Kviečiame į Saugesnio interneto savaitės renginius mūsų bibliotekoje

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, vasario 4-9 dienomis. Jos metu kviečiame ir į mūsų bibliotekoje vyksiančius renginius – juose laukiame ir pradinukų, ir vyresnių klasių moksleivių, ir suaugusiųjų.

Vasario 5 d. vyksianti tradicinė, jau 16-oji Saugesnio interneto diena bus minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

Šiemetinės dienos šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!”

Pačius mažiausius pakviesime į interaktyvias veiklas „Nuotraukų skelbimas internete“, „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“, „Laikas prisijungus ir atsijungus“, žaisime žaidimą „Sugalvok“. Per šiuos užsiėmimus diskutuosime, kokias nuotraukas ir kodėl galima skelbti internete, mokysimės kurti saugius slaptažodžius bei turėsime progos įsitikinti, kiek daug įdomaus galima veikti ir be kompiuterio, planšetės ar mobilaus telefono.

Žaidimas „Sugalvok“ privers pasukti galvą ir prisiminti kuo daugiau žodžių internetui apibūdinti.

Taip pat kviesime pažaisti simuliacinį žaidimą „Geresnis internetas – visų mūsų atsakomybė!”, pritaikytą skirtingo amžiaus vaikams bei paaugliams. Pasakosime istoriją ir rinksimės tolimesnį jos tęsinį, drauge diskutuodami, kokių rezultatų gali sulaukti istorijos herojus, pasirinkęs vieną iš kelių galimų elgesio variantų.

Suaugusiems Saugaus interneto savaitės lankytojams skirtos temos „Saugesnis internetas: privatumo ir asmens duomenų apsauga“ ir „Išmanus ir saugus „Gmail“ e. pašto naudojimas“.

Saugesnio interneto savaitės metu vyks jaunuoliams skirta diskusija su šalies „blogeriais“ ir „influenceriais“ – ją bus galima stebėti ir internetu.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto savaitės renginius klauskite mūsų bibliotekoje, ieškokite interneto svetainėse www.draugiskasinternetas.lt bei www.prisijungusi.lt

Šiemet Saugesnio interneto savaitė yra viena iš praėjusiais metais startavusio projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų.

Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“ (pilnas pavadinimas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“)

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.