Renginys Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai

Rugsėjo 27 d. į Visagino viešąją biblioteką sugužėjo nemažas būrys senjorų. Renginio vedėja Violeta Aidukaitė pasveikino visus susirinkusius su švente, kvietė aplankyti savo pažįstamus senelius ir padovanoti jiems dėmesį: „Senjorai mums gali duoti daugiau nei mes jiems – jie gali dalintis unikaliomis patirtimis. Išgyvenę tremtis, netektis, politinius pasikeitimus, jie yra mūsų šimtmečio Lietuva, jie tikrieji jos istorijos liudytojai ir dalyviai. Atsigręžkime – jų buvimas yra didžiausia dovana. Be jų nebūtų mūsų“.

Senjorus sveikino Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė, tarybos narys Jevgenijus Šuklinas, o toliau sveikinimai pylėsi kaip iš gausybės rago. Patys mažiausi sveikintojai – Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ grupės „Obuoliukai“ vaikai Milda, Meda ir Eivydas kartu su auklėtoja Irma. Visagino kūrybos namų  teatro „Gyvenimas gražus“ (režisierė Birutė Davidovičė) vaikų studija suvaidino sceną apie močiutę. Visagino sporto centro sportinių šokių trenerės Valentinos Danilevičienės ugdytiniai senjorams šoko valsą.

Visagino viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Dalia Savickaitė kalbino parodos „Gyvasis lėlių pasaulis“, kuri vyksta bibliotekoje, kūrėją Galiną Charbediją. Visaginietė Galina, anksčiau dirbusi ligoninės chirurginiame skyriuje medicinos sesele, lėles „gydo“ jau 20 metų: surasdavo senas, sulaužytas, numestas rūsiuose, jas sutvarkydavo, pasiūdavo tinkamus drabužėlius. Taip iš lūženų gimdavo nuostabios pasakų princesės, karalienės, fėjos, kiti personažai. Kai lėlių susikaupė ganėtinai daug, moteris jas panoro parodyti žmonėms ir ėmė rengti parodas. Iš viso Galina jų turi daugiau nei 120.

Aktyviausios senjoros iš choro „Bespokoinyje serdca“ (vadovė Nina Glazova) parengė programą, kurioje skambėjo dainos ir poezija. Audringais plojimais renginio dalyviai sutiko ir pensininkų chorą „Melodija“ (vadovė Svetlana Basistaja).

Renginio organizatoriai dėkojo senjorams už optimizmą, kūrybingumą ir linkėjo sveikatos, geros nuotaikos, artimųjų šypsenų, pakvietė visus pasivaišinti kava ir arbata. Pasisėmę gerų emocijų, senjorai dalijosi prisiminimais, bendravo.

Nuoroda į video: