Susitikimas su rašytoju S.Paltanavičiumi


Spalio 30 dieną Visagino viešojoje bibliotekoje įvyko jaukus ir šiltas susitikimas su žymiu gamtininku, rašytoju, fotografu, keliautoju Selemonu Paltanavičiumi. Gausybę knygų, grožinių, publicistinių, pažintinių, išleidęs autorius labai jautriai pasakojo apie gyvąją gamtą. S. Paltanavičius yra labiausiai gamtą mylintis rašytojas.

Selemonas Paltanavičius visada domėjosi gamta. Gamtininko kelio nesirinkęs, nes, kiek save atsimena, niekas kitas, be gamtos, nerūpėjo. Autorius pasakojo apie vaikystės džiaugsmus: balandžių ir triušių auginimą, puoselėtus augalėlius.

S. Paltanavičius, nuvykęs į mišką ar pievą, dažnai stebi paukščius ir gyvūnus. Rašytojas pristatė grakštųjį paukštį - išmintingąją gervę, skaitė šmaikščius kiškio ir lapino laiškus iš knygos „Jei rašysi laišką girion“.

Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie tai, kaip gimsta kūrinio idėja, kaip ji plėtojama ir vėliau tampa knyga. Selemono Paltanavičiaus knygos ne kartą sugrąžino į gamtos stebuklų pasaulį. Pasirodo rašytojas ne tik tiria gamtą, ją aprašo savo knygelėse, bet ir iliustruoja savo fotografijomis.

Susitikimas su S. Paltanavičiumi buvo įdomus ir naudingas. Autoriui linkėjome kantrybės, įdomių kelionių, gražių kūrybinių idėjų. Vaikai su nekantrumu lauks naujų knygelių.