Ekskursija „Kelionė į žinių pasaulį“

Spalio 20 dieną Viešosios  bibliotekos vaikų literatūros sektoriuje linksmai klegėjo vaikai. „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai ir mokytoja susipažino su knygų namais – biblioteka.

Niekada nėra per anksti supažindinti vaiką su knyga. Tada po truputį atsiranda susižavėjimas knygomis bei jose aprašytomis istorijomis. Pirmokams parodėme  knygeles su didžiosiomis raidėmis, trumpais sakiniais, aiškiais tekstais. Pasakos šiose knygelėse suskiemenuotos, kad vaikas, atpažindamas raides ir tardamas garsus, galėtų jas perskaityti pats.

Pirmokai stebėjosi vaikiškų knygų gausa, pamatė įvairių formų ir turinio knygas. Jiems patiko knygos su staigmenomis: atveriamais langeliais,  muzikinės, erdvinės ir kt. Bevartant knygeles netrūko gerų emocijų ir džiaugsmo.

Vaikai minė mįsles ir klausėsi patarlių apie knygutes. Mažieji išgirdo pasakojimą  apie „Skraidančias stebuklingas knygeles“ ir žiūrėjo puikų animacinį filmą.

Pirmokai sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir parsinešti patinkančią knygą namo. Manome, kad taip padėjome vaikams atrasti stebuklingą knygų pasaulį.