Knygų Kalėdos 2019

Dar neprasidėjus akcijai labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ bibliotekai paramos būdu perdavė 72 fiz. vnt. žymių rašytojų (B. Sruogos, P. Mašioto) ir jaunų lietuvių autorių (R. Savickaitės, P. Norvilo, I. Zarambaitės, D. Zavedskaitės, L. Bitvinsko) knygelių, išleistų serijoje „Vaikų bibliotekėlė“.

Gruodžio mėn. UAB „Tyto alba“ leidykla, tarpininkaujant buvusiai prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjai žurnalistei Daivai Ulbinaitei, bibliotekai skyrė 35 fiz. vnt. knygų paramą. Vaikai galės skaityti K. Gudonytės, V. Palčinskaitės, D. Opolskaitės, T. Dirgėlos, N. D. Wilson, suaugusieji – D. Kazragytės, V. Rykštaitės, L. Riley, M. Lunde, M. Stepnovos, E. Shafak ir kitų rašytojų kūrinius.

Be šių dovanų iki akcijos „Knygų Kalėdos“ pabaigos, 2020 m. sausio 15 d., biblioteka gavo  dar 69 knygas ir 4 vaizdo įrašus.

Viešosios bibliotekos ir filialo lentynose jau rikiuojasi anksčiau išleistos, vertingos buvusio Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokinio, dabar įmonės BGI Consulting analitiko Vytenio Čipinio dovanotos knygos istorijos, politikos, karo mokslo, teisės klausimais.

Bibliotekos fondai papildyti Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Laužiko, Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorės Dalios Zabitienės, gamtininko publicisto, biomedicinos mokslų daktaro Broniaus Šablevičiaus, Visagino savivaldybės tarybos narių Jevgenijaus Šuklino ir Zinaidos Tresnickajos, Visagine dirbančios gydytojos Rasos Kuliešienės, žurnalisto, rašytojo, istoriko, humanitarinių m. dr. Algirdo Kavaliausko, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojų ir nepanorusių viešintis asmenų dovanotais leidiniais.

Į vaizdo įrašų kolekciją įtraukti filmų, televizijos laidų režisieriaus bei scenaristo Donato Ulvydo padovanoti pilnametražio vaidybos filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ ir dokumentinio filmo apie prezidentę Dalią Grybauskaitę „Valstybės paslaptis“ vaizdo diskai.

Ypatinga dovana skaitytojų dar laukia vasario mėn. pradžioje. Bibliotekos lankytojus turėtų nudžiuginti 44 komiksų knygos rusų kalba vaikams ir suaugusiems, kurias dovanojo bibliotekos bičiulės Olgos Vėlavičiūtės suburti visaginiečiai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, praturtinusiems bibliotekos fondą ir padovanojusiems skaitymo džiaugsmą.

VVB komplektavimo sk. vedėja Laimutė Čivilienė