Atsisveikinimas su vasara

Rugpjūčio 14 d. Visagino viešosios bibliotekos filialo kiemelyje vyko renginys, skirtas Žolinių šventei.

Žolinės – tai vasaros ir rudens sandūros metas. Tai laikas, kai gamta pasiekusi savo didžiausią vešėjimo brandą, džiugina savo vaisių gausa. Švęsdami šią dieną mūsų protėviai rinkdavo gražiausias lauko gėles ir dėkodavo Žemei už derlių. Tikėta, kad per šią šventę būtina susitikti su draugais ir giminėmis. Anot lietuvių liaudies patarlės, kas neateina susitikti per Žolinę, tas gali likti vienas nelaimėje. Būtent šios šventės proga svarbu pabūti visiems kartu. Pabūti, pabendrauti, prisiminti lietuvių papročius ir tradicijas.

Žolinių šventė kasmet yra ypatingai spalvinga ir kvapni. Svarbiausia jos tradicija yra iš įvairių gėlių ir augalų pasidaryti gražią puokštę. Filialo vedėjos Oksanos Belskaja dėka bibliotekos kiemelis buvo papuoštas vasaros žolynų puokštėmis. Surinktas Lietuvos žydinčių pievų grožis nuteikė renginio dalyvius ir svečius šventinei vasaros nuotaikai.

Renginys prasidėjo Visagino TAU teatro fakulteto kolektyvo „Rūta“ vadovės Nijolės Kliučinskienės šokiu „Gervelė“. Renginio dalyvius nustebino Rimanto Treigio ir Tomo Kochankos gyvai atliekama instrumentinė lietuvių liaudies folkloro muzika. Šventinę atmosferą pagyvino VKC šokio ansamblis „Pušelės“ (vad. Olga Šinkarenko), kuris atliko dainuojamuosius ir šokio kūrinius. Renginį baigė Oksanos Belskajos pasirodymas, kurio metu visi galėjome išgirsti širdžiai mielas lietuvių liaudies dainas.

Koncertui pasibaigus, prie stalų ir puokščių suplūdo gausus būrys žiūrovų. Bendravimas tęsėsi prie arbatos puodelio ir šventinės duonos ragavimo. Kartu vyko smagi edukacine programėlė, kurios metu filialo vedėja mažiausiems renginio lankytojams pasakojo apie kiekvienos žolelės prasmę, buvo raginami pasigaminti Žolinių vainikėlį ir išsinešti juos kartu su savimi į namus.

Gražu matyti, kad tokių švenčių metu galima susipažinti su senaisiais lietuvių liaudies papročiais ir pajausti tradicinių švenčių dvasią. Turime daug prasmingų liaudiškų švenčių, kurių metu galime pabūti drauge, išsaugoti artumą bei nuoširdų bendravimo jausmą.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kas dalyvavo šioje šventėje. Puoselėkime bendruomeniškumo dvasią. Lauksime Jūsų kitais metais.