Aldonos Jakubovskienės keramikos darbų paroda

Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje - skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) veikia Aldonos Jakubovskienės, įvairių keramikų konkursų laureatės, keramikos darbų paroda. Paroda veiks iki rugsėjo 1 d.

 

 

 

 

 


Aldona Jakubovskienė

Aldona Jakubovskienė

Gimiau 1953 m. Ignalinos raj. Strigailiškio km.

1971 m. baigiau Ignalinos 1-ąją vidurinę mokyklą.

1978 m. baigusi Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija) įgijau dailininko-keramiko kvalifikaciją.

Nuo 1978 m. iki 1990 m. dirbau Ignalinos statybinių medžiagų gamybiniame susivienijime dailininke.

Nuo 1979 m. dalyvavau respublikinėse, tarptautinėse ir regioninėse parodose bei pleneruose.

Esu surengusi 6 personalines parodas. Viena iš jų - fotografijos paroda.

Sukūriau darbų interjerui, suvenyrų ir apie 180 medalių variantų pačia įvairiausia tematika. Mano medaliai ir suvenyrai yra iškeliavę į Suomiją, Švediją, Vokietiją, Rusiją, Čekiją, Daniją, JAV, Australiją bei kitas pasaulio šalis.

1990-2017 m. dirbau Ignalinos kultūros ir sporto centre keramikos būrelio vadove. Tai ne tik pedagoginis bet ir kūrybinis darbas. Neskaičiuojant darbo valandų, laisvalaikio per tuos metus nuveikta labai daug. Šiandien sunku būtų suskaičiuoti parodas ir konkursus kuriuose teko dalyvauti. Be to, daug būrelio vaikų tapo įvairių respublikinių, regioninių bei tarptautinių parodų laureatais. Taip pat 7 būrelio vaikai surengė savo personalines keramikos darbų parodas. Surengta 14 teminių keramikos būrelio darbų parodų.

Dabar esu laisva menininke. Pastaruoju metu savo kūryboje išbandau netradicines formas, naudoju įvairias neįprastas medžiagas bei skulptūrinius sprendimus.