„Apie bibliotekininko profesiją ir lietuvių rašytojų literatūrą paaugliams“

Birželio 15 dieną bibliotekininkė Rima Sorokina „Zoom“ platformoje „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 5-7 klasių mokiniams papasakojo apie bibliotekininko profesiją. Mokiniai sužinojo, kad bibliotekininkas ne tik išduoda knygas skaitytojams, bet taip pat atlieka labai didelį, skaitytojams „nematomą“ darbą – užsako, kataloguoja, paskirsto knygas, renka kraštotyrinę medžiagą. Šiandien bibliotekininkas yra daugiafunkcinis darbuotojas. Jis yra ir mokytojas, ir psichologas.

Mokiniai išgirdo, kad dirbant bibliotekoje reikia išmanyti šiuolaikinius prezentacijų kūrimo įrankius, turi turėti gerus komunikavimo, viešo kalbėjimo įgūdžius. Bibliotekininkai taip pat yra vieni iš pirmųjų pažangių technologijų naudotojų. Vienas iš didžiųjų bibliotekininko profesinių privalumų – bendravimas su žmonėmis. Visiems, kas mėgsta bendrauti su žmonėmis, ši specialybė pati tinkamiausia.

Vėliau R. Sorokina paaugliams pristatė Lietuvos rašytojų kūrinius. Mokiniai susipažino su populiariomis K.Gudonytės, K. Sajos, G. Morkūno, V. Račicko, G. Adomaitytės ir kitų autorių knygomis.

Kvietėme paauglius dažniau lankytis bibliotekoje ir atostogų metu dalyvauti akcijoje  „Skaitymo iššūkis“. Mokinius paskatinome skaityti ir dažniau draugauti su knyga.