• Projektai, suteikiantys bibliotekoms ir jų lankytojams realių galimybių tobulėti

  Sėkmingai įgyvendinamas bendras Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ žengia į baigiamąjį etapą. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu per 36 mėnesius atnaujinta didžioji dalis viešosios interneto prieigos infrastruktūros nauja kompiuterine ir programine įranga, pagerintas interneto ryšys, didžiųjų miestų viešosios bibliotekos aprūpintos specialia įranga, skirta kūrybiškumui skatinti bei inžineriniams ir programavimo įgūdžiams lavinti. Daugiau nei 1200 Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų (iš jų 1000 kaimiškose vietovėse) pasiekė nauja technika, sudaranti sąlygas vietos gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo, skaitmeninio turinio kūrimo ir kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

  Skaityti daugiau...

 • Projektas Prisijungusi Lietuva subūrė 100 lektorių komandą nemokamiems gyventojų mokymams internetu

  Dėl karantino sustabdžius ugdymo procesą, nebevyksta ir įvairūs suaugusiesiems skirti tobulinimosi kursai. Tačiau poreikis įgyti žinių niekur nedingo, todėl daug mokymų persikėlė į internetinę erdvę, kur jų naudą atranda laiką namuose leidžiantys žmonės.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitmeninė savaitė 2020

  Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.

  Plačiau apie akciją skaitykite paspaudus nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/skaitmenine-savaite-2020

 • Nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai

  Atvyk į skaitmeninio raštingumo mokymus bibliotekoje.

  Registruokis bibliotekoje arba telefonu: 8 (620) 20961.

  Plačiau apie programas: https://mokymai.vipt.lt

  Labai lauksime ir nuorodų į žinutę. Ačiū. 

   

 • Бесплатные курсы цифровой грамотности

  10 учебных программ бесплатно.

  Регистрация на курсы:
  По общему телефону: 8 620 20 961
  Адрес веб сайта в интернете: mokymai.vipt.lt

  или позвонить в Висагинскую публичную библиотеку.

 • Naujausias tyrimas rodo – viešosios bibliotekos gerina lankytojų gyvenimo kokybę

  Tarptautinė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanija „Kantar“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, atliko Lietuvos bibliotekų tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip bibliotekų lankytojai vertina šios institucijos teikiamų paslaugų kokybę, ką jie mano apie bibliotekų interneto paslaugas, kokie yra viešojo interneto prieigos vartojimo įpročiai, motyvai ir nauda vartotojams.

  Skaityti daugiau...