Susitikimas su Aldona Jakubovskiene

2019 m. rugpjūčio 7 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje - skaitykloje (Sedulinos al. 14/3) vyko susitikimas su keramike Aldona Jakubovskiene.

Žmogus ir molis nuo neatmenamų laikų sukūrė artimą tarpusavio ryšį. Ko tik iš jo nesukūrė žmogus! Kokiais nuostabiais dalykais ir meno kūriniais jis gali virsti įgudusio meistro rankose. Tačiau šiandieną vis rečiau jauni kūrėjai renkasi taikomosios keramikos sritį.

Informacinių technologijų amžiuje keramika tampa anachronistiniu (gr. anachronismos < ana – atgal ir chronos – laikas) užsiėmimu. Nepaisant to, mums kažkodėl visada yra malonu žiūrėti į keramikos dirbinius su šiluma ir nuostaba, arba gauti dovanų molinį suvenyrą. Mes širdimi jaučiame, kad meno kūrinys pagamintas iš molio yra pagamintas rankomis - su meile, su meile dovanojamas ir perteikiamas kitam.

Meno kūrinys priklauso nuo kūrėjo vaizduotės ir santykio su meno dirbiniu, nuo jo sugebėjimo girdėti, kas paslėpta kūrinio viduje. Darbas su moliu – tai pažintis su forma ir molio raiškos galimybėmis. Molis (formos ir raiškos sankirtoje) kūrėjo rankose per jausmų ir vaizduotės prizmę įgauna nepakartojamą saviraiškos balsą. Kiekvienas darbas yra paslėptas vidinis kūrybinis procesas. Kuo turtingesnis ir spalvingesnis yra autoriaus dvasinis pasaulis, tuo unikalesni ir iškalbesni yra jo meno kūriniai.