• Susitikimas su rašytoju S.Paltanavičiumi


  Spalio 30 dieną Visagino viešojoje bibliotekoje įvyko jaukus ir šiltas susitikimas su žymiu gamtininku, rašytoju, fotografu, keliautoju Selemonu Paltanavičiumi. Gausybę knygų, grožinių, publicistinių, pažintinių, išleidęs autorius labai jautriai pasakojo apie gyvąją gamtą. S. Paltanavičius yra labiausiai gamtą mylintis rašytojas.

  Selemonas Paltanavičius visada domėjosi gamta. Gamtininko kelio nesirinkęs, nes, kiek save atsimena, niekas kitas, be gamtos, nerūpėjo. Autorius pasakojo apie vaikystės džiaugsmus: balandžių ir triušių auginimą, puoselėtus augalėlius.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitmeninio raštingumo mokymai „Pristatymų rengimas“

  Spalio 30 d. Visagino viešosios bibliotekos Kompiuterių klasėje (Taikos pr. 52) vyko skaitmeninio raštingumo mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Mokymo programa: „Pristatymų rengimas“.

  Skaityti daugiau...

 • Apie žemaičius Visagine

  Visaginas pasaulyje garsus kaip daugiatautis miestas, bet niekas nekalba apie tai, kad jaunieji specialistai buvo siunčiami ir jo statyti važiavo atstovai iš visų Lietuvos etninių regionų. Kitataučiui neregimi etninių regionų žmonių charakterių, rūbų, tarmės skirtumai, bet mes puikiai žinome, kad jie tikrai yra. Kitų tautų margumyne jie paskęsta ir tampa lyg ir vienodai lietuviški. Gal kartais stebina, kad Visagine nesusiformavo vienalytė lietuviškos kultūros diaspora, kuri pajėgtų kitų tautų žmonėms pademonstruoti kultūros senumą ir unikalumą, jame Lietuvos regionų esmingumas neatsiskleidžia. Kasdieniame bėgime tiesiog nėra laiko ramesnei tarties analizei, šiuolaikinei jos plėtotei apžvelgti. Šiemet LR Seimas metus dedikavo Žemaitijai (tai puiku, nes tikėtina, kad bus ir Aukštaitijos jei to sieksime). Ta proga Visagino viešosios bibliotekos (Taikos per. 52) Komunikacijų salėje spalio 25 d. buvo organizuotas sambūris. Jame dalyvavo stebuklinga viešnia iš Skuodo, vietinio laikraščio redaktorė, Žemaičių draugijos (skyriaus) pirmininko pavaduotoja – Dalia Zabitienė su jai gelbstinčiu vyru Augenijumi.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitmeninio raštingumo mokymai „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“

  Spalio 21 - 22 d. Visagino viešosios bibliotekos Kompiuterių klasėje (Taikos pr. 52) vyko skaitmeninio raštingumo pradmenų mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Mokymo programa: „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“

  Skaityti daugiau...

 • Skaitmeninio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“

  Spalio 14 - 18 d. Visagino viešosios bibliotekos Kompiuterių klasėje (Taikos pr. 52) vyko skaitmeninio raštingumo pradmenų mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Mokymo programa: „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitančių mamų ir vaikų klubo susitikimas (2019 10 17)

  2019 m. spalio 17 d. Visagino viešojoje bibliotekoje (Taikos pr. 52) vyko Skaitančių mamų ir vaikų klubo susitikimas.

 • Literatūrinė - kūrybinė popietė „Rudenėlio pasakos“

  Spalio 9 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale vyko literatūrinė - kūrybinė popietė „Rudenėlio pasakos“, kurioje dalyvavo VKN (Visagino kūrybos namų) animacijos kūrybinės laboratorijos ugdytiniai ir jų išradingoji mokytoja K.Ahryzka. Bibliotekoje vaikų jau laukė spalvingos knygelės apie rudenį. Ruduo užburia spalvomis ir, pasitelkus fantaziją, kviečia kurti. Biblioteka virto dirbtuvėlėmis, kur vaikai iš gamtoje rastų žaliavų (margaspalvių medžių lapų, sėklių, žiedų)  gamino darbelius.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūros popietė „Didysis knygų pristatymas“

  Spalio 8 dieną Visagino Viešojoje bibliotekoje vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vykdomo projekto Didysis Knygų pristatymo konkursas 2019“ pirmasis renginys. Projekto tikslas – ugdyti regiono moksleivių skaitymo, kūrybiškumo ir kitus su skaitymu susijusius įgūdžius, kelti skaitymo prestižą visuomenėje ir populiarinti kokybišką, vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą. Konkurso globėja – roko grupė „Colours of Bubbles“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Atrankinio turo renginys Panevėžio Petkevičaitės Bitės Viešojoje bibliotekoje vyks lapkričio 7 d.

  Skaityti daugiau...

 • Rudens spalvos Visagino socialines globos namuose

  Gražų spalio 3 dienos rudenišką rytą Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijos – skaityklos bibliotekininkė Violeta Šeršniovienė, balsingos dainininkės Nijolė Kliučinskienė ir Jolanta Lipskienė aplankė Visagino socialinės globos namus.
  Rudeninė gamta visada traukia savo spalvų įvairove. Todėl globos namų bendruomenei bibliotekininkė V. Šeršniovienė pasiūlė pabandyti savo rankomis padaryti ką nors gražaus, įdomaus, originalaus ir sukurti rudeninį ežiuką iš įvairiaspalvių nukritusių ąžuolo lapų. Kol vyko kūrybinis procesas, dainininkės kartu su renginio dalyviais užtraukė lietuvių liaudies dainas.

  Skaityti daugiau...

 • Renginys Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai

  Rugsėjo 27 d. į Visagino viešąją biblioteką sugužėjo nemažas būrys senjorų. Renginio vedėja Violeta Aidukaitė pasveikino visus susirinkusius su švente, kvietė aplankyti savo pažįstamus senelius ir padovanoti jiems dėmesį: „Senjorai mums gali duoti daugiau nei mes jiems – jie gali dalintis unikaliomis patirtimis. Išgyvenę tremtis, netektis, politinius pasikeitimus, jie yra mūsų šimtmečio Lietuva, jie tikrieji jos istorijos liudytojai ir dalyviai. Atsigręžkime – jų buvimas yra didžiausia dovana. Be jų nebūtų mūsų“.

  Skaityti daugiau...