Lapkričio 9–13 d. Šiaurės šalių literatūros savaitė vyks nuotoliniu būdu

Literatūros paroda „Šiaurės šalys ir pasaulis“

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome visi drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šių metų skaitymų tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“.

2020-ieji pasauliui – sunkūs metai, visiems metę didžiulį iššūkį, todėl ši Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia visus pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu, kokią atsakomybę turime jausti, kas mus vienija ir kuo mes skiriamės. Skaitymams tradiciškai pasiūlytos trys knygos – vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Autoriai už šias knygas yra gavę Šiaurės Tarybos literatūros premijas.

Kviečiame dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose.

Dėkojame Visagino vaikų lopšeliui-darželiui „Auksinis raktelis“ už dalyvavimą šiame prasmingame projekte, kurio renginiai tapo tradiciniais. Priešmokyklinukų grupė „Obuoliukai“ (pedagogė Valentina Trubickaja) sužinojo apie Šiaurės šalis, jų ypatumus, vėliavas, žmones ir tradicijas. Įdėmiai klausėsi ištraukos iš Kristin Roskifte knygos „Visi iki vieno“. Vaikai karpė, lipdė, klijavo ir džiaugėsi sukurtomis Šiaurės šalių vėliavomis. Daugiau informacijos rasite ČIA.