Mano gyvenimas – teatras

Nuo rugsėjo 2 iki 30 dienos Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje veikė originali ir spalvinga Nacionalinio operos ir baleto teatro afišų paroda.

Afiša – istorija, afišos tikslas – sudominti žiūrovą. Puiki idėja supažindinti visaginiečius su teatro istorija ir afišomis kilo 30 metų dainavusiai LNOBT choro artistei Nijolei Kliučinskienei sutapo su menininkės jubiliejumi.

Daugiau nei prieš 10 metų iš Vilniaus atvažiavusiai ir įsikūrusiai Visagine N. Kliučinskienei teatras ir scena liko gyvenimo dalimi: ji – Visagino TAU Šokių teatro fakulteto dekanė,  šio fakulteto kolektyvo „Rūta“ vadovė,   bibliotekos savanorė, mėgėjų teatro „Gyvenimas gražus“ aktorė, Visagino Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčios choro dainininkė, renginių, skirtų Tarptautinei teatro dienai bei daugelio kitų kultūros įvykių mieste,  dalyvė ir įkvėpėja. Menininkė iki šiol palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatru, organizuoja išvykas į jo spektaklius, į Visaginą kviečia profesionalius baleto artistus, choreografinių projektų teatrą „Vilniaus baletas" (meno vadovas Jurijus Smoriginas). Neatsitiktinai teatro afišų paroda buvo pavadinta „Mano gyvenimas – teatras“.

O vasariškai šiltą rugsėjo 25 dieną įvyko afišų parodos pristatymas, į kurį atvyko daug teatro mylėtojų. Renginio vedėjas Andrejus Vergejenko kartu su jubiliate įdomiai pasakojo apie afišų simbolius, pasidalino įspūdžiais ir įžvalgomis apie matytus spektaklius. Jautriai, gyvai ir su maža dalele humoro N. Kliučinskienė perteikė žiūrovams savo mintis apie teatrą, režisierius, užkulisių gyvenimą... Žiūrovus pavergė rodomos ekrane įspūdingos operų ir baletų ištraukos.

Menininkė susilaukė gausybės garbingų svečių sveikinimų, gražių žodžių, glėbių gėlių bei dovanų.

N. Kliučinskienei buvo džiugu girdėti, kai žiūrovai po renginio kalbėjo: „Aš taip noriu į teatrą!“