Ekskursija moksleiviams „Knygos praeitis, dabartis, ateitis”

Vasario 26 dieną Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sektoriuje lankėsi „Gerosios vilties“ progimnazijos 6 klasių mokiniai.

Knygos – tai žinių lobynas. Kažkada knyga buvo vienintelis žinių šaltinis, vienintelė pramoga. Kada gimsta knyga ir kur? Bibliotekininkė R. Sorokina pasakojo apie knygos atsiradimą, apie pirmąsias rankraštines knygas. Mokiniai sužinojo, kad popierių išrado kiniečiai ir knygas spausdinti pradėjo X a., kad Europoje spausdintos knygos atsirado tik XV a.

Knygos nuo senų laikų buvo skaitomos. Nuo amžių žmonės jomis domėjosi.

Mokiniai pamatė pirmąsias spausdintas knygas pasaulyje ir Lietuvoje, daugiau sužinojo apie pirmąją lietuvišką knygą – Martyno Mažvydo „Katekizmą“.

Mokiniai išgirdo apie spaudos draudimo laikotarpį ir lietuviškų knygų leidybą įvairiais metais. Kokio dydžio mašina atspausdina knygą ir kokio dydžio ji būna, kol dar jos nesusiuvo? Šeštokai pamatė senovines ir modernias spausdinimo mašinas ir spaustuves.

Mokiniai sužinojo, kad popierines knygas renkasi 66 % skaitytojų, kad šiandien knygos tampa interaktyvios, integruojamos šiuolaikinės technologijos (audio, elektroninės) ir t.t.

Renginio metu pristatytos Rebekos Unos, Kristinos Gudonytės, Unės Kaunaitės, Justino Žilinsko, Ilonos Ežerinytės ir kitų šiuolaikinių lietuvių rašytojų knygos paaugliams. Šeštokai išgirdo šių autorių trumpas gyvenimo biografijas, susipažino su pagrindiniais knygų herojais. Skaitydami knygą sutinkame daug įdomių herojų. Sekdami jų nuotykius, mes taip kartais įsijaučiame į jų gyvenimą, jausmus, kad jie tampa geriausiais mūsų draugais. Norėtųsi, kad knyga ir liktų geru draugu, nes ji niekada mūsų neapvils, nepaliks. Tikime, kad išgirstos žinios bus naudingos, kad knygos atvers duris į pasaulius, į stebuklus, išmokys mylėti.