Šiaurės šalių literatūros savaitę „Pepė Ilgakojinė“ šventė gimimo dieną

Šis renginys skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Tai - vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šalyje projektas vykdomas lapkričio 11-17 dienomis. Šių metų tema „Šventės Šiaurės šalyse“.

Lapkričio 12 dieną Visagino viešoji biblioteka pakvietė „Verdenės“ gimnazijos ir „Žiburio“ pagrindinės mokyklos ketvirtų klasių mokinius (mokytojos A. Kurpienė ir L. Čižienė) į nuotaikingą popietę „Pepė Ilgakojinė švenčia gimimo dieną“.

Istoriją apie mergaitę Pepę Ilgakojinę parašė Astrida Lindgren. A. Lindgren yra pati mylimiausia ir garsiausia vaikų rašytoja Švedijoje. Labiausiai atmenama kaip istorijų „Padaužų kaimo vaikai“, „Emilis iš Lionebergos“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Ronja, plėšiko duktė“ ir kt. knygų autorė. Jos knygos išverstos į 95 kalbas ir leidžiamos daugiau kaip 100 šalių.

Bibliotekininkė R. Sorokina pasakojo apie laimingą A. Lindgren vaikystę, audringą jaunystę, jos kūrybinį kelią, pristatė knygas, skirtas jaunesniam mokykliniam amžiui. Į popietę atvyko Pepė Ilgakojinė (Karolina Boguševičiūtė). Vaikai sveikino Pepę su gimtadieniu, o ji visiems dalino mažas dovanėles. Linksmuolė Pepė su pradinukais žaidė judriuosius žaidimus, atliko įvairias užduotis. Jų metu vaikai atrinko sumaišytus žodžius, Pepės gimtadienio kvietime ištaisė klaidas, spalvino Pepės portretą. Mokiniai skaitė ištraukas iš A.Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“.

Koks gimtadienis be saldumynų? Vaikai linksmai leido popietę, vaišinosi saldainiais ir kvapniu pyragu. Pakvietėme jaunuosius skaitytojus į kitus renginius ir skatinome skaityti, pakviesti visą šeimą.

Organizatoriai