Paroda „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“

Rugsėjo 21 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje - skaitykloje buvo pristatyta keturių  kurčiųjų menininkų: Silvanos Graviškytės Hacking, Ievos Augaitytės, Lino Podiriakos, Vytauto Vanago tapybos darbų  paroda „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“. Parodoje galima pasigrožėti ir Lietuvos sutrikusios klausos ikimokyklinio ugdymo centro ugdytinių bei Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinių darbais.

Rugsėjo 29 d. minima Pasaulinė kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti kurčiųjų integracijos į visuomenę problemas. Kurtiesiems ir neprigirdintiems yra sudėtinga integruotis į visuomeninį ir bendruomeninį gyvenimą. Dėl negalios, susijusios su klausa, jiems sunku bendrauti, susirasti darbą, dalyvauti visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime.

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras 2016 m. įgyvendina projektą „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Šia ekspozicija siekiama skleisti kurčiųjų meną, kultūrą ir kalbą, padėti visuomenei išgirsti, pajusti ir atskleisti  puikius, talentingus Lietuvos kurčiuosius menininkus.

Projekto koordinatorė Joana Vanagienė išsamiai papasakojo pasaulio ir Lietuvos kurčiųjų meno istoriją, pristatė parodoje eksponuojamus darbus ir jų autorius. Renginyje dalyvavo gestų kalbos vertėjas.

Į parodos pristatymą atvyko per 40 Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro narių, kurie susipažino su Visagino viešosios bibliotekos filialu, domėjosi Visaginu, nuoširdžiai bendravo.

Paroda veiks iki spalio 5 d., kviečiame apsilankyti!