Fotografijų paroda „Ludzos istorija“

Visagino viešosios bibliotekos filiale - Meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3) laprkričio 6 d. buvo atidaryta Ludzos kraštotyros muziejaus (Latvija) fotografijų paroda „Ludzos istorija“. Parodą pristatė muziejaus darbuotojas Valerijus Dzevaltovskis. Parodos fotografijose atsispindi seniausio Latvijos miesto istorija. Skirtingu istoriniu laikotarpiu įamžintas Ludzos miestas, per archyvines ir spalvotas nuotraukas - jų palygynimą, įgyja savarankišką istorijos dėstymo kalbą. Stebėdami parodoje pristatytas nuotraukas, galime pajusti, kaip kito miesto išvaizda XIX - XX am. sandūroje, su kokiais sunkumais jis susidūrė ir kokias negandas patyrė (gaistas Ludzoje 1938 m.). 

Kiekvienas miestas turi savo dvasią, tačiau esminė šios dvasios sudedamoji dalis yra žmogus. Valerijus papildė nuotraukų turinį žmonių gyvenimo istorijomis. Buvo įdomu išgirsti, kaip keitėsi miestas ir kito žmonių likimai istorijos eigoje.

Dėkojame Valerijui Dzevaltovskiui ir Ludzos kraštotyros muziejui už nuostabią fotografijų parodą ir jos pristatymą Visagino mieste. Nuoširdžiai tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.

Visagino viešoji biblioteka