Renginio akimirkos

Spalio 9 d. Visagino Verdenės gimnazijoje vyko Aldonos Ruseckaitės knygos „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“ pristatymas.

Renginį pradėjusi autorė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė atskleidė, kad knygoje vaizduojamas paskutinis Poeto gyvenimo dešimtmetis, veiksmo gijos iš jo nusitęsia ir į ankstesnį laiką, parodoma Maironio kaip žmogaus, menininko, dvasininko būties drama, paaiškino knygos gimimo, pavadinimo sumanymo idėją. „Mintis rašyti knygą kilo tuomet, kai perskaičiau kelis beveik nežinomus poeto laiškus. Supratau, kad apie Maironį žmogiškąja prasme galima pasakyti kažką naujo ir įdomaus“, – apie sumanymo ištakas sakė A. Ruseckaitė. Pasak autorės, rašant šį kūrinį peržiūrėta viskas, kas yra išlikę apie Maironį tiek jo vardo muziejuje, tiek ir kitose Lietuvos archyvinėse institucijose, kas rašyta to meto spaudoje. Tad pati medžiaga padiktavo ir šios knygos turinį – konkretų, dokumentinį, faktografinį. Renginį pagyvino mokytojų ir moksleivių skaitomos Maironio eilės, muzikiniai intarpai. Renginyje dalyvavęs Seimo narys Rokas Žilinskas taip pat buvo paprašytas paskaityti Maironio eiles, ką jis atliko profesionaliai ir su malonumu. Pasibaigus renginiui, rašytoja A. Ruseckaitė atsakė į skaitytojų klausimus. Visagino Verdenės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja A. Mikštienė ir viešosios bibliotekos direktorė D. Sargūnienė padėkojo A. Ruseckaitei už atliktą didžiulį darbą puoselėjant Maironio atminimą, autorės padovanotas bibliotekoms knygas, kurias skaitant bus galima atgaivinti ir savo žinias apie to meto istorinį ir kultūrinį laikmetį, daugiau sužinoti ne tik apie patį Maironį, bet ir apie jo bendražygius, jų siekius, to meto buitį, bendravimo manieras.

D. Sargūnienė pasidžiaugė, kad Visagine vyko daug renginių, skirtų Maironio metams paminėti: bibliotekoje lankėsi aktorius Petras Venclovas, kuris pristatė programą „Dialogas su Maironiu“, visus metus bibliotekoje vyko Maironio kūrybos skaitymų valandos, o kovo 16 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune startavo profesionalių Visagino menininkų (O. Mazniovos, T. Bondarenko, Ž. Tiavinos, A Denisenko, J. Muravskajos) projektas „Interpretacijos pagal Maironį”. Vėliau ši paroda buvo eksponuota ir Visagino viešosios bibliotekos meno galerijoje, vyko susitikimas su šių darbų autoriais.

Dėkojame profesorei Aldonai Ruseckaitei ir Seimo nariui Rokui Žilinskui už šiltą ir įdomų susitikimą.

Kviečiame susipažinti su virtualia paroda apie Maironį.