KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „LIETUVA SKAITO!"

Jau šeštą kartą Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) šūkiu „Atrask klasikus!" kviečia dalyvauti akcijoje „Lietuva skaito!", skirtoje gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Šiemet „Lietuva skaito!“ kviečia neįprastai – virtualiai. Dvi savaites nuo balandžio 23 d., Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, LLA dalinsis įdomiais faktais apie lietuvių literatūros klasikus, jų kūrinių sąrašais, ištraukomis ir skaitytojų išmone, idėjomis bei įskaitomais tekstais.

Kokie būtų šie rašytojai, jeigu gyventų šiandien, jeigu vieni su kitais bendrautų facebooke arba instagrame? Nežinome, tačiau galime įsivaizduoti, tad kviečiame šias dvi savaites kasdien užsukti į http://www.lietuvaskaito.lt bei https://www.facebook.com/lietuvaskaito puslapius.

Prie akcijos prisijungti gali visi norintys net keliais būdais:

• Nusifilmuokite prie jūsų mieste esančio klasiko paminklo, muziejaus ar memorialinės lentos skaitant (o gal suvaidinant ar sudainuojant) jos ar jo kūrinio ištrauką (žinoma, nepažeidžiant karantino taisyklių).
  • Sukurkite kitokį plakatą klasikams: juk jie buvo įdomūs, turintys humoro jausmą, kovingi, nepaprasti, talentingi, todėl juos atsimename ir šiandien.
  • Atsiųskite video ir plakatą mums ir mes jais dalysimės savo svetainėje. Medžiagas siųskite adresu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. . Išradingumas neliks neįvertintas: penki atsitiktinės atrankos būdu atrinkti skaitytojų įrašai ir penki plakatai bus apdovanoti akcijos „Lietuva skaito!“ prizais. Gegužės 7-ąją (ir ne tik) atrask klasikus!

Visaginą prie „Atgimimo“ gimnazijos  puošia skulptoriaus Romo Kazlausko paminklas „Mokinys su knyga“ (arba spaudoje dar sutinkamas kitu pavadinimu „Mokslas“, žr. foto po tekstu). Tai puiki vieta filmavimuisi. Prisidėkime prie šios gražios iniciatyvos skaitydami šių puikių lietuvių literatūros klasikų kūrybą!

Daugiau informacijos apie akciją rasite čia.

Akciją organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, akcijos draugai ir rėmėjai: Vaikų žemė, rašytojas Tomas Dirgėla, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos bibliotekininkų draugija, „Vyturio“ biblioteka, Lietuvos spaustuvininkų asociacija.