Literatūros popietė „Didysis knygų pristatymas“

Spalio 8 dieną Visagino Viešojoje bibliotekoje vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vykdomo projekto Didysis Knygų pristatymo konkursas 2019“ pirmasis renginys. Projekto tikslas – ugdyti regiono moksleivių skaitymo, kūrybiškumo ir kitus su skaitymu susijusius įgūdžius, kelti skaitymo prestižą visuomenėje ir populiarinti kokybišką, vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą. Konkurso globėja – roko grupė „Colours of Bubbles“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Atrankinio turo renginys Panevėžio Petkevičaitės Bitės Viešojoje bibliotekoje vyks lapkričio 7 d.

Mokinius kvietėme aktyviai dalyvauti (ne daugiau negu 5 asmenys) ir parengti 5 minučių trukmės patikusios knygos pristatymą. Pradinių klasių mokiniai, padedami mokytojų, literatūros popietei „Didysis knygų pristatymas“ atsakingai ruošėsi iš anksto: skaitė knygas, kūrė inscenizacijas.

Bibliotekininkė R. Sorokina supažindino dalyvius su knygų autorių biografijomis bei kūryba. Ketvirtokai deklamavo linksmus eilėraščius apie rudenį „Rudenėli, ko nešoki“, „Rudenio kraitelė“, o mokinė Samanta atliko lietuvių liaudies dainą „Aš turėjau brolužėlį“.

Vaikai pristatė tris lietuvių autorių knygas. „Verdenės“ gimnazijos 2B klasės mokiniai (mokytoja J. Šoliūnaitė Pavilionienė) rodė nuotaikingą spektakliuką apie dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos draugystę pagal M.Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“ Šios mokyklos 4B klasė (mokytoja A. Kurpienė) įtaigiai pasakojo apie N.Vaikutės knygos „Klampynių kronikos“ pagrindinius herojus. Susirinkusius truputį išgąsdino ir prajuokino mažasis baubukas. „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4A klasės mokiniai (mokytoja L. Čižienė) demonstravo savo piešinius ir skaitė jausmingas ištraukas iš J. Vilės ir L. Itagaki knygos „Sibiro haiku“. Pradinukai labai gerai pasirodė mūsų bibliotekoje, todėl nusprendėme visų trijų klasių mokinius siųsti į atrankinį turą Panevėžyje.

Renginio pabaigoje dėkojome vaikams ir mokytojams, kiekvienam dovanojome po knygelę. Visiems linkėjome kuo geriausios sėkmės atrankiniame konkurse, nes dalyvių lauks vertingi prizai, o nugalėtojų - kelionė į baigiamąjį turą, kuris vyks lapkričio 14 dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.