Britų „Active citizens“ projektas žvalgo situaciją

Spalio 25-ąją Visagino viešoji biblioteka sulaukė malonių svečių iš Britų ambasados, kurie kuruoja „Active citizens“ programą. Žiemišku, pirmąkart šiemet apsnigtu keliu jie keliavo į Visaginą, kur ruošėsi susitikti su Active Citizens programos fasilitatoriais, lankėsi savivaldybėje, bibliotekoje, „Atmosferoje“. Bibliotekoje kalbėjomės apie pokyčius, galimybes, pilietiškumo sampratą, jau įvykdytus projektus, jų įtaką bendruomenės labui ir tęstinumo užtikrinimą. Visagino bibliotekoje, jiems prisidėjus, atidaryta komunikacijos erdvė.

Projekto vykdytojai įžvelgia puikias galimybes bendruomenei susiburti, jaukius vakarus organizuoti, gal knygą kartu paskaityti, o gal ir diskusiją surengti – sukurta graži, šviesi ir inovatyvi aplinka.

Apsilankiusiuosius domino jaunimo nuomonė, galimybės intelektualiai veikti, tobulėti. Apie miesto sociokultūrinę situaciją kalbėjo bibliotekos direktorės pavaduotoja  D. Savickaitė. Renginį lydėjo visapusiškai naudinga diskusija apie miesto visuomenės informacinio leidinio atsiradimą, kitas problemas ir galimybes, kvietė mūsų darbuotojus, atitinkančius amžiaus cenzą, tobulintis. Kuratorius iš šalies sostinės žavi dar nerealizuotos A.Vergejenko galimybės, pageidavo sutikti jį savo organizuojamuose mokymuose.  Jei jaunimo sambūris didesnis - turi būti įspėtas bibliotekininkas, kad pasiruoštų.

Formalus ir neformalus jaunime-ateikite su idėjomis ar noru susitikti su kokiu meno, politikos, ekonomikos ar kokiu kitokiu veikėju darbo laiku bibliotekoje. Kvieskite lektorius, diskutuokite, veikite. Kuo galėsime talkinsime. Laukiame.

Organizatoriai