Ekskursija „Knyga - mus jungiantis tiltas“

Rugsėjo 25 dieną Vaikų literatūros skyrių aplankė „Verdenės“ gimnazijos 1 b klasės mokiniai su mokytoja. Vaikams buvo pristatyta „Išmintingosios gervės sala“: gervės paveiksluose, nuotraukose, jų atvaizdai miesto heraldikoje.

Biblioteka – knygų namai. Pažintis su biblioteka ir jos turtais – tai dar vienas svarbus žingsnis į jauno žmogaus pasaulį. Skaitymas verčia vaiką augti, tobulėti, lavinti dėmesį ir susikaupimą, žodinius gebėjimus ir fantaziją. Bibliotekoje  esančios knygos stebina įvairove, todėl parodėme skirtingų formų ir turinio vaikiškas knygas. Pirmokams patiko  erdvinės, muzikinės  knygos su staigmenomis. Jie vartė spalvotas knygeles, grožėjosi iliustracijomis.

Mokiniai atidžiai klausėsi W. Joyce „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ pasakojimo. Tai alegorinė istorija apie gydančią knygų galią. Pirmokai žiūrėjo pagal šią knygą pastatytą puikų animacinį filmą.

Kiekvienas vaikas dar mokykloje piešė savo pasaką. Vieni kūrė pasaką apie lietų,  dramblį, saulę, kiti apie morką, ananasą ir kt. Vaikai atnešė piešinius, kartu su mokytoja pristatė juos ir padovanojo bibliotekai.

Pakvietėme pirmokus tapti mūsų bibliotekos skaitytojais. Vaikai buvo kupini teigiamų įspūdžių, žadėjo atkeliauti į biblioteką su tėveliais ir patys išsirinkti įdomiausias knygutes.