"Metų knygos rinkimai" 2018

Vasario 7 d. Visagino viešosios bibliotekos meno galerijoje – skaitykloje vyko „Metų knygos rinkimai“. Nuo 2005 m. vykstanti akcija kasmet pristato geriausius šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius. Atranka vyko tarp suaugusiųjų kategorijoje nominuotų knygų.

Buvo aptariamos knygos:

• Laura Sintija Černiauskaitė „Šulinys“
  • Gabija Grušaitė „Stasys Šaltoka: vieneri metai“
  • Leonardas Gutauskas „Pravardės“
  • Herkus Kunčius „Lietuviškos apybraižos“
  • Antanas Šileika „Basakojis bingo pranešėjas“

Renginio metu susirinkę svečiai skaitė knygų ištraukas ir dalinosi nuomonėmis. Vykusioje diskusijoje buvo bandoma atsakyti, kokia yra knygos paskirtis ir jos poveikis pasaulėžiūrai. Ar rašytojas neša atsakomybę už skaitytoją, ar tai yra tik jo individuali saviraiškos priemonė? Koks yra rašytojo vaidmuo, jeigu skaitymas yra viena iš svarbiausių žmogaus dvasinio augimo būtinybių? Atsakymas į šiuos klausimus padėjo atrinkti, mūsų nuomone, geriausią knygą ir daugiausia balsų atiteko knygai „Šulinys“, autorė Laura Sintija Černiauskaitė.

Dėkojame susirinkusiems svečiams už aktyvų dalyvavimą akcijoje ir tikimės jų bendradarbiavimo sekančiais metais.

Visagino viešoji biblioteka