IŠVYKA Į KNYGŲ MUGĘ

2020 m. vasario 20-23 d. sostinėje LITEXPO vyko didžiausias literatūros renginys Baltijos šalyse – dvidešimt pirmoji Vilniaus knygų mugė.

Šių metų mugės šūkis „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ kvietė prisiminti ir simboliškai pagerbti pernai metais mirusį vieną žinomiausių pasaulio lietuvių – filmų kūrėją ir menininką Joną Meką.

Per keturias mugės dienas lankytojai buvo kviečiami į daugiau nei 600 renginių: susitikimus su rašytojais, diskusijas, koncertus, kūrybines dirbtuves ir kt. Į knygų bičiulių pamėgtą šventę buvo atvykę mugės svečių – lietuvių ir užsienio rašytojų, iliustratorių – iš daugiau kaip 20 šalių (Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Ispanijos ir kt.). Savo knygas ir kitus leidinius pristatė apie 400 leidėjų iš Lietuvos ir užsienio.

Vasario 20-ąją, bičiulių dieną, į mugę buvo išvykę Visagino viešosios ir mokyklų bibliotekų darbuotojai. Jie dalyvavo atidarymo renginyje, klausėsi mugės globėjo, prezidento Gitano Nausėdos, sveikinimo žodžio (kurį perskaitė prezidento patarėja Sonata Šulcė), Lietuvos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, rašytojo, Nacionalinės premijos laureato Sauliaus Šaltenio, sveikinimo kalbų.

Visaginiečiai grožinės, specializuotos ir akademinės literatūros erdvėse susipažino su didelių ir mažų leidyklų, atskirų leidėjų naujienomis, akimis peržvelgė gausybę anksčiau išleistų leidinių, įsigijo sau, šeimos nariams ar draugams vieną kitą knygą, pabendravo su pamėgtais rašytojais.

Bibliotekininkai lankėsi vaikams ir paaugliams skirtoje Jaunųjų skaitytojų, bei Muzikos salėse, susipažino su Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistų gražiausių metų knygų paroda, susitiko su kolegomis ir pažįstamais iš kitų bibliotekų.