Literatūros popietė „Skaitantis žino daugiau“

Literatūros popietė_Skaitantis žino daugiau

Vasario 15 dieną Viešosios  bibliotekos Vaikų literatūros sektoriuje vyko literatūros popietė „Skaitantis žino daugiau“, skirta  „Metų knygos rinkimų  2018“ akcijai. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius.

Bibliotekininkė R. Sorokina supažindino renginio dalyvius su  Metų knygų vaikams penketuku ir jų autorių biografijomis bei kūryba. Pradinių klasių mokiniai įdomiai pristatė perskaitytas knygas: „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3a klasė (mokytoja L. Čižienė) deklamavo Daivos Čepauskaitės eilėraščius iš knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“ ir pasakojo apie Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygą „Sibiro haiku“. Trečiokai skaitė jautrias ištraukas apie mažojo herojaus Algiuko kelionę ir gyvenimą Sibire, demonstravo savo piešinius. Bibliotekai vaikai padovanojo iš popieriaus išlankstytas gerveles.

„Verdenės“ gimnazijos 3b klasė (mokytoja A.Kurpienė) vaizdžiai pristatė Neringos Vaitkutės knygą „Klampynių kronikos“. Ekrane vaikai ne tik pamatė, bet ir susipažino su knygos herojais – baubu, gyvatėmis, laumėmis, gyvomis porcelianinėmis lėlėmis, žaltvykslėmis ir kt. Trečiokai jausmingai deklamavo Violetos Palčinskaitės eilėraščius iš poetės knygos „Eilėraščiai iš namų“. Tos pačios mokyklos 1b klasė (mokytoja Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė) vaidino ištrauką iš M. Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo“ apie didelio dramblio ir mažos pelytės draugystę.

Jaunieji knygos bičiuliai dalyvavo trumpoje viktorinoje ir balsavo už labiausiai jiems patikusią knygą. Daugiausiai balsų surinko ir populiariausia tapo M. Marcinkevičiaus „Draugystė ant straublio galo“.

Labai džiugu, kad vaikai skaito ir noriai dalyvauja Metų knygos rinkimuose, kad šiais rinkimais domisi ir mokytojai. Tokie rinkimai padeda atsirinkti vertingesnes knygas iš gausios vaikų literatūros.