Renginys „Eidami į ateitį, nepamirškime praeities“

Birželio 18 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje vyko renginys „Eidami į ateitį, nepamirškime praeities“. Artėjant Visagino miesto gimtadieniui svarbu prisiminti kada ir kieno pastangomis buvo statomas jauniausias Lietuvos miestas, išsiskiriantis iš kitų savo dailumu ir unikaliu kraštovaizdžiu. Renginio metu buvo deklamuojama poezija ir rodomos archyvines bei šiuolaikinės miesto nuotraukos.

Stebėjome Antono Šuminskio ir Andrejaus Lebedevo videokoliažą „Sena ir nauja“, sukurto remiantis miesto garbės piliečio Vasilijaus Čiupačenko (1923-2005) archyvine miesto fotonuotraukų medžiaga. Buvo įdomu išgirsti liudininkų, kurie statė šį miestą, dirbo ir gyvena jame nuo pirmųjų jo pastatymo dienų, pasakojimus ir prisiminimus. Sužinojome, koks namas buvo pastatytas pirmas, su kokiais sunkumais susidūrė statybininkai. Archyvinių ir šiuolaikinių miesto nuotraukų palyginimo būdu sukurtas laiko kontrastas leido lengviau pajausti mūsų miesto istorijos alsavimą. Įdomu matyti, kaip nuotraukose dar neužstatyta vieta virsta gražiu miesto rajonu, paauga statybininkų išsaugoti medžiai, keičiasi iškabos ir gatvės... Atrodo, kad miestas palankiai nusiteikė laiko iššūkiams, o vykdomi pokyčiai dera prie miesto dvasios.

Svarbu pabrėžti, kad šis renginys buvo išskirtinis tuo, kad jame dalyvavo žmonės su specialiais poreikiais, jau daugiau kaip vienerius metus gyvenančiais Visagino mieste. Biblioteka ir jos kolektyvas džiaugiasi galimybe padėti jiems pajausti glausdesnį sąlytį su miesto kultūra. Tikimės, kad gyvas bendravimas be ribų, bendra sąveika kultūros lygmenyje taip pat sukurta pasitikėjimo atmosfera palengvins integracijos procesą visuomenėje ir leis jiems lengviau pasijusti pilnaverčiais miesto gyventojais.

Tikimės, kad šis bendradarbiavimas tęsis ir ateityje.

Pagarbiai,
Visagino viešosios bibliotekos kolektyvas

new.tts.lt straipsnis:
«Старое и новое». Люди с недугом знакомятся с историей города (spausti ant nuorodos)

Video apie Visagino miestą:
"Visaginui - 40!" Videokoliažas "Sena ir nauja" (spausti ant nuorodas)