LRT KLASIKA projektas „Žiemojimas su opera”

Radijo stotis LRT KLASIKA 2019 m. gruodžio mėnesį pradėjo naują projektą „Žiemojimas su opera”, kurį rengia kartu su Lietuvos bibliotekomis. Manome, kad su Jumis turime bendrą tikslą – skaitančiai auditorijai pasiūlyti dar daugiau kultūrinių pramogų, kurios vyksta šalia mūsų, kuriose žmonės gali dalyvauti, atėję į biblioteką ar įsijungę radijo imtuvą, kompiuterį ir išmanųjį telefoną.

KONCERTŲ TRANSLIACIJOS

Naujas LRT projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia žiemos šeštadienių vakarus leisti kartu su LRT KLASIKA, klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio operos teatrų — Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Vienos valstybinės operos, Londono karališkojo „Covent Garden“, ir Miuncheno Bavarijos nacionalinio teatro. Koncertai transliuojami šeštadienių vakarais 18.10 val. per LRT KLASIKĄ.

2020 01 04 18:10-21:00
Wolfgango Amdeaus Mozarto „Don Žuanas“ iš Londono karališkojo „Covent Garden“ teatro.
Dalyvauja: Erwin Shcrott, Roberto Tagliavini, Malin Byström, Daniel Behle, Myrtò Papatanasiu, dirigentas Hartmut Haenchen.

2020 01 11 18:10-21:00
Olgos Neuwirth „Orlandas“ iš Vienos valstybinės operos.
Dalyvauja: Kate Lindsey, Anna Clementi, Eric Jurenas, Constance Haumann, dirigentas Matthias Pintscher.

2020 01 18 18:10-21:00
Milano „La Scala“ sezono atidarymas: Giacomo Puccini „Toska“.
Dalyvauja: Anna Netrebko, Luca Salsi, Vladimir Sazdovski, Alfonso Antoniozzi, Carlo Bosi, dirigentas Riccardo Chailly.

2020 01 25 18:10-21:00
Hanso Abrahamseno „Sniego karalienė“ iš Miuncheno, Bavarijos nacionalinio teatro.
Dalyvauja: Barbara Hannigan, Rachael Wilson, Helena Zubanovich, Peter Rose, Caroline Wettergreen, Dean Power, dirigentas Cornelius Meister.

2020 02 01 18:10-21:00
Giuseppe Verdi „Makbetas“ iš Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro.
Dalyvauja: Anna Netrebko, Željko Lučić, Ildar Abdrazakov, Matthew Polenzani, Anna Pirozzi, Giuseppe Filianoti, dirigentas Marco Armiliato.

DISKUSIJOS BIBLIOTEKOSE

Projektą „Žiemojimas su opera“ papildys išvykstamosios LRT KLASIKOS laidos-diskusijos „Pakeliui su klasika“, tiesiogiai transliuojamos iš skirtingų Lietuvos miestų. Tiesioginių laidų metu su LRT muzikologe Jūrate Katinaite ir įvairių sričių profesionalais – istorikais, teisininkais, psichoanalitikais, menotyrininkais, rašytojais, režisieriais, filosofais - kalbėsimės apie žymiausias operas ir jų aktualumą šiandien. Dalyvaukite diskusijoje ne tik klausydamiesi LRT KLASIKOS, bet ir gyvai savo mieste!

2020 01 03 16:30-18:00
Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka
Diskusija „Mozartas – feministas?“ apie Wolfgango Amadeaus Mozarto operą „Don Žuanas“
Psichoanalitikas, toksikologas dr. Tomas Kajokas