Literatūros popietė „Pasibelsk į knygos širdį”

Jau kelinti metai Visagino viešoji biblioteka dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Penkioliktą kartą vyksiantys knygų rinkimai skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir populiarinti skaitymą. Šią akciją rengia Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Sausio 28 dieną Viešojoje bibliotekoje susirinko nemažas būrelis jaunųjų knygos bičiulių. Literatūros popietės „Pasibelsk į knygos širdį” metu bibliotekininkė Rima Sorokina supažindino renginio dalyvius su  Metų knygų vaikams penketuku ir jų autorių biografijomis bei kūryba.

Mokiniai, padedami mokytojų, kruopščiai ruošėsi renginiui iš anksto: skaitė knygas, piešė labiausiai patikusius herojus, ruošė perskaitytų knygelių pristatymus. Bibliotekoje originaliai pristatė knygas: „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai (mokytoja L. Čižienė). Jie suvaidino ištraukas „Varlės“, „Liga“ iš  Dovilės Zavedskaitės knygos „Lietus ir skafandras“. Šios mokyklos 2a klasė (mokytoja A. Bauraitė) rodė spalvingus savo piešinius ir skaitė ištraukas iš Vytauto V. Lansbergio knygelės „Pūkis karalius“.

„Verdenės“ gimnazijos 2a klasės mokiniai (mokytoja I. Bilinskienė) pagal savo piešinius sukūrė įdomų animacinį filmuką apie berniuką Enriką, jo nuotykius (Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“). 2b klasė (mokytoja J. Šolūnaitė Pavilionienė) ekrane demonstravo Pauliaus Norvilos linksmos paveikslėlių knygos „Strykt pastrykt“ iliustracijas ir skaitė ištraukas apie kiškelį Steponą. 4b klasės mokiniai (mokytoja A. Kurpienė) pasakojo apie Tomo Dirgėlos knygos „Benas- sapnų siuvėjas“ pagrindinius herojus.

Popietės pabaigoje paraginome mokinius aktyviai balsuoti už labiausiai patikusias pristatytas knygas. Manome, kad bibliotekoje vaikai patyrė daug smagių akimirkų, kurias padėjo sukurti knygos.

Organizatoriai