Ko pasigedo skaitytojai per karantiną

Nors prasidėjus pandemijai bibliotekininkai ėmėsi padėti medikams gamindami apsauginius skydus ir ieškojo nenuobodžių formų užimti savo skaitytojus nuotoliniu būdu, visgi svarbiausias dalykas bibliotekose yra knygos. Prasidėjus vasarai, bibliotekininkai kviečia visaginiečius dalyvauti penktajame „Skaitymo iššūkyje“, kurį pernai priėmė kelios dešimtys skaitytojų.

Lietuvos bibliotekinė bendruomenė labai vertina tai, kad Vyriausybė šalies viešosioms bibliotekoms papildomai gegužės mėnesį skyrė 1,7 mln. Eurų, tame tarpe Visagino viešajai bibliotekai 13353 Eur fondo komplektavimui. „Mes tai suprantame kaip didelį bibliotekų svarbos įvertinimą. Visgi KNYGOS, galimybė jas skaityti, yra pagrindinė bibliotekos misija, o būtent galimybės pasiskolinti knygų labiausiai pasigedo skaitytojai karantino metu“, – teigia bibliotekų darbuotojai.

Skaitymui nėra amžiaus ribų
Pirmąją vasaros dieną prasidėjo ir tris mėnesius, iki rugsėjo 1 d., truks jau penktasis kasmet vis daugiau žmonių suviliojantis „Skaitymo iššūkis“, kurį organizuoja visos Lietuvos bibliotekos.

Šių metų „Skaitymo iššūkio“ šūkis – „Skaitymas mus jungia!“, o dalyvių laukia penkios smagios užduotys: perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; knygą, kurios pavadinime yra skaičius; knygą apie gamtą; knygą apie draugystę ir eiliuotą knygą.

Pasak šių metų VVB projekto vadovės Tatjanos Bondarenko, skaitymui nėra amžiaus ribų, ir šis „…iššūkis“ tai tik dar kartą įrodo: „Aktyviai jame dalyvauja visi: ir tėvai, ir vaikai, ir seneliai, ir net augintiniai, kuriems vasarą skaitomos knygos. Šiais metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia penkerių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su penkiomis naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujovių – atnaujinta projekto svetainė www.vasarasuknyga.lt, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms.“ „Skaitymo iššūkio“ dalyviai knygas gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis, ir nepamiršti užsiregistruoti www.vasarasuknyga.lt svetainėje.

Visi, sėkmingai įveikusieji „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti tris pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą.

Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygų. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, šiemet gaus ypatingų dovanų – skirtukus su vaistažolėmis.

Ir nauda, ir atrakcija
Visagino viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė sako, jog „Skaitymo iššūkis“, savaime suprantama, skatina skaitymą, o bibliotekininkai visiems savo lankytojams pasiūlo dalyvauti ir, jei reikia pagalbos, padeda išsirinkti ir knygą, kurios reikalauja „iššūkio“ sąlygos. Tai kartu yra ir atrakcija, nes skaitytojų laukia prizai. Po sušvelninto karantino visaginiečiai ėmė dažniau lankytis bibliotekoje, niekaip nepasakytume, kad žmonės mažiau skaito. Atvirkščiai, jie labai pasiilgo bibliotekos.