei viena akimirka niekada nesugrįš ir nepasikartos, tad vienos amerikiečių rašytojos žodžiais tariant - fotografas yra akimirkos vagis. Ir tai yra visiška tiesa“. Poetas sako –

Pavogiau
Iš laiko
Akimirką.
Norėčiau
Grąžinti,
Bet ji nepasikartos...

Laukdami svarbios mūsų valstybei šventės, apsilankykite parodoje, paruoškite klausimus nuotraukų autoriams, atverkite širdis poezijos žodžiams.