Kilnojamoji paroda „Kur auga vaikai“

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sektoriuje nuo 2019 m. kovo 1 dienos veikė švedų vaikų literatūros paroda „Kur auga vaikai“. Parodą padėjo surengti Švedijos ambasada.

Daugelyje švediškų knygų vaikams rašoma apie vienatvę, apie draugystę ar begalinę vaizduotę. Tarp parodos personažų sutiksite gudrių vaikų, kurie atskleidžia paslaptis, stiprių princesių, kurios gelbėja princus, mažų vaikų, kuriuos apima pavydas,  pyktis ar liūdesys. Tarp jų yra ir vaikų, mąstančių apie tai, kur jie buvo iki gimimo, vienišų vaikų ir vaikų, kurie nori tvarkyti savo gyvenimą patys. Šie vaikai turi galimybę būti skirtingi, rasti savo vietą ir tobulėti.

Išverstos knygos suranda skaitytojus įvairiuose pasaulio kraštuose, skatina vienas kitą suprasti ir pažinti. Tai ypač svarbu jauniesiems skaitytojams. Geriausiai apie tai yra pasakiusi Astrida Lindgren: „Gera literatūra suteikia vaikui vietą pasaulyje, o pasauliui – vietą vaiko širdyje.“

Vaikai atranda ir pamilsta vis daugiau švedų rašytojų kūrinių. Šiuo metu populiarios ir labai skaitomos yra J.Wieslander knygelės apie Mamulę Mū, S. Nordqvist knygos apie keistuolį dėdulę Petsoną ir jo nenuoramą katiną Findusą ir kt.

Kilnojamoji paroda „Kur auga vaikai“ veikė iki kovo 31 d. 

Organizatoriai