Fotografijų paroda „Gal pasiilgome nespalvotų nuotraukų…“

Bronius Šablevičius

Balandžio 5 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje vyko parodos „Gal pasiilgome nespalvotų nuotraukų…“ pristatymas. Parodos autorius - Bronius Šablevičius, ilgametis Aukštaitijos nacionalinio parko darbuotojas, biologas, gamtininkas, publicistas, biomedicinos mokslų daktaras.

Fotografavimo procesas per pastaruosius dešimtmečius sparčiai pakito. Juostinius fotoaparatus pakeitė skaitmeniniai, o kartu su jais nuotraukose atsirado ir spalvos. Tačiau nepaisant visų technologinių pokyčių, bespalvės nuotraukos vis dar neprarado savo aktualumo. Kai fotografuojamas spalvotas objektas, spalvos tarsi atitraukia žiūrovo dėmesį nuo pagrindinės nuotraukos idėjos, tuo tarpu bespalvė nuotrauka susiaurina spalvų spektrą iki minimumo, bet akcentuoja dėmesį į turinį, į tai, kas autoriui atrodo svarbu ir reikšminga. Štai čia ir pasireiškia autoriaus individualus braižas.

Parodoje pristatytos nuotraukos stebina žiūrovą savo paprastumu, bet kartu jose juntamas fotografo artimas santykis su vaizduojamu objektu. Stebint B. Šablevičiaus darbus nejučiomis susidaro įspūdis, kad nuotraukos tarsi prabyla į žiūrovą, pačios kalba už save, išsako savo istoriją be žodžių: įamžintas gamtos grožis, pagautas laiko momentas, perteikta nesuvaidinta emocija – visa tai juntama autoriaus darbuose. Gyvenimo tikrumas visada yra aktualus, todėl tikimės, kad nespalvota nuotrauka niekada nepraras savo žavesio.

Nuoširdžiai dėkojame parodos autoriui už pristatytus darbus ir priminimą, kad sugauta akimirka nėra pavaldi laikui.

Visagino viešoji biblioteka